Szybkie rytuały piękności dla Zapracowanej Mamy

Szybkie rytuały piękności dla Zapracowanej Mamy
Marisol Rendón Manrique

Napisane i zweryfikowane przez pedagog Marisol Rendón Manrique.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Szybkie rytuały piękności bez wątpienia dadzą czas każdej mamie, aby opiekować się dziećmi, spędzać czas ze swoim partnerem i wykonywać swoją pracę, a jednocześnie czuć się i wyglądać świetnie i świeżo.

Wiele kobiet zapomina o sobie, kiedy przychodzą na świat dzieci. Chociaż trudno jest znaleźć właściwą równowagę, każda z mam powinna być w stanie dbać o siebie i robić rzeczy, które sprawiają, że czuje się zwyczajnie pięknie. Te szybkie rytuały piękności z pewnością Ci w tym pomogą!

Daj sobie czas, którego potrzebujesz. Poświęć kilka minut dziennie na rutyny, które budują poczucie własnej wartości. Mocna kobieta to dumna kobieta.

“Nic nie sprawia, że kobieta jest piękniejsza niż przekonanie, że jest piękna”.

-Sophia Loren-

Wskazówki na najlepsze i szybkie rytuały piękności

Szybki i sprawny makijaż

Pełny makijaż może zająć dużo czasu, nawet jeśli jesteś ekspertem. Istnieją sposoby na uproszczenie codziennego wyglądu. Zacznij od oczyszczenia i nałożenia nawilżającego balsamu, aby przygotować skórę.

Nałóż odrobinę różu na policzki, szminkę lub błyszczyk na usta, podkreśl rzęsy maskarą. Taki prosty make-up sprawi, że będziesz wyglądać naturalnie i świeżo, ale w sposób zadbany.

Szybkie rytuały piękności, proste a jakże efektywne

Naturalna fryzura

Pogodzenie się z naturalną fakturą włosów to pierwszy krok do sukcesu. Poznając swoje włosy, szybko się nauczysz, co lubią, a czego nie i jakich produktów odżywczych używać. To zaoszczędzi Twój cenny czas. Jeśli masz loki, użyj specjalnego kremu do loków lub olejku, aby nadać im objętości.

Ciepło i większość przyrządów do włosów nie zawsze są najlepszymi sprzymierzeńcami. Zamiast prostować lub kręcić włosy, podkreśl ich naturalną fakturę właściwymi produktami.

Dbaj, aby Twoje dłonie były zawsze nawilżone

Stosowanie ostrych środków czyszczących i częste mycie rąk z łatwością doprowadzi do wysuszenia Twoich dłoni. Aby zachować miękkość skóry rąk, zastosuj wazelinę lub krem przed snem.

Aby uzyskać jak najwięcej właściwości z kremu nawilżającego, załóż rękawiczki na 15 do 20 minut, aż produkt całkowicie wsiąknie w Twoje dłonie.

Prysznic z peelingiem

Wybieraj produkty kosmetyczne, które są wielofunkcyjne. Zastąp zwykły żel pod prysznic – złuszczającym. Nie będziesz musiała poświęcać dodatkowego czasu na peeling, a utrzymasz skórę w doskonałym stanie.

Siwe włosy? Użyj cień do powiek

Jeśli nie masz czasu na odrosty, cień do powiek może być ratunkiem w ostatniej chwili. Wybierz ton podobny do włosów i nałóż go za pomocą gąbki do makijażu lub pędzla. Jest to krótkoterminowa poprawka, ale bardzo skuteczna.

Odśwież zmęczone oczy torebkami z herbatą

Jeśli nie masz czasu na maskę, zrób filiżankę zielonej herbaty, wypij ją, a zimne torebki połóż pod oczami. Zielona herbata jest idealna do odświeżania matowej skóry i łagodzenia trądziku i podrażnień.

Poczekaj kilka minut, aż zadziałają przeciwzapalne i antybakteryjne właściwości herbaty.

Inne szybkie rytuały piękności:

  • Zanurz czystą szczoteczkę do zębów lub pędzel do makijażu w balsamie do ust i rozczesz brwi.
  • Aby uzyskać większą objętość rzęs, przed nałożeniem tuszu wetrzyj w nie odrobinę sypkiego pudru.
  • Aby uniknąć ciemnych krążków pod oczami, śpij z podniesioną głową.
  • Używaj długotrwałej szminki. Jeśli nie masz wiele czasu w ciągu dnia na poprawki, trwałe produkty są twoim najlepszym przyjacielem.
  • Zaplanuj strój dzień wcześniej lub zorganizuj swoją szafę na nadchodzący tydzień. W ten sposób unikniesz robienia różnych rzeczy rano i będziesz miała więcej czasu dla siebie.
  • Wypróbuj cotygodniową maskę z oleju kokosowego do włosów (tylko końcówki, jeśli twoje włosy są tłuste). Pozwól mu wchłonąć przez noc, a następnie dobrze spłucz. Olej kokosowy to wysoce skuteczny naturalny środek odżywczy.
  • Wybierz uniwersalną i łatwą w utrzymaniu fryzurę.
  • Poszukaj kosmetyków wielofunkcyjnych. Krem BB lub podbarwiony krem nawilżający, które świetnie nadadzą się jako baza, a niektóre szminki działają również jak balsam do ust. Jest to praktyczny sposób na zaoszczędzenie czasu w przygotowaniu makijażu.
Szybkie rytuały piękności nadaj wyglądowi wdzięku

Najlepszą wskazówką, aby pokazać światu, jak piękna jesteś, jest uśmiech. Oczywiście jesteś zmęczona pod koniec długiego dnia, ale uśmiech jest naprawdę najlepszym dodatkiem ze wszystkich.

Znajdź kilka minut dziennie tylko dla siebie. Zauważysz zmianę nastroju, gdy zastosujesz te szybkie rytuały piękności w praktyce.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.