Jesteś słabością, która sprawia, że jestem silniejsza każdego dnia

Jesteś słabością, która sprawia, że jestem silniejsza każdego dnia
María Alejandra Castro Arbeláez

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Moje najdroższe dziecko, jesteś słabością, która każdego dnia czyni mnie silniejszą. Chcę, abyś zrozumiał swoją wartość i ogromną władzę, jaką nade mną sprawujesz.

Obserwujesz mnie, wierząc z całego serca, że masz najodważniejszą matkę na świecie. Ale mylisz się. Mam swoje słabe strony. A Ty po prostu jesteś moją słabością.

Jesteś słabością, która napełnia moją duszę zuchwałością, odwagą i męstwem. Dzięki Tobie wychodzi ze mnie lwica. Moim największym zmartwieniem jest Twoje dobre samopoczucie. Jestem tu, aby chronić Twoje marzenia i wywoływać jak najwięcej uśmiechów.

Jesteś moją największą słabością, z której jestem najbardziej dumna. Moje słabości zostały przekształcone w cnotę, talent, wytrwałość i codzienną walkę.

Twoja obecność w moim życiu sprawia, że stoję twardo jak dąb. Towarzyszysz mi i wspierasz mnie wiernością i lojalnością godną naśladowania.

Moje ukochane dziecko, jesteś najpiękniejszą słabością. Zadowolenie i radość wypełniają moje życie dzięki Tobie. Wydobyłeś ze mnie to, co najlepsze i sprawiłeś, że zaświeciłam.

Moja prawdziwa ja wyszła, gdy po raz pierwszy trzymałam Cię w ramionach. Jesteś paradoksem: słabość, która sprawiła, że jestem wystarczająco silna, by poruszać góry.

Jesteś słabością, której nigdy nie chcę przezwyciężyć

Mama trzyma w rękach stopy dziecka

Jesteś tą słabością, którą mam nadzieję mieć w moim życiu na zawsze by być wystarczająco silna. Nawet jeśli oznacza to utratę niezależności, moje uczucia są z Tobą związane.

Zawsze jesteś w moich myślach i w każdym z moich pragnień. Bohaterem każdego projektu jesteś Ty. Jesteś motywacją dla moich nadziei, pragnień i marzeń.

Moje życie przeplata się z Twoim życiem i szczęściem, które tak bardzo pragnę Ci dać. Twoja czuła twarz i piękny uśmiech rozbrajają mnie, ale okazuję to bez wstydu, gdziekolwiek się udaję. Czuję się jakbyś przyszedł do mojego życia jak anioł stróż. Ty jesteś tą radością, która sprawia, że mój świat się kręci.

Zimne i pochmurne dni już mnie nie przygnębiają, ponieważ jesteś światłem w moim życiu. Nie boję się już upadku, ponieważ Twoja ręka zawsze będzie mnie podnosić. Twoja miłość i czystość są moimi codziennymi posiłkami. Pokazujesz mi, że mogę być osobą prawdziwie bezwarunkową.

Dzięki Tobie mogę powiedzieć, że jestem najsilniejszą istotą ludzką na świecie. I wierz mi, drogie dziecko, to nie jest przesada. Bo kiedy miłość jest moją słabością, to Ty napełniasz moją duszę najpiękniejszymi doznaniami i uczuciami.

Jesteś piękną i zaraźliwą słabością

Mama trzyma w ramionach dziecko

Moja cenna miłości, jestem silna i odważna, bo odkryłam swoją największą słabość. Ta słabość, daleka od wyrządzenia mi krzywdy, jest błogosławieństwem.

Jest to zaraźliwa miłość, która ożywia wszystko, co jest wokół niej. Jej światło wdziera się w moje dni i trzyma całą ciemność z dala od naszego domu.

Jesteś najbardziej zaraźliwą słabością, jaką kiedykolwiek napotkałam. Kiedy się uśmiechasz, nie sposób się z Tobą nie uśmiechać. Nie ma znaczenia, jak bardzo się gniewam.

Kiedy mówisz, jedyne, co mogę zrobić, to Ci odpowiedzieć. Nie ma znaczenia, jakie są okoliczności. Kiedy mnie potrzebujesz, zawsze będę z Tobą.

Czasami ścieżka jest tak kręta, że wydaje się niemożliwa do przebycia. Ale jeśli mam Cię przy sobie, moja siła jest podwojona. Za każdym razem, gdy próba wydaje mi się zbyt trudna, dajesz mi środki do osiągnięcia ostatecznego zwycięstwa.

Dzięki Tobie zrozumiałam, że życie jest pełne pięknych rzeczy. Dziękuję Ci za tę wieczną miłość, która ujawniła słabość zdolną wydobyć na światło dzienne mój potencjał.

Jesteś z pewnością najsłodszą i najbardziej zaraźliwą słabością, która czyni mnie wystarczająco silną do walki.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.