Odkryj Egipt poprzez literaturę dziecięcą

Poznanie przeszłości jest teraz łatwiejsze dzięki literaturze dla dzieci. W tym artykule zaprezentujemy Ci kilka książek, które pozwolą Tobie i Twoim dzieciom odkryć starożytny Egipt.
Odkryj Egipt poprzez literaturę dziecięcą

Ostatnia aktualizacja: 25 czerwca, 2021

Dziś odkryjesz Egipt poprzez literaturę dla dzieci. Zapoznaj się z tymi fantastycznymi i fascynującymi książkami o historii tego kraju, które zachwycą zarówno młodych, jak i starszych czytelników.

Historia może być fascynującym tematem dla dzieci, jeśli użyjesz odpowiednich słów i obrazów, aby ją im objaśnić. Różnice między epokami są bardzo dla nich widoczne, dlatego to normalne zjawisko, że dzieci podziwiają wiele z nich jednocześnie.

Jednak jednym z najbardziej uderzających okresów i miejsc historycznych jest Egipt. Dzieci uwielbiają jego piramidy i faraonów. Zazwyczaj także chętnie korzystają z możliwości uzyskania dodatkowych informacji o egipskiej cywilizacji.

Odkryj Egipt dzięki literaturze dla dzieci

Poznanie przeszłości jest teraz łatwiejsze dzięki literaturze dla dzieci. Zaprezentujemy Ci teraz kilka książek, które pozwolą Tobie i Twoim dzieciom odkryć starożytny Egipt.

„Grób Tutenchamona: odkryj tajemnice i skarby starożytnego Egiptu” – autor Jen Green

Ta książka pozwoli Tobie i Twoim dzieciom odkryć dwa najważniejsze elementy tego etapu w ludzkiej historii. Czyli Tutenchamona i piramidy. Ta książka zafascynuje zarówno młodych, jak i starszych czytelników, ponieważ na swoich stronach zawiera wiele informacji o Egipcie. Poznasz codzienne życie i zwyczaje Egipcjan, a także hieroglify i faraonów.

Piramidy

Dowiesz się również wszystkiego o mumifikacji i o tym, jak Egipcjanie rozumieli śmierć. Wszystko wraz z niezliczonymi wyskakującymi stronami, a także innymi specjalnymi rozwiązaniami, jak klapki, kółka i inne dodatki, które z pewnością będą dodatkową atrakcją zawsze wtedy, gdy Ty i Twoje dziecko czytacie, uczycie się i bawicie się razem.

„Egipt” – autor Pau Joan Hernández

Każda z podwójnych stron tej książki pokazuje najdrobniejsze elementy egipskiego życia: m.in. galerię egipskich bogów, grobowce, piramidy, brzegi Nilu. Ta książka jest wypełniona licznymi ilustracjami i zawiera propozycje atrakcyjnych zajęć dla dzieci, dzięki którym mogą one jednocześnie czytać i dobrze się bawić.

„Zbuduj sobie piramidę” – autor Nicholas Harris

Budowanie różnych rzeczy zawsze przyciągało uwagę dzieci. Dlatego wydawnictwo Debit postanowiło wykorzystać popularność tego hobby, opublikować serię książek Nicholasa Harrisa, które pozwalają dzieciom budować i tworzyć różne rzeczy.

Mówiąc dokładniej, ta książka pozwala dzieciom zbudować piramidę. A to właśnie one ze względu na swoją wielkość i nietypowy kształt naprawdę przyciągają uwagę dzieci. Ta książka pozwala im na wykonanie makiety jednej z nich.

Oprócz wykonywania tej czynności na podstawie wszystkich niezbędnych instrukcji, dzieci będą miały również możliwość poznania wszelkiego rodzaju informacji związanych z piramidami. Ich historia, zalety i zastosowania to tylko niektóre z rzeczy, których Twoje dziecko nauczy się, gdy dzięki tej książce stanie się prawdziwym architektem specjalizującym się w starożytnym Egipcie!

”Egiptomania” – autor Carole Saturno, jedna ciekawszych z książek pozwalających poznawać Egipt

Zanim jeszcze otworzysz tę książkę, już wiesz na pierwszy rzut oka, że znajdziesz w niej fantastyczne ilustracje. To dlatego, że z okładki wynika, że jest to bardzo kolorowa i przyciągająca wzrok pozycja.

Cywilizacja Egiptu

To publikacja, która zawiera naprawdę sporo informacji. Dlatego jest odpowiednia dla tych, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o cywilizacji egipskiej. Zawiera ona wszystkie ważne tematy tego etapu historii ludzkości.

Każda z jej stron porusza inny temat związany z Egiptem, m.in. informacje o Nilu, balsamowaniu czy faraonach. Ponadto, kiedy Ty i Twoje dziecko skończycie ją czytać, oboje znajdziecie więcej informacji w załącznikach i słownikach na temat hieroglifów lub chronologii egipskiej.

”Gdybym był jak… Faraon” autorstwa Johna Malama

Dzieci uwielbiają poznawać cuda Egiptu. Ta książka jest zalecana dla dzieci w wieku od pięciu lat. Jesteśmy pewni, że je naprawdę zafascynuje.

Książka zawiera teksty polecane dzieciom, które już umieją płynnie czytać. Jednak zawarte w niej fantastyczne ilustracje sprawiają, że jest to pozycja odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych. Ta książka należy do zbioru o nazwie „The Wonderful World of Simon Abbott”. Najlepsze w niej jest to, że pozwala dzieciom poznać wszystkie tematy związane z Egiptem!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Green, J. (2007). La tumba de Tutankamón: Descubre los secretos y los tesoros del antiguo Egipto. Bruño.
  • Hernández, P. (2013). Egipto. Combel.
  • Harris, N. (2010). Contruye una pirámide. Susaeta.
  • Giuliani, E. (2012). Egiptomanía. Maeva Young.
  • Malam, J. (2014). Así eran los egipcios. SM.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.