Francuskie imiona dla dziewcząt: 22 propozycje

Francuskie imiona dla dziewcząt: 22 propozycje
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Jeśli jeszcze nie masz wybranego imienia dla swojej przyszłej córki, przejrzyj poniższe 22 piękne francuskie imiona dla dziewcząt.

Francuski to piękny i romantyczny język pełen wspaniałych imion. Dlatego nic dziwnego, że wiele osób decyduje się właśnie na francuskie imię dla dziecka.

Pewnie już wiesz, że wybór imienia dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Z pewnością wahasz się między wieloma opcjami, od najbardziej klasycznych do najmniej powszechnych. Jeśli szukasz bardziej nietypowego imienia, rozważ francuskie imiona dla dziewcząt.

22 francuskie imiona dla dziewcząt i ich znaczenie

1. Adeline

Nasze pierwsze imię na liście francuskich imion oznacza „szlachetna”. Adeline jest zwykle bardzo wrażliwą, emocjonalną dziewczyną, która jest pełna niespodzianek.

2. Alizee

Znaczenie tego pięknego imienia to „nieustannie dzika”. Alizee jest ekstrawertyczna, lubiąca przygody i bardzo pewna siebie. Dlatego pasuje do dziewczynki energicznej.

3. Brigitte

Brigitte oznacza „siłę”. Jest dyskretna i marzycielska, lecz uwielbia kontakt z innymi ludźmi.

4. Charlotte

Znaczenie tego imienia w języku francuskim to „dynamiczny”. Zazwyczaj wrażliwa i zaangażowana, Charlotte potrafi również zachować spokój. Dlatego imię to świadczy o zrównoważonym charakterze.

5. Desirée

Desiree oznacza „pragnienie”. Sentymentalna i dyskretna, szybko orientuje się, jaką strategię najlepiej przyjąć.

6. Edith

To imię oznacza „bogactwo”. Edith jest pokorną osobą, której brakuje pewności siebie, ale jej sukcesy dają jej wsparcie.

Francuskie imiona dla dziewcząt

7. Giselle

Giselle oznacza „przysięgę”. Zwykle jest to osoba, która musi czuć się bezpiecznie, aby się rozwijać i która zawsze odnosi sukcesy dzięki swojej cierpliwości i wytrwałości.

8. Ivette

To piękne imię oznacza „łucznik”. Emocjonalna i wrażliwa, Ivette jest zawsze w ruchu.

9. Juliette

To znaczy „ta, która ma silne korzenie”. Juliette nigdy nie panikuje, ale raczej działa z powagą i pogodą ducha, twardo stąpając po ziemi. Jest dość introwertyczna i nie poddaje się łatwo.

10. Léonore

To imię oznacza „współczucie”. Léonore może na pierwszy rzut oka wydawać się pretensjonalna i zimna, ale jest to raczej system samoobrony niż prawdziwa osobowość.

11. Lissette

Lissette oznacza „Bóg jest bogaty”. Na Lissette trudno wpłynąć, jest dominująca i obiektywna, utrzymując dobre poczucie własnej wartości.

„Jedynym bogactwem na tym świecie są dzieci, są warte więcej niż wszystkie pieniądze i władza”.

Mario Puzo

12. Lorraine

Znaczenie tego uroczego imienia to „wieniec laurowy”. Jeśli chodzi o jej cechy, Lorraine woli logicznie rozumować, zamiast polegać na swojej intuicji. Jest subiektywna i widzi świat zewnętrzny poprzez własną perspektywę.

13. Melanie

To piękne imię oznacza „ciemność”. Melanie jest ekscytującą, ekstrawertyczną osobą, która potrzebuje uwagi. Z drugiej strony jest miła, żywiołowa, ciekawska i nie poddaje się łatwo wpływom innych.

14. Nancy

Nancy oznacza „łaskę”. Jest introwertyczną osobą, która musi czuć się bezpiecznie, aby prosperować i odnosić sukcesy dzięki swojej cierpliwości i wytrwałości.

15. Noelle

Znaczenie imienia Noelle to „dzień narodzin”. Jest inteligentną osobą, bardzo emocjonalną, sympatyczną i aktywną, ale niesamowicie skomplikowaną.

16. Ornella

Ornella oznacza „złoto”. Dyskretna i skuteczna w swoich działaniach, Ornella ma zrównoważony charakter. Dzięki temu potrafi podejmować odpowiednie decyzje.

17. Roxanne

To kolejne piękne imię, które oznacza „łaskę”. Roxanne jest pomysłową osobą, która narzuca większy rytm życia swojemu otoczeniu. Potrafi także zachować zimną krew i posiada prawdziwe umiejętności rozwiązywania problemów.

18. Sophie

Sophie to piękne imię, które nawiązuje do „mądrości”. Zazwyczaj jest to osoba powściągliwa, która ma trudności z otwarciem na resztę świata.

19. Violette

Znaczenie imienia Violette to… „fiolet”. Zazwyczaj jest oportunistyczna, dlatego może odłożyć na bok swoje wartości i moralność, jeśli nie są zgodne z jej działaniami.

20. Viviane

To imię oznacza „pełna życia”. Przede wszystkim Viviane ma doskonałą samokontrolę. Dlatego jest w stanie stawić czoła nawet najdelikatniejszym sytuacjom.

Mała dziewczynka myśli

21. Yvonne

Yvonne oznacza „cis”. Osoba o tym imieniu jest w stanie oddać się sprawom, w które wierzy i dlatego zawsze realizuje swoje projekty, zachowując dyskrecję. Dlatego też to wspaniała opcja na imię dla córki.

22. Zoe

Znaczenie naszej ostatniej propozycji na naszej liście to „życie”. Zoe jest towarzyska i lubi przebywać w otoczeniu ludzi i przyjaciół. Ponadto ma autentyczne wartości i zasady dotyczące życia, których nigdy nie łamie.

Mamy nadzieję, że powyższe francuskie imiona dla dziewcząt pomogą Ci podjąć decyzję. Następnie musisz już tylko dokonać ostatecznego wyboru. Dlatego daj sobie czas.

Jesteśmy pewni, że niedługo podejmiesz właściwą decyzję!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Auroux S. (2016) Instrumentos lingüísticos y políticas lingüísticas: la construcción del francés. Revista argentina de historiografía lingüística [Internet]. [citado 23 de febrero de 2022];1(2):137-49. Disponible en: https://rahl.ar/index.php/rahl/article/view/13
  • Mario Puzo: La única riqueza en este mund. (n.d.). Literato. Retrieved November 9, 2022, from https://www.literato.es/p/NjQ1MDA/

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.