Zrozumieć ból matki podczas porodu - siła miłości

Zrozumieć ból matki podczas porodu - siła miłości

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Czysta agonia. Właśnie tak wiele kobiet określa ból, przez który przechodzą podczas porodu. Głęboki, intensywny, otaczający. Ból porodu jest trudny do zdefiniowania, a nawet do opisania.

Ale jeszcze bardziej niewytłumaczalna jest miłość, która uspokaja nasze ciała i sprawia, że ta wyjątkowa chwila jest do zniesienia.

Naukowcy oczywiście z zainteresowaniem przyjrzeli się temu zagadnieniu. Istnieje kilka interesujących porównań, które pozwalają nam na poznanie w pewnym stopniu przez co przechodzą matki w najważniejszym dniu swojego życia.

Z tego bólu rodzi się nowy świt. Nie ma lepszego sposobu, aby opisać dzień, w którym spotykamy prawdziwą miłość naszego życia.

Ból porodu w liczbach

Jak wykazały niektóre badania naukowe, organizm ludzki jest w stanie tolerować do 45 jednostek bólu. Jednakże kobiety, które rodzą swoje dzieci naturalnie przeżywają znacznie większy ból.

Właściwie to podczas porodu matka może doświadczyć do około 57 jednostek bólu. Ale sama ta liczba jest bezsensowna. Przyjrzyjmy się temu, co to oznacza.

Badacze twierdzą, że ból przez który przechodzą matki podczas porodu naturalnego jest równoznaczny z równoczesnym złamaniem co najmniej 20 kości. Kobieca siła w tym niesamowitym akcie miłości jest tak niesamowita i tajemnicza, jak i godna podziwu.

Uśmiechnięta mama po porodzie

Porod jest jedynym bólem w życiu, który wart jest cierpienia.

-Autor Anonimowy-

Teraz musisz zadać sobie pytanie, czy możliwe jest nawet zmierzenie bólu cudzego człowieka. W rzeczywistości, inne badania na ten temat mówią nam, że kiedy mówimy o bólu, naprawdę odnosimy się do odpowiedzi komórek nerwowych zwanych nocyceptorami.

Komórki te reagują na ból, który przekracza określony próg, wysyłając do mózgu sygnały przez rdzeń kręgowy. Powoduje to odczuwanie bólu i wywołuje reakcje mające na celu złagodzenie tego dyskomfortu lub cierpienia.

Z badania wynika, że trudno jest zmierzyć ból, ponieważ sposób, w jaki go doświadczamy, jest subiektywny.

Wszystko dla miłości między matką a dzieckiem

Niezależnie od przypadku, zdecydowana większość matek, które przeżyły ten moment, doskonale zrozumie, o czym mówimy i uwierzy w porównania.

Ale co więcej, wiedzą one, że ból porodu nie jest tym, co jest najważniejsze lub zapamiętane w tym szczególnym dniu.

Miłość matki do jej dzieci jest silniejsza niż jakakolwiek utrapienie. Jest to siła napędowa, która popycha nas do osiągnięcia tego, co kiedyś uważaliśmy za niemożliwe. Daje nam siłę i odwagę, o której nigdy nie wiedzieliśmy, że istnieje.

Utrzymuje nas w ruchu, aby pokonać wszelkie przeszkody na naszej drodze. Ta miłość pomaga nam zapomnieć o bólu i odłożyć na bok nasze lęki i wątpliwości. Nasze dzieci stają się słabością, która sprawia, że stajemy się naprawdę potężnymi istotami. Napełniają nas energią i pomagają nam czynić to, co niemożliwe.

Rodząca kobieta odczuwa ból podczas porodu

Są miejsca w sercu, których nie odkryjesz, dopóki nie pokochasz dziecka.

-Anne Lamott-

Mając to na uwadze, należy pamiętać, że jest to okazja, aby raz jeszcze podziękować naszym matkom za urodzenie nas.

Wojowniczki miłości, rzemieślniczki życia, obrończynie snów. Dzięki nim przyszliśmy na ten świat i dzięki nim jesteśmy tym, czym jesteśmy.

To, co tu świętujemy, jest nie tylko biologiczne, ale także społeczne. Czy ma znaczenie, czy dziecko rodzi się naturalnie czy przez cesarskie cięcie? Jest to przecież ta sama miłość: miłość, która nie zna granic – tylko wysiłek, poświęcenie i oddanie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.