Pompony - rzeczy, jakie dzieci mogą wykonać za ich pomocą

Ręczne wykonywanie przedmiotów to jedna z czynności, które najbardziej podobają się naszym pociechom. Dzisiaj podzielimy się kilkoma pomysłami na takie zajęcia, które Twoje dzieci mogą wykonać, jeśli tylko dostarczysz im pompony.
Pompony - rzeczy, jakie dzieci mogą wykonać za ich pomocą

Ostatnia aktualizacja: 29 lipca, 2021

Prace ręczne to idealne zajęcie, jeśli chodzi o rozwijanie kreatywności, pomysłowości i wyobraźni naszych najmłodszych. Co więcej, istnieje wiele rodzajów materiałów, których możesz użyć: papier, tektura, koraliki, puszki, plastikowe butelki, pompony

Dzisiaj skupimy się w szczególności na zastosowaniu tych ostatnich. W końcu pompony od zawsze cieszą się dużą popularnością.

A jeśli nie masz ich jeszcze w domu, możesz zrobić własne! Wystarczy odrobina kolorowego sznurka lub włóczki, aby stworzyć własne pompony o różnych kształtach i rozmiarach.

Do czego dzieci mogą wykorzystać pompony?

Kolorowe gąsienice z pomponów

Gąsienice to jedno ze stworzeń, które mają związek z cieplejszą porą roku, którą mamy właśnie teraz. Jest to więc idealny moment na samodzielne stworzenie gąsienic z pomponów. Wszystko czego potrzebujesz to następujące materiały:

 • Trzy pompony – wybierz dowolny kolor.
 • Jeden duży spinacz do bielizny.
 • Klej.
 • Para wyłupiastych oczu (na przykład ze starej zabawki).
Drobiazgi

Pierwszym krokiem będzie przyklejenie pomponów w linii prostej wzdłuż jednej strony spinacza do bielizny. Twoje dzieci mogą dowolnie łączyć kolory. Jeśli masz pod ręką także wspomniane powyżej wyłupiaste oczy, możesz przykleić je po bokach pierwszego pompona w rzędzie, aby ożywić tak wykonaną gąsienicę.

Tworząc własne gąsienice z pomponów i łącząc ulubione kolory, dzieci będą mogły zobaczyć te stworzenia w nowym świetle. Skorzystaj z okazji i zamień to ćwiczenie w lekcję o cyklu życia motyli.

Możesz również przeczytać dziecku jakąś opowieść tematyczną, jak na przykład „Bardzo głodna gąsienica” autorstwa Erica Carle’a, a następnie przejść do jej narysowania lub wykonania pięknego motyla.

Udekorujcie zeszyty feerią barw

Dzieci zwykle mają dużo przyborów szkolnych, w tym kilka zeszytów do robienia notatek i wykonywania zadań. Dlatego, aby nie dopuścić do nudy, możesz zachęcić dzieci do ozdabiania szkolnych zeszytów pomponami.

Nie tylko zapewni im to zabawę i kreatywność, ale także umili czas, jaki spędzają na odrabianiu lekcji.

Aby wykonać to zadanie, potrzebujesz następujących materiałów:

 • Duża ilość pomponów w różnych kolorach.
 • Klej.
 • Zeszyt, który chcesz ozdobić.

Choinka, łatwe rzemiosło do wykonania za pomocą pomponów

Wciąż mamy wiele miesięcy do nadejścia Bożego Narodzenia, ale dlaczego miałoby to powstrzymać Cię od świętowania? Boże Narodzenie to tak magiczna pora roku, a Twoje dzieci będą się świetnie bawić myśląc o przyszłości. Aby rozpocząć działanie, zbierz najpierw następujące materiały:

 • Pompony, głównie zielone.
 • Klej.
 • Tektura lub karton.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jest to jedno z najprostszych zadań, które dzieci mogą samodzielnie wykonać. Najpierw muszą ułożyć pompony na tekturze w kształcie choinki. Pomocne może być wcześniejsze obrysowanie kształtu markerem. Następnie wystarczy nałożyć klej na jeden pompon na raz i umieścić go na odpowiednim miejscu.

Więcej przedmiotów, które Twoje dzieci mogą wykonać wykorzystując do tego celu pompony

Ramka na zdjęcia

To kolejny świetny pomysł na rzemiosło na używanie pomponów. Co więcej, jest to przedmiot, którym możesz udekorować sypialnię dziecka, pokój zabaw czy gabinet. Aby stworzyć ramkę na zdjęcia, potrzebujesz tylko następujących elementów:

Zabawa dzieci
 • Zwykła, nijaka ramka na zdjęcia.
 • Klej.
 • Kolorowe pompony.

Jeśli nie masz pod ręką zapasowej ramki na zdjęcia, możesz zrobić własną, używając kartonu i innych materiałów. Kiedy już masz ramkę, pozostaje tylko jedno: przyklej na nią pompony w dowolny sposób. Możesz na przykład spróbować utworzyć pierwszą literę imienia Twojego dziecka.

Kolory i rozmiary pomponów, których użyjesz, zależą od Ciebie i Twoich dzieci. W ten sposób efekt końcowy będzie tak spersonalizowany, jak to tylko możliwe.

Wszystkie te zajęcia z pomponami są nie tylko zabawne, ale także zachęcają dzieci do rozwijania różnych zdolności. Na przykład zręczność, koordynacja ruchowa, kreatywność, wyobraźnia, koncentracja itp. Na co więc czekasz, aby zacząć zabawę?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.