Roztwór soli fizjologicznej: magiczny środek na grypę

Roztwór soli fizjologicznej: magiczny środek na grypę

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Roztwór soli fizjologicznej jest w zasadzie mieszaniną substancji, które są zgodne z ludzkim organizmem. Roztwór ten służy do różnych celów medycznych: do rozcieńczania proszku do zastrzyków, do nakładania innych substancji oraz jako substytut krwi do gojenia ran.

Często używany jest też do surowicy fizjologicznej. Roztwór soli fizjologicznej może być stosowany jako magiczny środek do zastosowania u dzieci w przypadku zatkania nosa podczas grypy.

Jeśli korzystasz z fizjologicznego roztworu soli w leczeniu przeziębienia Twojego dziecka, gratulacje. Jeśli jednak nie wypróbowałeś tej substancji, pozostań z nami, aby dowiedzieć się jak bardzo może pomóc złagodzić przekrwienie nosa.

Rozwiniemy ten temat poprzez serię pytań i odpowiedzi.

Roztwór soli fizjologicznej. Czy niesie za sobą jakieś zagrożenia ?

Nie, roztwór soli składa się w większości z wody i wielu innych substancji. Jak powiedzieliśmy wcześniej, są one nieszkodliwe dla ludzkiego ciałaNikt nie jest uczulony na roztwór soli fizjologicznej. Nie reaguje on również z żadnymi innymi lekami.

Jak używać roztworu soli fizjologicznej?

Pediatrzy zalecają stosowanie jednej czwartej kroplomierza do każdego nozdrza, trzy razy dziennie. Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko nadal nie może prawidłowo oddychać z powodu zatkanego nosa, możesz zwiększyć częstotliwość do pięciu razy dziennie.

Przed podjęciem takiego leczenia zalecamy skonsultowanie się z pediatrą.

Mama i niemowlę - roztwór soli fizjologicznej

Technika zakraplania roztworem soli fizjologicznej jest prosta. Możesz umieścić swoje dziecko na kolanach twarzą do góry, trzymać głowę i używać kroplomierza do zakraplania, tak aby wypuścić jedną czwartą roztworu do nozdrza dziecka. Proces należy powtórzyć do drugiej dziurki.

Zobaczysz jak nos stopniowo się udrażnia powodują poprawę oddychania twojego maluszka.

Gdzie mogę kupić roztwór soli fizjologicznej?

Jeżeli nie możesz wyjść z domu, a chcesz użyć roztworu soli fizjologicznej, możesz przygotować go sama.

Przepis jest bardzo prosty:

Zagotuj litr wody. Kiedy dojdzie do wrzenia dodaj 9 gramów chlorku sodu (sól kuchenna). Gotuj przez kilka sekund. Następnie zdejmij naczynie z ognia i pozostaw do wystygnięcia. Przelej roztwór do wysterylizowanych wcześniej butelek i pozostaw aż osiągnie temperaturę pokojową.

Kiedy osiągnie odpowiednią temperaturę możesz zastosować go do zakrapiania nosa twojego dziecka kiedy tylko będzie tego potrzebować. Zaleca się jednak zawsze stosować roztwory soli które są sprzedawane w aptekach, ponieważ są przygotowywane w sterylnych warunkach i są wolne od zarazków.

Dlaczego warto używać roztworu soli fizjologicznej zamiast sprayów do nosa?

roztwór soli fizjologicznej

Ponieważ woda jest zawsze skuteczną metodą eliminowania toksyn. Roztwór soli fizjologicznej składa się głównie z wody, tym samym nie powoduje ryzyka opuchnięcia dróg nosowych.

Pamiętaj, że nawilżanie dróg nosowych spowoduje ich udrożnienie. Właściwe zastosowanie roztworu soli fizjologicznej może pomóc organizmowi zabić bakterie podczas grypy czy przeziębienia. Pomaga również usuwać wirusy i inne substancje alergiczne które zalegają w drogach nosowych.

Roztwór soli fizjologicznej: magiczny środek przeciw grypie

Jak widzisz, roztwór soli może być doskonałym rozwiązaniem w leczeniu grypy. Przeziębienie nie powinno być leczone antybiotykami, lekami przeciwhistaminowymi lub innymi. Te środki powodują ryzyko wytworzenia gęstszej wydzieliny, która może zalegać w drogach nosowych przez dłuższy czas i być uciążliwa do usunięcia.

Kiedy pojawia się gorączka, która nie jest wynikiem innej choroby, należy ją obniżyć za pomocą leków zalecanych przez pediatrę. Zastosuj odpowiedni środek w dawce opartej na podstawie masy twojego dziecka i postępuj zgodnie z instrukcjami. Możesz także użyć zimnych okładów na czoło, aby obniżyć temperaturę.

Mamo, grypa jest leczona wodą, to prawda, choć pomysł może wydawać się dziwny. Korzystaj z dużej ilości płynów i roztworu soli fizjologicznej. Jeżeli chcesz, zaproponuj dziecku owoce bogate w witaminę C, aby wzmocnić jego system odpornościowy.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.