Książki dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat - najlepsze propozycje

Czasami dzieci nie chcą spać, co utrudnia porę snu! Dlatego stworzyliśmy wybór polecanych książek dla dzieci w wieku od czterech do pięciu lat. Są idealne do czytania przed snem.
Książki dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat - najlepsze propozycje

Ostatnia aktualizacja: 26 lipca, 2021

Pierwszy etap edukacji w dzieciństwie to idealny czas na odkrywanie radości ze wspólnego czytania. Na tym etapie maluchy zaczynają uczyć się alfabetu, a później zaczynają uczyć się czytać. Dlatego ważne jest, aby wybierać książki dla dzieci, które przyciągają ich uwagę.

Z tego powodu przygotowaliśmy wybór polecanych tytułów książek dla dzieci w wieku od czterech do pięciu lat, aby mogły uczyć się z nich i czerpać przyjemność z ich czytania.

Polecane książki dla dzieci

Zabiję potwory dla Ciebie

Strach przed potworami, zwłaszcza fikcyjnymi żyjącymi pod dziecięcym łóżkiem, to jeden z pierwszych lęków dzieciństwa. Dzięki tej wspaniale ilustrowanej książce poznajemy Martinę, główną bohaterkę, która boi się potworów.

Martina myśli, że pod jej łóżkiem istnieje równoległy świat potworów żyjących do góry nogami. Ale w tej historii odkrywamy, że te potwory również boją się ludzkiego świata.

Dzieci czytające książki

To jedna z najbardziej udanych książek dla dzieci w wieku od czterech do pięciu lat. Przedstawia ona strach przed nieznanym jako powszechną sytuację i nie ma na celu wyeliminowania idei potworów z umysłów dzieci.

Mistrz świata w niezasypianiu

Pora snu może być jednym z najtrudniejszych momentów dla dzieci, ponieważ często nie chcą iść spać. Ale jest zestaw książek dla dzieci, które idealnie nadają się do poruszenia tego problemu z Twoimi maluchami.

W tej historii Stella musi iść spać, ale musi poczekać, aż zasną jej lalki. Problem w tym, że nie chcą one spać, bo każda chce zostać mistrzynią świata w niespaniu. Aby rozwiązać ten problem, dziewczyna wykorzystuje swoją wyobraźnię i tworzy fantastyczną historię dla każdej ze swoich lalek, aby pomóc im zasnąć.

Różne i zachwycające ilustracje tej książki oraz wyobraźnia głównej bohaterki tworzą idealną kombinację, aby uczynić ją zdecydowanym faworytem dla Twoich dzieci

Zebra Kamila

Dzieci uwielbiają książki ze zwierzętami w roli głównej. Z tego powodu Zebra Kamila stanie się jedną z najbardziej lubianych postaci w literaturze dziecięcej.

Na pierwszych stronach widzimy, jak Camila traci siedem pasków w bardzo wietrzny dzień. Jak je odzyska? Solidarność, przyjaźń i dzielenie się to tylko niektóre z wartości, które pojawiają się w tej fantastycznej książce.

W tej historii nie ma żadnych smoków: przykład zabawnej i pouczającej książki dla dzieci

Jest to aktualna historia z wieloma odniesieniami do klasycznych historii literatury dziecięcej. To zabawna historia, która nie miała przedstawiać smoka, ale w końcu tak się stało. Nie jest to jednak żaden smok: nie jest zły i nie chce porwać księżniczki ani wdać się w spór z księciem.

Książki dla dzieci

Smok pojawia się w wielu różnych klasycznych opowieściach, aby zobaczyć, do której lepiej pasuje, ale odpowiedź jest zawsze taka sama: w tej historii nie ma żadnych smoków. Zatem czy jednak jakiś smok się w niej zmieści?

To świetna historia do zabawy i zapamiętania innych, klasycznych historii. Jest to również doskonałe narzędzie do wykorzystania i reprezentowania w opowiadaniu historii ze względu na jej powtarzalną strukturę.

Abezoo

Wspominaliśmy już o tej książce, ale musieliśmy uwzględnić ją w naszych rekomendacjach książkowych dla dzieci w wieku od czterech do pięciu lat.

Poezja, zwierzęta i litery są zdecydowanie głównymi bohaterami tej ogromnej księgi. Dzieciom i dorosłym spodoba się ta książka z uwagi na poezję i możliwość uczenia się na jej stronach.

To unikalny i doskonały sposób na poznanie alfabetu, naukę czytania poezji i poznawanie różnych zwierząt, jako że  każde zwierzę reprezentuje jedną literę alfabetu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Balmes, S. (2011). Yo mataré monstruos por ti. Principal de los libros.
  • Liao, J. (2011). La campeona mundial de mantenerse despierta. Bárbara Fiore Editora.
  • Núñez, M. (2017). La cebra Camila. Kalandraka.
  • Carter, L. (2017). En este cuento no hay ningún dragón. Picarona.
  • Reviejo, C. (2005). Abezoo. SM.
  • Llamazares Prieto, MT (2016). Lectura compartida y estrategias de comprensión lectora en educación infantil. Revista iberoamericana de educación , 71 , 151–172. https://doi.org/10.35362/rie7109 

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.