Gdy wychodzisz z dzieckiem: co wziąć ze sobą?

Gdy wychodzisz z dzieckiem: co wziąć ze sobą?

Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia, 2019

Chociaż każde dziecko jest wyjątkowe, gdy wychodzisz z dzieckiem, pewne rzeczy zawsze będą mu potrzebne bez względu na jego osobowość.

Dowiedz się, co powinnaś zabrać ze sobą, gdy wychodzisz z dzieckiem.

Jak pewnie zauważyłaś, dzieci potrzebują mnóstwa rzeczy. Stąd naturalne jest pytanie, co właściwie powinno znaleźć się w torbie, którą bierzesz ze sobą, kiedy wychodzisz z dzieckiem.

Jeśli jesteś świeżo upieczoną mamą i przygotowujesz torbę dla dziecka, zatrzymaj się na chwilę i zastanów, ile rzeczy faktycznie używasz – szczególnie jeśli spacer nie będzie trwał długo.

Niezbędne rzeczy, które warto zabrać, gdy wychodzisz z dzieckiem

 • Pieluchy. Nie musisz brać całej paczki, ale zastanów się, jak długo będziesz poza domem. W zależności od przewidywanej długości pobytu poza domem weź tyle pieluszek, ile potrzeba. Jeśli wybierasz się na zwykły spacer z dzieckiem, wystarczą 2 lub 3 pieluchy.
 • Smoczek. Warto mieć ze sobą smoczek i kilka na zapas. Dzieci często rzucają smoczki na podłogę lub je gubią.
 • Podróżny stół do przewijania. Przenośny stół do przewijania to jedna z rzeczy, które warto zmieścić w torbie. Zasadniczo chodzi o zachowanie dobrej higieny podczas zmiany pieluchy z dala od domu.
 • Chusteczki nawilżane. Możesz używać wilgotnych chusteczek w każdej sytuacji, gdy musisz wytrzeć dziecko. Paczki zajmują niewiele miejsca w torbie i mogą okazać się nieocenioną pomocą w wielu różnych sytuacjach.
rzeczy dla niemowlęcia
 • Maść na stłuczenia. Jeśli Twoje dziecko dopiero zaczyna chodzić, upadek i obrażenia są częścią codziennego życia. W takiej sytuacji noszenie małej tubki maści na stłuczenia jest dobrym pomysłem.
 • Śliniaczek. Jeśli zamierzasz karmić dziecko poza domem, weź śliniaczek, aby nie zaplamić ubrań.
 • Odzież zastępcza. Często nawet śliniak nie zdoła zapobiec plamom. Dlatego, gdy wychodzisz z dzieckiem, weź dla niego ubrania na zmianę. Jest to jedna z podstawowych rzeczy, o których mamy często zapominają.
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym. Ochrona przed słońcem jest ważna szczególnie w lecie, ale Twoje dziecko potrzebuje jej również w innych porach roku. Chociaż promienie słoneczne są silniejsze latem, są niebezpieczne dla skóry dziecka przez cały czas.
 • Jednorazowe torby. 2 lub 3 torebki mogą się przydać w każdej sytuacji, gdy wychodzisz z dzieckiem. W nagłych wypadkach możesz zabezpieczyć w nich brudne ubrania, a nawet zużyte pieluchy.
 • Woda. Weź pełną butelkę wody na wypadek, gdyby Twoje dziecko było spragnione.

Rzeczy, których NIE potrzebujesz, gdy wychodzisz z maluchem

 • Lekarstwa. Jeśli Twoje dziecko nie jest chore i idziesz z nim na zwykły spacer, nie musisz brać całej apteczki ani termometru.
 • Chusteczki do różnych części ciała. Jak wspomnieliśmy wcześniej, zawsze dobrze jest mieć przy sobie nawilżane chusteczki higieniczne. Jednak najlepsze poza domem są te uniwersalne.
pampersy
 • Grzebień. Wiele matek uważa, że ​​grzebień warto mieć w torbie, ale tak naprawdę nie jest to konieczne. Jeśli Twojemu dziecku poplączą się włosy, nie martw się. Jest dzieckiem i możesz je poprawić własnymi rękami.
 • Mnóstwo zabawek. To normalne, że dzieci, kiedy dorastają, chcą zabrać ze sobą zabawkę lub dwie. Jednak pozwól dziecku wybrać jedną lub dwie, a nie całe pudełko.
 • Perfumy dziecięce. Najlepiej zastosować dowolny rodzaj perfum lub wody kolońskiej przed opuszczeniem domu. W przeciwnym razie płyn może rozlać się w torbie.

Teraz gdy wiesz, czego potrzebujesz, a czego nie, gdy wychodzisz z dzieckiem, możesz stworzyć własną listę. Każde dziecko jest wyjątkową osobą i potrzebuje wielu rzeczy, wśród których mogą znaleźć się pewne przedmioty. Pamiętaj jednak, aby zachować rozsądek!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.