Nauka geografii dla dziecka - przydatne aplikacje

Nauka geografii dla dziecka - przydatne aplikacje

Ostatnia aktualizacja: 05 grudnia, 2020

Nauka za pomocą nowych technologii stała się obecnie najczęściej stosowanym sposobem.

Urządzenia elektroniczne stają się w ostatnich czasach najważniejszymi narzędziami do nauki. Czy to dla zwykłej rozrywki, czy dla zdobywania wiedzy. Komputery, telefony komórkowe i tablety pozwalają dzieciom na całym świecie uczyć się poprzez filmy, aplikacje dla dzieci i ćwiczenia edukacyjne.

Jeśli skupimy się bardziej szczegółowo na jednym z nich, aplikacje różnego rodzaju są coraz częściej wykorzystywane, zarówno przez dzieci, jak i z przekonania o ich bezpieczeństwie wśród dorosłych.

Dzięki tym aplikacjom maluchy mogą uczyć się wybranych tematów i wiedzy, którą sami wybierają. Wystarczy, że przeczytasz więcej informacji o aplikacji i od razu wiesz, czy jej zawartość jest warta używania.

Dzisiaj dokładniej chcemy skupić się na temacie, który najmłodsi uwielbiają: geografii. Ta wiedza sprawia, że ​​dzieci odkrywają nowe miejsca i cechy każdego z nich bez wychodzenia z domu.

Nauka geografii dla dziecka – przydatne aplikacje

Ojciec z dzieckiem

GeoExpert – geografia świata

Pierwsza z naszych aplikacji dla dzieci do nauki geografii nie wydaje się być nawet dedykowana dzieciom ze względu na rygor jej używania. Przeznaczona dla starszych dzieci, ta aplikacja ma dwie wersje:

  • Darmowa wersja z dużą ilością bezpłatnych informacji.
  • Wersja płatna z całą zawartością.

Gra zawiera wszystkie poniższe aspekty związane z każdym z istniejących krajów na świecie:

  • Kraje i terytoria.
  • Stolice.
  • Flagi.
  • Rzeki.
  • Góry

Dlatego jest to inny i bardzo przydatny sposób uczenia się dzieci. Ponadto ma „tryb nauki” dla każdego z krajów zawierający dane takie jak obszar lub liczba ludności. Ponadto wszystkie te informacje są co jakiś czas aktualizowane, aby były całkowicie prawdziwe.

Seterra Geography

Podobnie jak pierwsza z naszych aplikacji, która obejmowała wszystkie kraje na świecie, Seterra Geography również to robi. Dzięki tej aplikacji dzieci będą mogły dowiedzieć się wszystkiego o każdym z miast tworzących różne kraje, a także o autonomicznych wspólnotach, które go tworzą.

Jednak ta gra nie kończy się na tym, ponieważ oprócz poznania wszystkich terytoriów będziesz mógł także odkryć rzeki, morza i góry. Wszystko to poprzez zabawne wyzwania. Fantastyczna opcja, z której mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli ze względu na wiele opcji uczenia się.

Geografia świata

Jeśli musielibyśmy wybrać jedną z aplikacji niewątpliwie byłaby to Geografia świata. Powód jest bardzo prosty: ma wszystko, czego potrzebujesz do nauki i zabawy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Poniższa struktura dzieli grę na cztery różne poziomy trudności, w sumie ponad sześć tysięcy pytań. Oprócz pytań gra zawiera również ponad dwa tysiące różnych obrazów flag państw i bardziej charakterystycznych symboli.

Jeśli chodzi o kraje użytkownicy będą mogli znaleźć ponad cztery tysiące różnych i odkryć 26 najważniejszych atrakcji każdego z nich, takich jak język, waluta, średni wiek mieszkańców, długość życia czy motto kraju, między innymi.

Ciekawe i ważne dane, których nie znasz znajdziesz w tej wspaniałej aplikacji do nauki geografii. Kiedy jej użyjesz staniesz się ekspertem w dziedzinie geografii mając możliwość uzupełnienia Twojej wiedzy na pytania, na które nie znałeś odpowiedzi podczas gry.

Nauka geografii dla dzieci – inne aplikacje

Dziewczynka z tabletem

Konkurs stolic

Już ponad 25 milionów ludzi grało w tę niezwykle zabawną aplikację. W niej, jak sama nazwa wskazuje, będziesz miał określony czas, aby poprawnie odpowiedzieć na pytania, które zadaje gra.

Dzięki pięciu różnym poziomom trudności i dziesięciu alternatywnym trybom gry nie będziesz chciał przestać grać, dopóki nie staniesz się kompletnym ekspertem w tej dziedzinie.

Banalna geografia

Seria pytań dotyczących geografii, które pomogą dzieciom i dorosłym pogłębić wiedzę z zakresu geografii całego świata. Jest to jedna z najzabawniejszych aplikacji do nauki danych, których na pewno nie znałeś o różnych częściach świata.

Nauka geografii dla dzieci – dodatkowe informacje o aplikacjach

Jak widzieliście, istnieje wiele opcji, które możemy znaleźć, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. I tym samym pomóc najmłodszym w pogłębianiu wiedzy. Dlatego nie wahaj się rozpocząć korzystania z tych aplikacji, aby wraz z dziećmi zostać specjalistą w tej dziedzinie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.