AppTK: aplikacja polecająca dla dzieci

28 czerwca, 2020
Wiedza na temat tego, które aplikacje są najlepsze dla Twoich dzieci, nie jest od teraz problemem dzięki pojawieniu się tego nowego narzędzia o nazwie AppTK służącego do polecania odpowiednich aplikacji.

Codziennie zalewani jesteśmy nowymi aplikacjami, które możemy pobrać na swój telefon lub komputer. Czy nie byłoby wspaniale mieć do dyspozycji narzędzie, które pomogłoby nam zdecydować, które z nich są najlepsze? Cóż, pomoc jest teraz w zasięgu ręki dzięki AppTK!

Najnowsze technologie i różne urządzenia elektroniczne, które powstały w wyniku rewolucji internetowej, sprawiły, że aplikacje, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, stały się istotnym elementem naszego codziennego życia.

Ze względu na sukces tych aplikacji zaczęły się pojawiać wyspecjalizowane tytuły przeznaczone dla dzieci. Jednak wielu z nich brakuje odpowiedniego poziomu jakości, zarówno pod względem treści, jak i wyglądu. Jest też wiele takich, które są pełne niechcianych reklam, a nawet inne są wręcz kłamliwe lub szkodliwe pod wieloma względami.

Aby rozwiązać te problemy i dowiedzieć się, które aplikacje są najlepsze dla Twoich dzieci, powiemy Ci trochę o narzędziu do polecania aplikacji noszącym nazwę AppTK.

AppTK – narzędzie polecające aplikacje dla dzieci

Wiedza na temat tego, które aplikacje są najlepsze dla Twoich dzieci, nie jest od teraz problemem dzięki pojawieniu się tego nowego narzędzia o nazwie AppTK służącego do polecania odpowiednich aplikacji.

Dzieci są przyzwyczajone do czytania treści w różnych formatach cyfrowych na urządzeniach elektronicznych i w wielu odmiennych aplikacjach. Problem polega jednak na tym, że rodzice często nie są w stanie znaleźć najlepszych rozwiązań dla swoich dzieci.

Dziecko i tablet

Dlatego właśnie eksperci stworzyli narzędzie o nazwie AppTK. Jest to specjalna aplikacja zaprojektowana przez grupę naukowców, która pomaga polecać najlepsze aplikacje dla dzieci i młodzieży. AppTK zawiera obecnie ponad 300 recenzji różnych tytułów oprogramowania dla dzieci i młodzieży.

Dzięki temu jest w stanie polecić wysokiej jakości aplikacje, które są odpowiednie dla określonych grup wiekowych dzieci i młodzieży.

Struktura AppTK

Struktura platformy AppTK jest bardzo prosta i pozwala wyszukiwać jej zawartość na podstawie różnych parametrów, w zależności od tego, czego potrzebujesz.

Polecanie aplikację według grupy wiekowej

Przede wszystkim możesz wyszukać najbardziej odpowiednie aplikacje w zależności od wieku swoich dzieci. Zakres ten jest podzielony na następujące wartości:

 • Od 0 do 5 lat
 • 6 do 8 lat
 • Od 9 do 11 lat
 • 12 do 14 lat
 • I wreszcie od 15 do 18 lat

Kategorie

Aplikacje dla dzieci na tej platformie mają różne narzędzia i na pewno będziesz w stanie znaleźć odpowiednie pozycje, które będą miały niezbędne, poszukiwane przez Ciebie cechy.

Najpopularniejsze aplikacje to te, których dzieci używają do grania w gry, tworzenia, słuchania muzyki lub też informacji i czytania. Oczywiście wszystko zależy od upodobań Twojego dziecka i tego, czego naprawdę potrzebuje.

Tematyka

Tematyka jest niezbędnym elementem wyszukiwania w każdej aplikacji, a zwłaszcza w takich związanych z czytaniem lub książkami. Na przykład większość dzieci bardzo interesuje się zwierzętami. AppTk pozwala zatem na rozwijanych listach wyszukiwać ulubioną tematykę swojego dziecka.

Dziecko z ojcem

W ten sposób będziesz w stanie znaleźć wysokiej jakości aplikację, którą pokochają Twoje dzieci. I na pewno będziesz mieć do dyspozycji te wszystkie funkcje, które sprawią, że będzie ona ulubioną zabawą Twoich pociech.

Nagrody

Przeglądając wszystkie dostępne aplikacje, zauważysz, że wiele z nich zdobyło jakąś nagrodę. Pomoże Ci to zobaczyć aplikacje, które są wysoko oceniane przez specjalistów i które mają wyjątkową jakość – i oczywiście polecane są przez AppTK.

Inne informacje na temat AppTK

Wszystkim z ponad 300 aplikacji, które składają się na to narzędzie polecające, towarzyszy opisowy i pełen pożytecznych informacji zestaw danych na temat każdej z pozycji na liście AppTK. Pomoże to rodzicom i wychowawcom dowiedzieć się więcej o danej aplikacji i dowiedzieć się, czy może być ona dla nich przydatna.

Nazwy i grafiki opisowe

Pierwszą rzeczą, którą znajdujemy podczas przeglądania aplikacji, jest oczywiście jej nazwa. Oprócz nazwy będziemy mogli zobaczyć kilka zrzutów ekranu z aplikacji, które pomogą nam lepiej zrozumieć, jak się ona prezentuje.

W ten sposób będziemy mogli zapoznać się z danym tytułem i dowiedzieć się więcej o jego cechach. Jest to bardzo przydatna informacja, szczególnie jeśli dana aplikacja jest płatna.

Będziemy także w stanie lepiej ocenić, czy chcemy kupić tę aplikację na podstawie tych wszystkich informacji. Po prostu będziemy mieć już jakiś wstępny obraz tego, czy dany tytuł będzie pasować do naszych gustów i potrzeb.

Symbole i ikony informacyjne

Ponadto w opisie każdej aplikacji znajduje się seria symboli, które dostarczą nam wszelkiego rodzaju przydatne informacje o danym tytule:

 • Wersje językowe, w których dostępna jest dana aplikacja
 • Systemy operacyjne, na których możesz jej używać
 • Zalecany wiek dziecka, jakie może z niej korzystać
 • Liczba gwiazdek przyznana przez ekspertów pracujących dla platformy AppTK
 • Kategoria, do której należy dana aplikacja

Informacje uzupełniające na temat możliwości AppTK

I na koniec, podobnie jak przy zakupie na przykład wersji papierowej książki, AppTK zawiera przegląd aplikacji wyjaśniający najważniejsze ich aspekty. Prezentuje także inne informacje, takie jak rok wydania, format i firma programistyczna, która je stworzyła. W ten sposób będziemy mieli pełen zestaw o aplikacji, którą właśnie rozważamy.

Na koniec AppTK zawiera rozbudowaną sekcję oceny, w której możesz ocenić aplikację po jej pobraniu i użyciu. Będziesz mieć możliwość pozostawienia komentarza tak, aby inni użytkownicy wiedzieli, czy jest to dla nich odpowiednia pozycja, czy też nie.

 • Apptk. Apptk: recomendador de apps para niños y jóvenes. (última consulta mayo de 2019). Recuperado de: https://apptk.es/