Zajęcia w domu: jak zająć dziecko, nie wychodząc z domu

Zajęcia w domu: jak zająć dziecko, nie wychodząc z domu

Ostatnia aktualizacja: 28 lipca, 2019

Nauka i zabawa z dziećmi jest możliwa bez wychodzenia z domu. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę wyobraźni. Czytaj dalej, aby odkryć wspaniałe pomysły na zajęcia w domu, które możesz zaproponować swoim dzieciom.

Dzieci potrzebują stałej aktywności, aby między innymi spalać energię, dobrze się bawić i dobrze jeść. Przedstawione poniżej zajęcia w domu pomogą zapobiec nudzie i chaosowi w codziennym życiu Twoich małych odkrywców.

Nie potrzebujesz skomplikowanych lub drogich zabawek, by dzieci mogły się bawić. Przy odrobinie wyobraźni mogą spędzić długie godziny na zabawie. Wyrwanie się z rutyny i wspólny odpoczynek pomoże Ci wzmocnić więź, jak również świetnie się bawić.

Wybierając dla swoich dzieci zajęcia w domu, musisz pamiętać, że wybór powinien zależeć od ich wieku, zainteresowań, osobowości i potrzeb. Pamiętając o tych czynnikach, możesz zdecydować się na zajęcia w domu, które będą dla nich miłe i które będą dla nich odpowiednie.

Ciekawe zajęcia w domu dla dzieci w różnym wieku

Od 1 do 3 lat

Ten etap może być wyzwaniem, ponieważ wtedy dzieci zaczynają rozwijać zdolności fizyczne i chcą z nich korzystać. Jak wiesz, nic ich nie powstrzyma. Dzieci w tym przedziale wiekowym są bardzo aktywne, pełne ciekawości i chcą odkrywać otaczający świat.

Nawet gdy zaczynają być bardziej niezależne, nadal nie wiedzą, jak odnosić się do innych dzieci. Dlatego wolą bawić się z innymi dorosłymi. Dzieci nabierają umiejętności towarzyskich poprzez obserwację, więc najlepsze zajęcia w domu to:

Lalki i kostiumy

Zbierz kilka starych ubrań lub kostiumów i włóż wszystko do pudełka. Znajdź historię, która wymaga specjalnych strojów, aby każdy mógł odegrać jakąś rolę i dobrze się bawić.

Zajęcia dla dzieci w domu

Ponadto lalki są świetnym narzędziem edukacyjnym. Możesz prowadzić małe rozmowy, bawić się i wpajać wartości. Wszystko, czego potrzebujesz, aby tchnąć życie w bohaterów, to nieużywane akcesoria, papierowe torby i dużo wyobraźni.

Buduj i rozkładaj

Naucz swoje dzieci, jak działają przedmioty, i rozróżniania ich według kształtu i rozmiaru. Nie musisz kupować zabawek, ponieważ istnieje wiele sposobów, by wykonać te zajęcia w domu, umieszczając różne rzeczy w otworach, które do nich pasują.

Na przykład można użyć durszlaka i niegotowanego spaghetti, aby umieścić je w małych otworach. Ponadto jest to doskonała aktywność, która pomaga dzieciom doskonalić umiejętności motoryczne.

Od 4 do 6 lat

Na etapie przedszkolnym dzieci grają w wiele gier, aby stymulować naukę. Dzięki nim możesz zwiększać lub zmniejszać poziom trudności na podstawie indywidualnych umiejętności każdego dziecka.

Osobowość dziecka również odgrywa ważną rolę. Podczas gdy niektórzy lubią siedzieć i niewiele mówić, inni wolą aktywność fizyczną.

Jeśli chcesz rozwinąć orientację wizualną lub przestrzenną swoich dzieci, te zajęcia w domu na pewno Ci w tym pomogą. Pozwolą dzieciom dobrze się bawić podczas nauki:

Gry karciane

Weź kartę i każ dziecku zrobić to samo. Wygrywa ten, kto ma kartę o najwyższej wartości. Ten rodzaj gry może pomóc poprawić pamięć i uwagę dziecka.

Dodawanie i porównywanie kart to świetne sposoby na naukę poprzez zabawę. Ponadto, podczas gdy dzieci tasują i rozdają karty, rozwijają małe umiejętności motoryczne.

Podchody

Aby zagrać w podchody w domu, zbierz kilka małych przedmiotów i ukryj je w różnych częściach domu. Następnie sporządź mapę i listę wszystkich ukrytych rzeczy, które dziecko będzie musiało odnaleźć. Po przygotowaniu wszystkiego podaj dziecku instrukcje.

Możesz pomóc dziecku, mówiąc, że jest „zimno” (daleko) lub „gorąco” (bardzo blisko) w trakcie gry. Ostatecznie nagrodą może być jakiś cukierek, który służy jako skarb.

Zajęcia w domu dla dzieci od 6 do 7 lat

W przypadku dzieci, które ukończyły 6 lat, zajęcia w domu stają się pewnego rodzaju wzmocnieniem wszystkiego, czego dzieci uczą się w szkole. Dlatego pomagają kontrolować emocje, rozwijać osobowość, budować niezależność i poprawiać poczucie własnej wartości.

Zajęcia dla dzieci

Niektóre zajęcia w domu, które możesz przeprowadzić ze swoimi dziećmi w tym wieku to:

Rękodzieło

Rozpocznij krótko- lub długoterminowy projekt ze swoimi dziećmi w domu i ucz ich aktywności, w których mogą używać rąk do tworzenia i wyrażania siebie.

Wykorzystaj te chwile, aby dzielić z dziećmi wyjątkowy czas. W Internecie znajdziesz tysiące pomysłów, co możesz robić z dzieckiem w domu. W większości są niedrogie i wykorzystują materiały, które już masz w domu.

Gry planszowe

Jest to najlepszy wiek, aby zaproponować dziecku gry planszowe, ponieważ może już zrozumieć zasady i grać zgodnie z nimi. Niektóre z największych zalet gier planszowych to: nauka czekania na swoją kolej (wydaje się prosta, ale może być wyzwaniem dla niektórych dzieci), a także myślenie strategiczne i rozwiązywanie problemów.

To tylko niektóre zajęcia w domu, które są bardzo tanie, a jednocześnie ciekawe i rozwijające. Wykorzystując swoją wyobraźnię, możesz zaplanować zabawne popołudnie pełne nauki, gdzie każdy jest zwycięzcą. Bawcie się dobrze!

To może Cię zainteresować ...
Nauka sztuki w domu: dlaczego warto ją wspierać?
Jesteś MamąPrzeczytaj na Jesteś Mamą
Nauka sztuki w domu: dlaczego warto ją wspierać?

Nauka sztuki w domu odgrywa tak znaczącą rolę, bo wspomaga rozwój dziecka i stanowi doskonałe narzędzie do nauki. Dowiedz się, jak możesz ją promow...