Jak usunąć plamy z ubrań dziecięcych - niezawodne sposoby

Jak usunąć plamy z ubrań dziecięcych - niezawodne sposoby
Marisol Rendón Manrique

Napisane i zweryfikowane przez pedagog Marisol Rendón Manrique.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Z dzieckiem, które jest zawsze w ruchu i uwielbia się brudzić, pranie może stać się prawdziwym wyzwaniem. Poniżej przedstawiamy kilka domowych sposobów, które pokażą Ci jak usunąć plamy z ubrań dziecięcych i sprawią, że będą wyglądały jak nowe.

Jeśli się zastanawiasz jak usunąć plamy z ubranek swoich pociech, skorzystaj z naszych wskazówek, a z pewnością zaoszczędzą one Twój czas i pieniądze.

Jakkolwiek będziesz się starać zachować czystość i porządek, nieporządek jest częścią dzieciństwa. Brud na ubraniach naszych pociech to znak, że odkrywają świat wokół siebie.

Niezależnie od tego, czy plamy są stare, czy świeże, tych kilka świetnych domowych sposobów z pewnością ułatwią Ci życie. Spraw, aby dziecięce ubranka znowu wyglądały jak nowe. Przedstawione techniki będą ratunkiem nie tylko dla odzieży Twoich dzieci, ale również i Twojej.

Jak usunąć plamy z ubrań dziecięcych: najbardziej skuteczne sposoby

Talk kosmetyczny

Talk kosmetyczny zadziała jak urok na plamy z sosu, czy oleju. Wystarczy jedynie posypać brudne miejsce tym magicznym proszkiem i poczekać, aż wchłonie cały tłuszcz.

Gdy talk wykona swoją pracę, wypierz ubrania jak zwykle, używając ciepłej wody i dobrego proszku do prania.

Jak usunąć plamy, domowe sposoby

Sok z cytryny

Substancje zawarte w soku z cytryny sprawiają, że jest to idealny sposób na usunięcie plam z ubrań dziecięcych. Jeśli Twoje dziecko zabrudziło białą koszulę błotem, wyciśnij kilka kropel soku z cytryny na plamę.

Niech koszula wyschnie na słońcu, a następnie wypierz ją, jak zwykle. Jak stare przysłowie mówi:

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko!

Biały Ocet

Aby odświeżyć białe lub kolorowe ubrania, dodaj do prania niewielką ilość octu, około pół szklanki na cykl płukania. Od razu zauważysz różnicę!

Możesz również zostawić zabrudzone ubrania mocząc je w occie. To z łatwością usunie ślady żywności lub dezodorantu.

Nadtlenek wodoru

Działa nawet w przypadku najtrudniejszych plam. Zmieszaj nadtlenek wodoru z małą ilością pasty do zębów (nie żelem).

Dobrze wymieszaj miksturę i wcieraj miękką ściereczką w zabrudzone miejsce. Pozwól, aby mieszanka spokojnie się wchłonęła, zajmie to około 30 minut. Kolejno dobrze wypukaj. Bez względu na plamę, zniknie całkowicie.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona świetnie nadaje się do czyszczenia ścian, podłóg i wanien kąpielowych. Także bardzo dobrze sobie radzi z odzieżą dziecięcą. Nawet lepiej, gdyż jest tania i łatwo dostępna.

Soda oczyszczona może usunąć plamy z ubrań dziecięcych, zmiękczyć tkaniny, usunąć nieprzyjemne zapachy i poprawić działanie proszku do prania.

Wymieszaj wodę z sodą i delikatnie wetrzyj w brudne miejsce. Możesz również dodać kilka łyżek sody oczyszczonej do proszku do prania, kolejno wyprać w pralce.

Sól kuchenna

Sól kuchenna będzie rewelacyjnym rozwiązaniem dla świeżej, jeszcze mokrej plamy, gdyż wchłonie ją całkowicie. Nałóż sól w brudne miejsce i poczekaj aż wyschnie. Kolejno oderwij kryształki soli i wypierz ubranie jak zwykle.

Możesz również dodać trochę soli bezpośrednio do proszku do prania, pozwoli to na naprawę koloru Twoich ubrań.

Pasta do zębów

Kolejną sztuczką do usuwania plam z ubrań dziecięcych jest użycie pasty do zębów. Upewnij się, że używasz raczej pasty niż żelu.

Wyciśnij odrobinę pasty do zębów na plamę i wetrzyj ją czystą szczoteczką do zębów. Pozwól, aby pasta popracowała przez kilka minut, a następnie zmyj ją mokrym pędzelkiem lub szmatką.

Jak usunąć plamy brudzących dzieci

Ostatnią sztuczką, szczególnie dla uzyskania czystych poduszek, jest użycie szamponu. Z upływem czasu tłuszcz i olej z naszych włosów i skóry mogą gromadzić się na poszewkach.

Użyj dowolnego szamponu, który zwykle kupujesz. Stwórz pianę i nałóż na brudną tkaninie i pozostaw przez kilka minut, a następnie wypukaj jak zwykle.

Te domowe sposoby będą idealnym rozwiązaniem dla każdej z mam, która się zastanawia jak usunąć plamy z ubrań dziecięcych i utrzymać porządek w całej rodzinie. Pamiętaj, aby ostateczne pranie zawsze odbywało się z użyciem delikatnych produktów do prania.

Z powyższymi wskazówkami, problem usuwania plam z ubrań dziecięcych będzie należał do przeszłości.

To może Cię zainteresować ...
Jak czyścić butelkę dziecka – praktyczne porady
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Jak czyścić butelkę dziecka – praktyczne porady

Wiedza, jak czyścić butelkę dziecka jest niezbędna dla zachowania prawidłowej higieny i zapobiegania problemom ze zdrowiem. Dowiedz się, jak prawid...


Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.