3 aplikacje do monitorowania rozwoju dziecka - poznaj je!

Odkryj te aplikacje, aby monitorować wzrost dziecka i łatwo zacząć odpoczywać. Dlaczego nie sprawić, by ciężka praca rodzicielska była trochę mniej trudna?
3 aplikacje do monitorowania rozwoju dziecka - poznaj je!
Elena Sanz Martín

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Elena Sanz Martín.

Ostatnia aktualizacja: 02 sierpnia, 2021

Wydaje się to niewiarygodne, ale do niedawna technologia nie była zaangażowana tak bezpośrednio w pomoc rodzicom, jak obecnie. Jednak dzisiaj istnieje wiele środków, które ułatwiają Ci to zadanie. Czy znasz na przykład aplikacje do monitorowania rozwoju dziecka?

Chociaż prawdą jest, że dzieci nadal nie mają instrukcji obsługi, możesz ułatwić sobie sprawę pod względem organizacyjnym. Zwróć uwagę, a zobaczysz, że wiele aplikacji do monitorowania rozwoju dziecka może być bardzo przydatnych.

Aplikacje do monitorowania wzrostu dziecka – najważniejsze zalety

Aplikacje do monitorowania rozwoju dziecka są często bardzo przydatne. W zależności od potrzeb znajdziesz takie, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak dziecko odżywiać, kiedy kłaść je spać, a nawet czy powinno pić więcej wody.

Jeśli myślisz o rodzicielstwie i wszystkim, o czym musisz pamiętać mając do czynienia z  maluchem, pomyśl o korzyściach, jakie może zaoferować taka aplikacja.

Istnieją na przykład aplikacje do monitorowania rozwoju dziecka, które wysyłają powiadomienia o następnej wizycie u pediatry, które pomagają śledzić karmienie i sen dziecka, a nawet jego temperaturę.  Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoje dziecko przybiera na wadze lub urosło o tyle, ile powinno, te aplikacje będą Twoimi najlepszymi sprzymierzeńcami.

Matka karmiąca noworodka i korzystająca z aplikacji na swoim telefonie.

1. Aplikacja Baby Monitor

Jest to jedna z aplikacji o największej liczbie funkcji, co czyni ją bardzo kompletną i atrakcyjną. Na przykład możesz komunikować się bezpośrednio z dzieckiem przez mikrofon urządzenia. Jednocześnie jest ona w stanie wykryć dźwięk, gdy dziecko się obudzi lub poruszy podczas snu i nagrać jego sen w iCloud.

A za pomocą smartfona lub tabletu możesz łatwo monitorować rozwój dziecka. Dodatkowo aplikacja posiada dwanaście różnych lampek nocnych w kształcie zwierzątek. Jest to jedna z najpopularniejszych alternatyw ze względu na łatwość obsługi.

2. eMyBaby, kolejna aplikacja do monitorowania rozwoju dziecka

Jest to bezpłatna aplikacja skoncentrowana na dbaniu o zdrowie i rozwój niemowląt oraz noworodków poprzez tworzenie karty danych dziecka (waga, wzrost itp.). W ten sposób będziesz mieć pod kontrolą wszystkie ważne informacje.

Daje ona również możliwość stworzenia dokumentacji medycznej przypominającej o wizytach u pediatry, szczepieniach itp. Za pomocą telefonu możesz nawet zdalnie monitorować temperaturę dziecka.

Zawiera kalendarz do zaznaczania najważniejszych wydarzeń. Możesz też zaprojektować rodzinny album do przechowywania wspomnień Twojego dziecka. Istnieje również możliwość stworzenia drzewa genealogicznego z kartą dedykowaną każdemu członkowi rodziny.

Matka robi sobie selfie z dzieckiem.

3. Baby Connect

Poza aspektem medycznym zdecydowanie zaleca się, abyś wyrobiła sobie nawyk rejestrowania każdej ze zmian, przez które przechodzi Twoje dziecko. W ten sposób będziesz mogła zobaczyć jego rozwój i mieć pod ręką wszelkie dane na wypadek pojawienia się sygnału alarmowego.

Wtedy ta aplikacja – dostępna zarówno w App Store, jak i w Google Play – będzie bardzo pomocna. Pozwala ona również prowadzić codzienną ewidencję dziecka. Od zmiany pieluch po godziny snu, wizyty u lekarza, zjedzone jedzenie, leki, szczepienia, wzrost, nastrój czy zdjęcia.

Każde dziecko ma swój własny profil, w którym zapisywane są jego dane i aktywności, co czyni tę aplikację idealnym rozwiązaniem dla rodzin wielodzietnych. Umożliwia dostęp do danych kilku autoryzowanym użytkownikom. W ten sposób rodzice, dziadkowie, ciotki, wujkowie lub nauczyciele będą przez cały czas informowani o statusie dziecka.

Te aplikacje do monitorowania rozwoju dziecka to tylko niektóre z wielu, które istnieją. Wszystkie pomagają w różnych dziedzinach i mogą pełnić rolę wirtualnej sekretarki. Jest tak wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę w pierwszych miesiącach życia dziecka, dlatego technologia zrobiła krok naprzód, aby Ci to ułatwić.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.