Filmy Disneya do obejrzenia w 2020 roku - 7 propozycji

Od kocich królów po królowe lodu, od obrońców Ziemi po obrońców całej galaktyki... Tak, rok zarówno 2019, jak i 2020 wręcz obfitował w nowe filmy Disneya, z których oglądania każdy może czerpać mnóstwo przyjemności. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego dzisiejszego artykułu.
Filmy Disneya do obejrzenia w 2020 roku - 7 propozycji

Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca, 2020

Rok 2019 wydaje się być w całości opanowanym przez filmy Disneya. Wynika to z tego, że wytwórnia The Walt Disney Company była obecna w kinach nie tylko przez cały rok 2019. Ale także i w 2020.

Kilka filmów tego uznanego producenta to przeróbki popularnych klasyków. Inne są jednak kontynuacją sag o kultowym już statusie albo stanowią wyraźne do nich nawiązanie.

Niezależnie od konkretnego przypadku, na pewno zechcesz udać się do kina , aby po raz kolejny podziwiać wspaniałe filmy Disneya, jakie zawsze tworzy ta wytwórnia. Kup sobie popcorn, weź coś do picia i poczuj się komfortowo.

A my będziemy Ci przez kolejne parę minut opowiadać o wszystkich tych filmach, które Disney wypuścił ostatnio na rynek. Nie tylko w 2019, ale także na początku bieżącego roku!

Od kocich królów po królowe lodu, od obrońców Ziemi po obrońców całej galaktyki… Tak, rok zarówno 2019, jak i 2020 jest pełen nowych filmów Disneya, z których oglądania każdy może czerpać mnóstwo przyjemności. Jeśli jeszcze jakimś cudem Cię one ominęły, to z naszego dzisiejszego artykułu możesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat!

Filmy Disneya z roku 2019 oraz 2020, których nie możesz przegapić

Listę najnowszych filmów z wytwórni Walta Disneya rozpoczynamy od tytułu, który zapewne zna każdy dorosły człowiek. Jest nim…

Dumbo

Dumbo to jeden z klasyków wszech czasów Disneya i zapewne najbardziej uwielbiany przez masy widzów film. Teraz powrócił on na duży ekran w marcu zeszłego roku w formie remake’u. Reżyserem tego dzieła jest znany Tim Burton. A to oznacza, że nie mamy nawet cienia wątpliwości, że zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli rozkoszować się tą wspaniałą historią.

Tym razem film porusza kwestię, która stała się kontrowersyjna w ostatnich latach. Jest nią wykorzystywanie zwierząt w cyrku i traktowanie, któremu są poddawane w tym otoczeniu.

Aladyn

Kolejnym remake’em Disneya, który można było znaleźć w zeszłym roku na listach kinowych premier, jest Aladyn. Tym razem fabuła połączy oryginalną historię z 1992 roku z innymi wydarzeniami opisanymi w „Księdze tysiąca i jednej nocy”.

Rodzina w kinie

Najnowsza odsłona przygód tytułowego Aladyna okazałą się ogromnym hitem. Zapewne stało się tak przy sporym udziale Willa Smitha. To właśnie ten ceniony aktor wcielił się w jedną z ulubionych i najbardziej pomysłowych postaci w historii kina, czyli dżina.

Aladyn, Jasmin, Jafar, dżin, papuga Iago i małpa Abu pojawiły się na ekranach kin 24 maja zeszłego roku. To daje Tobie i Twojej rodzinie wystarczająco dużo czasu na ponowne zapoznanie się z oryginałem przed wydaniem kolejnej, nowej wersji w tym cyklu kinowym.

Król Lew, najbardziej oczekiwany film z wytwórni Walta Disneya w 2019 roku

Jak być może zauważyłeś, 2019 był rokiem, w którym rządziły filmy Disneya będące przeróbkami cenionych klasyków tej wytwórni. W czerwcu widzowie na całym świecie otrzymali nie lada gratkę. Była nią możliwość obejrzenia jednego z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Czyli legendarnego już „Króla Lwa”.

Simba, Mufasa i reszta zwierząt znów nas zachwycą, a nawet przywrócą znane piosenki z oryginału powstałem w 1994 roku. Film z pewnością wywoła ponownie żywe emocje i nostalgię za sprawą wspomnień, które przywołuje na myśl. A zarówno Ty, jak i Twoje dzieci z pewnością chętnie będziecie śpiewać razem z Simbą, Pumbą i Tymonem w Hakuna Matata.

Kraina lodu 2

Pod koniec zeszłego roku, dokładnie 19 listopada, na duży ekran powróciły przygody Elsy, Anny i Olafa w jednym z najbardziej oczekiwanych filmów tamtego roku.

Dzieci i rodzice w -kinie

A przecież zdobywca Nagrody Akademii Filmowej (popularnego Oscara) za najlepszy film animowany i najlepszą oryginalną piosenkę, czyli film o królowej lodu jest nadal jednym z najpopularniejszych filmów Disneya wszech czasów.

Dlatego też nie mamy wątpliwości, że Twoje pociechy od dawna chcą dowiedzieć się, co wydarzyło się w sequelu tej opowieści. To pierwszy raz, gdy kontynuacja dziejów księżniczki Disneya trafiła do kin. A także bezpośrednio na VHS i DVD w tym samym czasie. Jesteśmy pewni, że „Kraina lodu II” sprostała oczekiwaniom nawet najbardziej wybrednych widzów.

Inne godne uwagi filmy Disneya z roku 2019 i 2020

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, poza opisanymi powyżej stuprocentowymi hitami? Oto kilka równie ciekawych propozycji:

Kapitan Marvel

Świat superbohaterów Marvela powrócił w swoim 21. filmie, jaki pojawił się na ekranach kin 8 marca zeszłego roku. Tym razem fabuła obraca się wokół Coral Danvers, pilotki sił powietrznych Stanów Zjednoczonych, który zostaje kapitanem Marvel po tym, jak Ziemia nagle znalazła się w środku konfliktu między dwiema rasami Obcych.

Toy Story 4

Znana i ceniona wytwórnia Pixar jest również częścią korporacji The Disney Company. Dlatego też w naszym artykule także nie możemy nie wspomnieć o wydaniu ostatniej części najśmieszniejszej i najbardziej wzruszającej ze wszystkich sag filmowych. Jest nią oczywiście Toy Story.

19 lipca 2019 roku, w 24 lata po premierze pierwszego filmu Toy Story, Woody i Buzz ponownie pojawiają się na dużym ekranie. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą trochę chusteczek. A to dlatego, że aktorzy, którzy podkładają głosy pod Woody’ego i Buzza, wykonali kawał naprawdę dobrej roboty zapewniając sporo emocji podczas seansu!

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie (Stars Wars: Episode IX)

Pod sam koniec 2019 roku jedna z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się sag filmowych wszech czasów powróciła do kin. A konkretniej to w grudniu. Wykorzystaj ten czas, jaki masz do tej pory, aby poznać tę obowiązkową dla fanów pozycję. Zrób to, zanim jeszcze cykl opowieści o Luke’u Skywalkerze dobiegnie końca.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.