AppTK: aplikacja polecająca dla dzieci

Wiedza na temat tego, które aplikacje są najlepsze dla Twoich dzieci, nie jest od teraz problemem dzięki pojawieniu się tego nowego narzędzia o nazwie AppTK służącego do polecania odpowiednich aplikacji.
AppTK: aplikacja polecająca dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca, 2020

Codziennie zalewani jesteśmy nowymi aplikacjami, które możemy pobrać na swój telefon lub komputer. Czy nie byłoby wspaniale mieć do dyspozycji narzędzie, które pomogłoby nam zdecydować, które z nich są najlepsze? Cóż, pomoc jest teraz w zasięgu ręki dzięki AppTK!

Najnowsze technologie i różne urządzenia elektroniczne, które powstały w wyniku rewolucji internetowej, sprawiły, że aplikacje, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, stały się istotnym elementem naszego codziennego życia.

Ze względu na sukces tych aplikacji zaczęły się pojawiać wyspecjalizowane tytuły przeznaczone dla dzieci. Jednak wielu z nich brakuje odpowiedniego poziomu jakości, zarówno pod względem treści, jak i wyglądu. Jest też wiele takich, które są pełne niechcianych reklam, a nawet inne są wręcz kłamliwe lub szkodliwe pod wieloma względami.

Aby rozwiązać te problemy i dowiedzieć się, które aplikacje są najlepsze dla Twoich dzieci, powiemy Ci trochę o narzędziu do polecania aplikacji noszącym nazwę AppTK.

AppTK – narzędzie polecające aplikacje dla dzieci

Wiedza na temat tego, które aplikacje są najlepsze dla Twoich dzieci, nie jest od teraz problemem dzięki pojawieniu się tego nowego narzędzia o nazwie AppTK służącego do polecania odpowiednich aplikacji.

Dzieci są przyzwyczajone do czytania treści w różnych formatach cyfrowych na urządzeniach elektronicznych i w wielu odmiennych aplikacjach. Problem polega jednak na tym, że rodzice często nie są w stanie znaleźć najlepszych rozwiązań dla swoich dzieci.

Dziecko i tablet

Dlatego właśnie eksperci stworzyli narzędzie o nazwie AppTK. Jest to specjalna aplikacja zaprojektowana przez grupę naukowców, która pomaga polecać najlepsze aplikacje dla dzieci i młodzieży. AppTK zawiera obecnie ponad 300 recenzji różnych tytułów oprogramowania dla dzieci i młodzieży.

Dzięki temu jest w stanie polecić wysokiej jakości aplikacje, które są odpowiednie dla określonych grup wiekowych dzieci i młodzieży.

Struktura AppTK

Struktura platformy AppTK jest bardzo prosta i pozwala wyszukiwać jej zawartość na podstawie różnych parametrów, w zależności od tego, czego potrzebujesz.

Polecanie aplikację według grupy wiekowej

Przede wszystkim możesz wyszukać najbardziej odpowiednie aplikacje w zależności od wieku swoich dzieci. Zakres ten jest podzielony na następujące wartości:

 • Od 0 do 5 lat
 • 6 do 8 lat
 • Od 9 do 11 lat
 • 12 do 14 lat
 • I wreszcie od 15 do 18 lat

Kategorie

Aplikacje dla dzieci na tej platformie mają różne narzędzia i na pewno będziesz w stanie znaleźć odpowiednie pozycje, które będą miały niezbędne, poszukiwane przez Ciebie cechy.

Najpopularniejsze aplikacje to te, których dzieci używają do grania w gry, tworzenia, słuchania muzyki lub też informacji i czytania. Oczywiście wszystko zależy od upodobań Twojego dziecka i tego, czego naprawdę potrzebuje.

Tematyka

Tematyka jest niezbędnym elementem wyszukiwania w każdej aplikacji, a zwłaszcza w takich związanych z czytaniem lub książkami. Na przykład większość dzieci bardzo interesuje się zwierzętami. AppTk pozwala zatem na rozwijanych listach wyszukiwać ulubioną tematykę swojego dziecka.

Dziecko z ojcem

W ten sposób będziesz w stanie znaleźć wysokiej jakości aplikację, którą pokochają Twoje dzieci. I na pewno będziesz mieć do dyspozycji te wszystkie funkcje, które sprawią, że będzie ona ulubioną zabawą Twoich pociech.

Nagrody

Przeglądając wszystkie dostępne aplikacje, zauważysz, że wiele z nich zdobyło jakąś nagrodę. Pomoże Ci to zobaczyć aplikacje, które są wysoko oceniane przez specjalistów i które mają wyjątkową jakość – i oczywiście polecane są przez AppTK.

Inne informacje na temat AppTK

Wszystkim z ponad 300 aplikacji, które składają się na to narzędzie polecające, towarzyszy opisowy i pełen pożytecznych informacji zestaw danych na temat każdej z pozycji na liście AppTK. Pomoże to rodzicom i wychowawcom dowiedzieć się więcej o danej aplikacji i dowiedzieć się, czy może być ona dla nich przydatna.

Nazwy i grafiki opisowe

Pierwszą rzeczą, którą znajdujemy podczas przeglądania aplikacji, jest oczywiście jej nazwa. Oprócz nazwy będziemy mogli zobaczyć kilka zrzutów ekranu z aplikacji, które pomogą nam lepiej zrozumieć, jak się ona prezentuje.

W ten sposób będziemy mogli zapoznać się z danym tytułem i dowiedzieć się więcej o jego cechach. Jest to bardzo przydatna informacja, szczególnie jeśli dana aplikacja jest płatna.

Będziemy także w stanie lepiej ocenić, czy chcemy kupić tę aplikację na podstawie tych wszystkich informacji. Po prostu będziemy mieć już jakiś wstępny obraz tego, czy dany tytuł będzie pasować do naszych gustów i potrzeb.

Symbole i ikony informacyjne

Ponadto w opisie każdej aplikacji znajduje się seria symboli, które dostarczą nam wszelkiego rodzaju przydatne informacje o danym tytule:

 • Wersje językowe, w których dostępna jest dana aplikacja
 • Systemy operacyjne, na których możesz jej używać
 • Zalecany wiek dziecka, jakie może z niej korzystać
 • Liczba gwiazdek przyznana przez ekspertów pracujących dla platformy AppTK
 • Kategoria, do której należy dana aplikacja

Informacje uzupełniające na temat możliwości AppTK

I na koniec, podobnie jak przy zakupie na przykład wersji papierowej książki, AppTK zawiera przegląd aplikacji wyjaśniający najważniejsze ich aspekty. Prezentuje także inne informacje, takie jak rok wydania, format i firma programistyczna, która je stworzyła. W ten sposób będziemy mieli pełen zestaw o aplikacji, którą właśnie rozważamy.

Na koniec AppTK zawiera rozbudowaną sekcję oceny, w której możesz ocenić aplikację po jej pobraniu i użyciu. Będziesz mieć możliwość pozostawienia komentarza tak, aby inni użytkownicy wiedzieli, czy jest to dla nich odpowiednia pozycja, czy też nie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Apptk. Apptk: recomendador de apps para niños y jóvenes. (última consulta mayo de 2019). Recuperado de: https://apptk.es/

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.