Witaminy emocjonalne dla dzieci. Co to takiego?

Witaminy emocjonalne dla dzieci. Co to takiego?
María Alejandra Castro Arbeláez

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Napisany przez Naí Botello

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Czy znasz ten prosty sposób na zmotywowanie dziecka i wzmocnienie jego poczucia własnej wartości? W tym artykule wyjaśnimy jak działają witaminy emocjonalne i jakie korzyści przynosi ich stosowanie. Witaminy emocjonalne to fraza która często pojawia się w przewodnikach edukacyjnych i motywacyjnych dla rodziców. Wskazują na to, że zdrowie naszych dzieci nie dotyczy wyłącznie ciała. Chodzi także o zdrowie psychiczne i emocjonalne.

W oparciu o tę koncepcję eksperci opracowali suplementy które pomagają wzmocnić zdrowie psychiczne dzieci. Chociaż miłość i zrozumienie są obecne w naszych relacjach, dodatkowe dawki witamin emocjonalnych są doskonałym sposobem na zapobieganie uczuciowemu zmęczeniu.

Witaminy emocjonalne mogą być podawane na wiele różnych sposobów, takich jak frazy motywacyjne, karty z pozytywnymi komunikatami, wiadomości tekstowe w środku dnia lub słowa zachęty przed ważnymi wydarzeniami takimi jak egzaminy lub mecze piłki nożnej.

Potrzeba stworzenia tych witamin powstała po stwierdzeniu, że codzienne czynności i wszechobecna konkurencyjność w społeczeństwie mogą napełniać nasze dzieci lękiem i niepewnością. Może to również wpłynąć na ich poczucie własnej wartości.

Niezależnie od rodzaju pojawiających się trudności witaminy te mogą być podawane przez rodziców i bliskich. Niewątpliwie wzmocnią one samoocenę i autoakceptację dziecka.

Witaminy emocjonalne dla dzieci. Ulotka

Oto kilka szczegółów dotyczących podawania witamin emocjonalnych. Podzielimy się również wskazaniami, dawkowaniem, reakcjami niepożądanymi, interakcją z innymi lekami miłości i tym w jaki sposób dzieci mogą odpowiednio wykorzystać przyjmowane dawki tego suplementu.

Skład

Każda tabletka witamin emocjonalnych zawiera motywacyjną frazę wzmacniającą ducha dziecka. Składają się z pozytywnych słów, miłosnych fraz, bodźców do samoakceptacji oraz porad moralnych i edukacyjnych.

Tata przytula synka

Opis suplementu

Istnieją różne sposoby podawania emocjonalnych witamin. Najprostszym sposobem jest ustny. Każdego ranka możesz zaoferować dziecku frazę motywującą na dzień dobry i pocałunek. Pomoże to zmotywować je do ukończenia zadań które czekają na nie w szkole. Przypomni mu również jak bardzo kochają je rodzice oraz jak wspaniale jest być częścią rodziny.

Koniec dnia to idealny moment w którym możecie spokojnie porozmawiać o rzeczach które dziecko zrobiło w ciągu dnia. To dobry czas aby zaoferować mu słowa które zachęcą je do kontynuowania swoich zadań.

Możesz również zaoferować dziecku witaminy emocjonalne w postaci produktów komercyjnych, takich jak karty. Na takich kartach można pisać zwroty motywacyjne dla dzieci i młodzieży. Te przesłania mogą być czułe, motywujące lub wypełnione słowami zachęty.

Możesz użyć metody, którą preferujesz najbardziej. Możesz nawet zaprojektować swój własny rodzaj witaminy zgodnie z codziennymi potrzebami twojego dziecka.

Wskazania

Witaminy te są wskazane w celu zapobiegania i leczenia niedoborów energii emocjonalnej i fizycznej u dzieci w każdym wieku.

Dawkowanie

Od pięciu do dziesięciu witamin emocjonalnych dziennie. Możesz przekroczyć zalecane dawki bez żadnych niepożądanych efektów.

Działania niepożądane

Nie ma przeciwwskazań do stosowania witamin emocjonalnych. W rzeczywistości jest to specjalny rodzaj witaminy, a jej przedawkowanie powoduje, że dzieci osiągają dobry stan psychicznego samopoczucia, co może znaleźć odzwierciedlenie w ich codziennym rozwoju.

Interakcje z innymi lekami

Wykorzystanie witaminy emocjonalnej można uzupełnić uściskami, pocałunkami, pieszczotami, śmiechem, oklaskami, uśmiechami i śpiewaniem, które podnoszą dziecko na duchu.

Można je również uzupełnić motywującymi wiadomościami na kartach, w SMSach a nawet w listach. Witaminy emocjonalne działają dobrze ze wszystkim, co pozwala zachęcić dzieci do działania. Ich stosowanie może sprawić, że rodzice otrzymają w zamian wiele miłości od swoich dzieci.

Przechowywanie

“Zawsze trzymaj w zasięgu dzieci.” Naucz swoje dzieci wszystkiego o witaminach emocjonalnych. One także powinny podawać je swojemu rodzeństwu, przyjaciołom, nauczycielom i tobie jako rodzicowi. W rezultacie będziesz kształtować szczęśliwe dzieci, które rozumieją potęgę czułych słów niezbędnych do podnoszenie innych na duchu.

List do mamy

Końcowe zalecenia

Witaminy emocjonalne są dostępne za darmo i bez recepty. Jak już wcześniej stwierdziliśmy, możesz je zaprojektować zgodnie z potrzebami swoich dzieci.

Aby zachować równowagę żywieniową, poza stosowaniem witamin emocjonalnych, karm swoje dzieci w zdrowy sposób, aby mogły czuć się silne i energiczne. Żaden suplement nie zastąpi zdrowej i zbilansowanej diety.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Cardemil, A. (2019). Vitaminas: Para el desarrollo socioemocional de los niños. Ediciones B.
  • Bisquerra, R. (2011). Educación emocional. Propuestas para educadores y familias. Bilbao: Desclée de Brower.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.