Książki dla dzieci o prehistorii

Książki dla dzieci o prehistorii

Ostatnia aktualizacja: 15 grudnia, 2020

Odkryj fantastyczny sposób podróżowania i poznawania przeszłości poprzez literaturę i książki dla dzieci o prehistorii.

Jej historia i ewolucja są niezbędne dla życia ludzi. W wyniku tej ewolucji nasze życie również ewoluowało. Jesteśmy częścią historii, dlatego dzieci również muszą zacząć się uczyć i odkrywać wszystko, co pozostawił w nas upływ czasu. Przedstawiamy najlepsze książki dla dzieci o prehistorii.

Historia zaczyna być obecna w szkołach najpierw poprzez nauki społeczne, a następnie przez oddzielny przedmiot

Jednak dzisiaj pokażemy Wam inny sposób, w jaki dzieci mogą podróżować do bardziej specyficznej części historii: prehistorii. Jak, spytacie? Poprzez edukacyjne książki dla dzieci, które pokazujemy poniżej.

Książki dla dzieci o prehistorii

Niewidzialna dziewczynka

Polecana dla dzieci w wieku od ośmiu do dziesięciu lat, pierwsza z książek dla dzieci o prehistorii zdobyła nagrodę Premio El Barco de Vapor 2018.

Fabuła łączy dwa bardzo ważne tematy: prehistorię i różnicę płci. Wszystko to poprzez historię Trogi, niezwykle odważnej i odważnej dziewczyny, która pragnie wyruszyć w bardzo ważną podróż.

Dziadek czytający wnukom

Jednak tę podróż mogą odbyć tylko chłopcy. Mimo wszystko Trog będzie nadal walczyła o swoje marzenia i stawi czoła wszystkim i wszystkiemu. Czy to się uda?

Spójrz w dół! Epoka kamienia łupanego

Wydawnictwo Usborne jest jednym z najlepszych, jeśli chodzi o literaturę dziecięcą. Dlatego ma kilka wybitnych kolekcji. Wśród nich jest Spójrz w dół! Kolekcja, o której mówiliśmy już w poprzednim poście, idealna dla dzieci do zabawy i podczas nauki.

Mówiąc dokładniej, ten tytuł z kolekcji pokaże dzieciom wszystkie podstawowe informacje o epoce kamienia łupanego. Jej strony zawierają ponad 70 zakładek. Fantastyczna książeczka edukacyjna polecana dla dzieci w wieku od czterech do pięciu lat, która zwiększy ich ciekawość.

Szukaj i znajdź: w prehistorii

Jak wskazaliśmy w poprzedniej tytule nauka przez zabawę jest znacznie przyjemniejsza dla dzieci. W tym przypadku poznają poprzez poszukiwania wszystkie aspekty związane ze światem prehistorii.

To oni będą musieli szukać i znaleźć to, o co prosi ich każda z bardzo szczegółowych ilustracji. Inny sposób uczenia się usprawniający oczy i umysł. Zalecane dla dzieci od 4 roku życia.

Inne książki dla dzieci o prehistorii

Jaskinia Nico

Dla tych, którzy jeszcze nie zagłębili się w świat nauki czytania są też książki do nauki prehistorii. W tym przypadku Nico, zabawny jaskiniowiec, będzie bohaterem tej zabawnej historii, która opowiada o tym, jak postanawia znaleźć nową jaskinię, w której mógłby zamieszkać.

Chłopiec czytający książkę

Proste ilustracje i mały tekst na każdej stronie sprawiają, że jest to idealna książka dla rodziców do czytania podczas wspólnego odkrywania nowych rzeczy.

Prehistoria. Super pytania

Fantastyczna kolekcja książek informacyjnych stworzona przez wydawnictwo Vox i polecana dla dzieci w wieku od siedmiu do ośmiu lat. Jak wskazuje tytuł tej kolekcji, zawarte w niej książki zawierają pytania na różne tematy dla tych dzieci, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i zabić ciekawość.

Z tej okazji prehistoria jest bohaterem 122 pytań zawartych na kartach książki. Chociaż może się wydawać, że jest to książka ze zbyt dużą ilością informacji, jest zupełnie odwrotnie.

I humor i zabawa są obecne zarówno w pytaniach, jak i w odpowiedziach, a także na ilustracjach umieszczonych między stronami.

Książki dla dzieci o prehistorii: Lucy i Andy Neanderthal

Dla tych dzieci, które nie lubią książek z dużą ilością tekstu, komiks jest jednym z najbardziej odpowiednich rozwiązań. Taki sposób czytania nie jest sprzeczny z nauką i dzięki temu fantastycznemu komiksowi dzieci od dziesiątego roku życia dowiedzą się wszystkiego o prehistorii.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Peña, D. (2018). La niña invisible. SM.
  • Mason, C. (2018). La Edad de Piedra. Usborne.
  • Couvin, Y. (2015). Busca y encuentra en la prehistoria. SM.
  • Preston, F. (2018). La cueva de Nico. SM.
  • Vvaa. (2016). La prehistoria. Vox.
  • Brown, J. (2017). Lucy y Andy Neandertal. El Paseo.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.