Partner córki nie przypadł Ci do gustu - co powinnaś zrobić?

Partner córki nie przypadł Ci do gustu - co powinnaś zrobić?
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 14 maja, 2019

Rola rodziców w pierwszych związkach emocjonalnych dziecka musi polegać na wsparciu i zrozumieniu. Powinno to przeważyć, nawet jeśli nie podoba ci się partner córki. Komunikacja i szacunek są w tym momencie fundamentalne. Jako matki i ojcowie naturalne jest, że chcemy zagwarantować naszym dzieciom szczęście, sukces i bezpieczeństwo. Dlatego spotkania i interakcje z partnerami często stanowią złożoną sytuację.

W tych przypadkach wielu rodziców postrzega niekorzystny wizerunek. Co więc powinnaś zrobić, jeśli partner córki nie przypadł Ci do gustu?

Partner córki nie przypadł mi do gustu – jak się zachować?

Twoja córka zaczęła się z kimś spotykać i nadszedł czas, abyś poznała osobę, którą wybrała. Może to budzi w Tobie poczucie nadopiekuńczości. To normalne, że boisz się stracić córkę. Ciężko pracowałaś, aby ją wychowywać, wyedukować i oferować jej zdrowe i godne życie. Chcesz dla niej wszystkiego, co najlepsze.

Musimy jednak pamiętać, że dzieci dorastają i mają prawo do podejmowania własnych decyzji i obierania własnych kroków. Ich wybór partnera jest jedną z tych ważnych decyzji, w których musimy zaoferować nasze wsparcie. Co powinnaś zrobić, jeśli nie lubisz partnera swojej córki? Możesz nie zgadzać się z preferencjami Twojej córki w odniesieniu do tego, z kim się spotyka, ale w takich sytuacjach szacunek i miłość muszą zawsze przeważać.

Nie ocenianie jest kluczem do pozytywnego startu

Aby być uczciwym wobec siebie i swoich dzieci, musisz rozpoznać swoje braki. To pierwszy krok w kierunku zmiany i otwarcia umysłu w obliczu spotkania nowych ludzi, innych środowisk i różnych rzeczywistości.

Kiedy spotykasz partnera swojej córki, pamiętaj, aby nie oceniać go na podstawie wyglądu, zwłaszcza nie na podstawie własnych upodobań. Może nie wygląda spektakularnie, ponieważ miał zły dzień w pracy, lub jego sytuacja ekonomiczna nie daje mu dostępu do najlepszych ubrań i akcesoriów.

Para robiąca sobie zdjęcia

Z drugiej strony należy szanować preferencje każdej osoby. Niektórzy ludzie lubią wyglądać skromnie, podczas gdy inni wolą wyglądać bardziej krzykliwie. Przed oceną na podstawie wyglądu lub preferencji lepiej poświęcić czas na poznanie osoby, którą wybrała Twoja córka. Uprzedzenia są szkodliwe dla wszystkich relacji i to my je zmieniamy.

Zrozum, że młodzi ludzie są młodzi

Jeśli Twoja córka jest nastolatką lub młodą kobietą, może wystąpić pewien problem z komunikacją. Poza miłością, która z pewnością łączy was dwie, różnice pokoleniowe zazwyczaj utrudniają nam interakcję z naszymi dziećmi, zwłaszcza na tym etapie. Młodzi ludzie mają dziś swój własny język, a technologia jest integralną częścią ich stylu życia. Dla rodziców słownictwo i preferencje młodzieży mogą być bardzo dziwne. Jednak nie powinni oni zapominać, że oni też byli kiedyś młodzi.

Ponownie, zaleceniem nie jest osądzanie, ale cierpliwość, aby lepiej poznać swoje dzieci. Z pomocą Internetu i mediów społecznościowych możesz zrozumieć trochę lepiej w jaki sposób młodzi ludzie mówią i działają na co dzień. Pomoże to poprawić komunikację z nimi. Możesz rozwijać więź przyjaźni, zaufania i zrozumienia. Ponadto będziesz lepiej przygotowana na spotkanie z ich partnerem.

Partner córki – pamiętaj, że poznanie nowej osoby wymaga czasu

Kiedy spotkasz się z nimi po raz pierwszy, partner córki będzie prawdopodobnie bardzo zdenerwowany. Dlatego może popełniać błędy lub nawet wydawać się niezręczny lub antyspołeczny. Oznacza to, że ta osoba rozumie, jak ważna jest ta chwila i chce Cię w 100% zadowolić.

Musimy pamiętać, że nigdy nie poznamy osoby w ciągu jednego dnia, a tym bardziej w ciągu kilku godzin. Jeśli właśnie spotkałaś partnera swojej córki, pamiętaj, aby dać mu możliwość pokazania swojej prawdziwej osobowości.

Pokłóceni nastolatkowie

„Musimy zaakceptować, że dzieci rosną i mają prawo do podejmowania własnych decyzji i obierania własnych kroków. Wybór partnera jest jedną z tych ważnych decyzji, w których musimy je wspierać.”

Pozwól swoim dzieciom popełniać własne błędy

Czasami czas udowadnia, że ​​rodzice mają rację, a niektóre pary po prostu nie wytrzymują razem zbyt długo. Twoja córka może oddzielić się od osoby, której nie lubiłeś, ale w tym wypadku powinnaś być częścią rozwiązania, a nie częścią problemu. Nawiązywanie i utrzymywanie zdrowego oraz szczęśliwego partnerstwa jest bardzo skomplikowane. To wymaga czasu, wysiłku i poświęcenia.

Możesz nie zgodzić się z kim Twoja córka postanowiła dzielić swoje życie. Niemniej jednak nigdy nie powinnaś stać się dla nich ciężarem, aby mogli przejść przez życie bez większych problemów. Wszyscy mieliśmy pozytywne i negatywne doświadczenia z obecnymi i byłymi partnerami. Z pewnością byliśmy wdzięczni ludziom, którzy nas słuchali i utknęli z nami w tamtych czasach.

Jako rodzice chcemy, aby nasze dzieci były szczęśliwe, a właśnie miłość i spełnienie są częścią szczęśliwego życia. Twoja córka może nie zostać ze swoim obecnym partnerem na zawsze, ale może być niezmiernie szczęśliwa w latach, w których zdecyduje się utrzymać ten związek.

Jeśli pewnego dnia podzieli się swoją decyzją o zerwaniu ze swoim partnerem, powinnaś unikać komentarzy, takich jak „Wiedziałam, że tak będzie” lub „Mówiłam ci”. Pamiętaj, że jest młoda i potrzebuje dużo miłości, wsparcia i spokoju, by pokonać ten trudny moment.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.