Nowa dziewczyna syna: co robić, jeśli mi się nie podoba?

Nowa dziewczyna syna: co robić, jeśli mi się nie podoba?
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 08 września, 2019

Znasz przyjaciół swojego syna i jego grupę społeczną. Wiesz, kim są jego koledzy z klasy i znasz wiele innych aspektów. Ale kiedy pojawia się miłość, a wraz z nią nowa dziewczyna syna, możliwe, że nie spodoba Ci się jego wybór. Jak należy postępować w takiej sytuacji?

Każdy z nas, kto ma syna, wie, co to znaczy życzyć komuś wszystkiego, co najlepsze. Z tego powodu, kiedy pojawia się nowa dziewczyna syna, możesz odczuwać nieufność i niepokój.

Jak postępować, jeśli nie podoba mi się nowa dziewczyna syna?

Czy wreszcie nadszedł dzień, w którym Twój syn chce przedstawić Ci swoją nową partnerkę? Ta sytuacja może wyzwalać poczucie nadopiekuńczości i strachu przed utratą syna. Jest to zrozumiałe, ponieważ zawsze starałaś się zaoferować mu zdrowe, bezpieczne i szczęśliwe życie. Prawdopodobnie to Ty do tej pory byłaś najważniejszą kobietą w jego życiu.

Nadchodzi jednak czas, kiedy musimy zaakceptować, że nasze dzieci dorosły. Prędzej czy później zaczną  podejmować własne decyzje i przygotowywać się do założenia własnej rodziny. Wybór partnera stanowi jedną z kluczowych decyzji, jakie podejmą nasze dzieci. Dlatego potrzebują naszego wsparcia.

Ale zdarza się, że ojciec lub matka zastanawia się: „Co mam zrobić, jeśli nie podoba mi się nowa dziewczyna syna?” Możesz nie zgadzać się z wyborami dokonywanymi przez Twojego syna, ale szacunek i miłość muszą być na pierwszym miejscu.

Daj jej szansę pokazania własnej osobowości

W dzień, kiedy spotkacie się po raz pierwszy, nowa dziewczyna syna także będzie niespokojna i zdenerwowana. Chcąc zrobić dobre wrażenie, może wydawać się nienaturalna, zachowywać się dziwnie, a nawet popełniać podstawowe błędy.

Musimy jednak zrozumieć, jak trudny jest ten moment także dla niej. Jeśli nowa dziewczyna syna wydaje się zdenerwowana, to dlatego, że zdaje sobie sprawę ze znaczenia spotkania i chce dobrze wypaść.  To dowód, że ceni sobie opinię rodziny, zwłaszcza rodziców jej partnera.

Nowa dziewczyna syna na plaży

Nigdy nie poznasz nikogo naprawdę w ciągu jednego dnia, a tym bardziej w ciągu kilku godzin. Dlatego pamiętaj, aby dać jej możliwość pokazania swojej osobowości w pozytywnym środowisku, w którym nie czuje presji, aby stworzyć idealny obraz.

Uprzedzenia są najgorszymi wrogami zdrowych relacji

Przyjmowanie własnych uprzedzeń jest częścią dorastania i bycia szczerym wobec siebie i wszystkich wokół nas. Jeśli ich nie dostrzegamy, nigdy nie będziemy w stanie ich pokonać. Nie będziemy też mogli otworzyć naszych umysłów na nowe doświadczenia i ludzi.

Kiedy spotykasz nową partnerkę Twojego syna, pamiętaj, aby nie dać się ponieść swoim uprzedzeniom dotyczącym jej wizerunku. Może nowa dziewczyna syna nie wygląda zbyt schludnie, ponieważ miała długi dzień w pracy. A może po prostu zachowuje się dziwnie, bo jest zestresowana spotkaniem z Tobą.

Z drugiej strony musimy szanować preferencje i możliwości wszystkich osób w odniesieniu do ich ubrań, akcesoriów i rzeczy osobistych. Niektórzy ludzie nie mają wystarczających pieniędzy, aby nosić eleganckie lub wyszukane ubrania. Tymczasem inni wolą ubierać się po prostu ze względu na swój styl życia, przekonania lub sposób bycia.

Żaden z tych przypadków nie daje nam prawa określać osobowości danej osoby poprzez jej sposób mówienia, ubierania się lub działania. Zanim ocenisz wygląd lub preferencje tej osoby lepiej poświęć trochę czasu na zapoznanie się z nią. Pamiętaj, że wybrało ją Twoje dziecko.

Wybór partnera stanowi jedną z kluczowych decyzji, jakie podejmą nasze dzieci. Dlatego potrzebują naszego wsparcia.

Nowa dziewczyna syna, czyli jak zrozumieć młodych ludzi?

Różnice pokoleniowe zwykle utrudniają rodzicom kontakt z dorastającymi dziećmi. Młodzi ludzie mają dziś swój własny język, a technologia stanowi integralną część ich sposobu bycia.

Dlatego wskazane jest unikanie uprzedzeń i inwestowanie czasu i wysiłku w komunikację. Dzięki sieciom społecznościowym łatwiej jest zrozumieć język i sposób myślenia nastolatków. Pomoże to poprawić Twoje relacje z dzieckiem i wzmocnić więź zaufania.

Nowa dziewczyna syna

Ponadto ta więź okaże się bardzo pomocna, gdy w Waszym życiu pojawi się nowa dziewczyna syna.

Pozwól swojemu synowi przeżyć własne doświadczenia

Jako rodzice chcemy, aby nasze dzieci czuły się szczęśliwe. Miłość jest częścią szczęśliwego życia. Może Twój syn nie zostanie ze swoją obecną partnerką na całe życie, ale może czuć się bardzo szczęśliwy, utrzymując ten związek.

Jeśli pewnego dnia Twój syn powie Ci, że rozstaje się ze swoją partnerką, pamiętaj, że będzie potrzebował Twojej miłości i uczucia, aby przejść przez ten trudny moment. Na początku i na końcu tego etapu życia kluczem jest komunikacja.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.