Planujesz założyć rodzinę? 19 rzeczy z którymi będziesz musiała się zmierzyć

Planujesz założyć rodzinę? 19 rzeczy z którymi będziesz musiała się zmierzyć
Marisol Rendón Manrique

Napisane i zweryfikowane przez pedagog Marisol Rendón Manrique.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

W dzisiejszym artykule znajdziesz niektóre z faktów, z którymi będziesz musiała się zmierzyć, jeżeli będziesz mamą lub planujesz założyć rodzinę. Jeśli masz już dziecko, prawdopodobnie utożsamiasz się z niektórymi z tych rzeczy które musi poświęcić matka i zmianami które zachodzą gdy planujesz założyć rodzinę.

19 sposobów w jakie zmienia się życie, gdy planujesz założyć rodzinę

To tylko niektóre z rzeczy, które zobaczysz inaczej po podjęciu decyzji o powiększeniu swojej rodziny.

Mama z niemowlakiem. Ty też planujesz założyć rodzinę?
 1. Odkryjesz wewnętrzną siłę, o której nigdy nie myślałaś. Znajdziesz w sobie naturalny hart ducha, który pomoże Ci stawić czoła życiu.
 2. Chociaż możesz zyskać kilka dodatkowych kilogramów które zmienią kształt Twojego ciała, są one niczym w porównaniu do satysfakcji jaką możesz zyskać, widząc jak Twoje dzieci się uśmiechają.
 3. Nie będziesz potrzebować budzika aby się obudzić. Twoje dziecko przejmie harmonogram snu i będzie określać o której godzinie zaczniesz swój dzień. Nieprzesypianie tych zwykłych 8 godzin jest jednym z najczęstszych poświęceń, które dotyka matki.
 4. W końcu zrozumiesz wszystko, co powiedzieli Ci rodzice, gdy byłaś nastolatką.
 5. Wyjazdy na weekend i noce spędzone na zabawie będą znacznie rzadsze. Ale pozostawanie w domu będzie bardziej atrakcyjną perspektywą. Zasypianie o 21 w piątek nie będzie żadnym problemem.
 6. Będziesz odczuwała każdy ból swojego dziecka. Co więcej, będzie on znacznie gorszy od tego, który sama będziesz czuć.
 7. Będziesz bardziej wrażliwa na rzeczy, które w przeszłości Cię nie dotyczyły. Oglądanie wiadomości o dzieciach będą poruszać cię bardziej niż wcześniej.
 8. Odkryjesz, że gdy tylko Twoje dziecko się urodzi, stanie się ono centrum każdej rozmowy. Wysypki, szczepienia, ząbkowanie i kolka będą codziennymi tematami do dyskusji.
 9. Jeśli wcześniej czułaś się zdegustowana widokiem brudnych pieluszek lub cieknącego nosa, wkrótce nie będą Cię już one odstraszać. Stopniowo zaczniesz postrzegać te funkcje ciała jako codzienną część życia. Może nawet zaczniesz podchodzić od nich z humorem.
 10. Wszystkie ofiary, poczynając od miesięcy bez kropli alkoholu, a skończywszy na huśtawkach nastroju i łzach wylanych bez powodu, będą usprawiedliwione gdy zobaczysz ten mały uśmiech, który uczyni cały Twój świat lepszym.
 11. Codzienność przyniesie różne niespodzianki. I spojrzysz na mijające dni i tygodnie inaczej. Już po kilku miesiącach Twoje dziecko nauczy się samodzielnie siedzieć, wypowiadać pierwsze słowa lub podejmować nieśmiałe kroki. W tym momencie zrozumiesz jak szybko wszystko dzieje się w życiu mamy.
 12. Gdy będziesz mamą, nie będziesz mogła przejść koło innej mamy na ulicy bez znalezienia powodu na to aby z nią porozmawiać. Nie będzie mieć znaczenia to, że nigdy wcześniej jej nie spotkałaś. Macierzyństwo ułatwia komunikację.
 13. Nie będziesz miała zbyt wiele czasu na nakładanie makijażu i branie prysznica, nie mówiąc już o pójściu do salonu piękności. Będziesz zbyt zajęta opieką nad swoim maluszkiem, który przynosi Ci całą radość na świecie.
 14. Odkryjesz prawdziwe znaczenie miłości od pierwszego wejrzenia. Kiedy zobaczysz swoje dziecko po raz pierwszy, zaznasz miłość w jej najczystszej i najszczerszej formie.
 15. Kiedy będziesz mamą, zrozumiesz co rodzice przeżywają gdy ich dziecko ma napad złości w miejscu publicznym. To przytrafia się każdemu z nas. Osobom bez dzieci trudno to zrozumieć.
 16. Odkryjesz prawdziwych przyjaciół, którzy nie odchodzą mimo tego, że nie widziałaś ich wieki. Kiedy zostaniesz rodzicem, będziesz miała o wiele mniej czasu na podtrzymanie swojego życia towarzyskiego.
 17. Wczesne wstawianie powoli będzie stawać się Twoim nawykiem, nawet w weekendy. Gdy dziecko płacze za jedzeniem, “pięć minut dłużej” jest niewykonalne.
  Mama z córką
 18. W końcu zrozumiesz, że dobra materialne nie przynoszą szczęścia. Przytulenie Twojego dziecka sprawi, że będziesz szczęśliwsza niż po otrzymaniu najlepszego prezentu.
 19. Gdy będziesz mamą, Twoje małe zachcianki które zaspakajałaś od czasu do czasu będą skierowane na kogoś innego. Będziesz wolała kupić grę edukacyjną lub ulubioną zabawkę zamiast tych pięknych butów które widziałaś w zeszłym miesiącu w swoim ulubionym sklepie.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.