Najlepsze pomysły na bycie zabawną mamą - poznaj je!

Opisane przez nas dzisiaj pomysły na bycie zabawną mamą zapewnią ci wspaniałe chwile spędzone z dziećmi. Teraz nadszedł najwyższy czas, aby wprowadzić je w życie.
Najlepsze pomysły na bycie zabawną mamą - poznaj je!
Mara Amor López

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Mara Amor López.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Jako matka, jedną z trosk, które zawsze miałam, oprócz rzecz jasna bycia dobrą matką, było bycie zabawną mamą. Wszyscy wiemy, że rodzicielstwo nie jest łatwe.

Jest tak wiele rzeczy, o których musimy pomyśleć, jak ustalanie zasad i ograniczeń, zwracanie uwagi naszym dzieciom, kupowanie tego, czego potrzebują, uczenie ich, rozpieszczanie i oczywiście zabawa z naszymi dziećmi.

Bardzo często rytm pracy i zmęczenie uniemożliwiają nam spędzanie czasu, który chcielibyśmy przeznaczyć dla naszych dzieci. Chcielibyśmy również móc spędzać z nimi o wiele więcej czasu. Powinniśmy więc lepiej planować swój dzień i starać się nie być nudnymi matkami!

Od czasu do czasu musimy wydobyć z siebie tę ukrytą gdzieś wewnątrz małą dziewczynkę. Dotyczy to również ojców, którzy także chowają gdzieś głęboko tego małego, psotnego chłopczyka. W tym artykule przedstawimy Ci kilka pomysłów, które możesz zrealizować ze swoimi dziećmi… będziecie się świetnie razem bawić!

Najlepsze pomysły na bycie zabawną mamą

Wyobraź sobie, że jesteś w wieku swojego dziecka

Często warto na chwilę zapomnieć, że jesteśmy dorośli. Musimy przestać ciągle robić różne rzeczy, biegać dookoła, próbując wypełnić nasze zobowiązania. Pozwól sobie na przerwę i wróć na chwilę do dzieciństwa! Do czasów, kiedy byłaś taka jak Twoje dziecko. A jeśli myślisz tak jak ono, też będziesz bawić się tak jak ono. Śmiało, do dzieła!

Używaj swojej wyobraźni częściej, aby być zabawną mamą

Wymyślaj nowe gry i zabawy razem ze swoimi dziećmi. Mają one niesamowitą moc wyobraźni i na pewno pomogą Ci opracować kilka świetnych opcji. Życie jest o wiele przyjemniejsze, gdy puścimy wodze fantazji. Czy Twoja wyobraźnia ma jakieś granice? Oczywiście, że nie – puść jej wodze!

Włącz swoje dzieci do swoich codziennych zadań

To prawda, że ​​czasami nie potrafimy znaleźć czasu na spędzanie czasu z naszymi dziećmi. Dlaczego więc nie pozwolić im brać udziału w zadaniach, które musimy wykonać jako dorośli? W ten sposób spędzicie więcej czasu razem jako rodzina.

Gotowanie

Na przykład, gdy gotujesz, dzieci mogą ci pomóc w najprostszych rzeczach, które musisz przygotować. Jeśli idziesz na zakupy, mogą pomóc Ci pchać koszyk. Kiedy sprzątasz, one też mogą Ci pomóc w tym zajęciu. Postaraj się wymyślić jak najwięcej sposobów angażowania dzieci w tego typu zadania i zastosuj je w praktyce.

Baw się z nimi w różne wygłupy

Dlaczego nie dołączysz do dzieci, żeby zrobić kawał tacie? Będą tak podekscytowane myśląc, że będą razem z Tobą spłatać figla tatusiowi!

Upewnij się, że się często uśmiechasz

Kiedy Twoje dzieci opowiadają Ci, co wydarzyło się w szkole, zamiast myśleć o tysiącu innych rzeczy i ich nie słuchać, uśmiechaj się i zwracaj uwagę na to, co Ci mówią. Urodziliśmy się na tym świecie, aby być szczęśliwym, a uśmiechanie się jest tego dużą częścią. Nasze dzieci nam za to podziękują.

„Umiejętność wspólnego śmiechu to miłość”.
Françoise Sagan

Przygotuj razem z dziećmi niespodziankę dla kogoś

Gdy zbliża się wyjątkowy dzień dla kogoś z naszej rodziny, możemy wspólnie z dziećmi w tajemnicy przygotować temu komuś niespodziankę. Dzieci będą zachwycone mając świadomość tego, że wiedzą coś, czego nie wiedzą inni.

Bycie zabawną mamą może oznaczać walkę na łaskotki

Walcz na łaskotki na sofie lub łóżku – nie ma znaczenia, czy poduszki lub poduszki będą latać wszędzie, czy też wszyscy razem skończycie śmiejąc się na podłodze.

Zorganizuj piżama-party

Skorzystaj z weekendu bez szkoły i przygotuj razem z dziećmi pyszną kolację. Pozwól im wybrać to, czego chcą, a następnie wspólnie obejrzyjcie film lub zagrajcie w grę na konsoli w towarzystwie dużej ilości cukierków i popcornu. Myśl jak dziecko i baw się dobrze!

Więcej pomysłów pozwalających na bycie zabawną mamą

Bawcie się latarkami w ciemności

Jednym z fajnych pomysłów jest zrobienie figurek z cieni na ścianie za pomocą światła latarki, aby inni próbowali odgadnąć, co to za zwierzę (lub jakiś inny obiekt). Możemy też bawić się w szpiegów i złodziei.

Zróbcie obóz

Dlaczego nie wybrać się razem na biwak w ogrodzie? Jeśli nie masz ogrodu, to dlaczego nie zrobić tego w domu? Możesz rozłożyć śpiwory w salonie i wyobrazić sobie, że jesteś na wsi. Jeśli wolisz robić to na zewnątrz, istnieje wiele prawdziwych kempingów, na które możecie się wybrać. Na pewno dzieciaki to pokochają!

Wybierzcie się na piknik

Piknik

Możesz wykorzystać piękny wiosenny dzień na piknik. Dzieciaki mogą wybrać, co chcą zjeść, więc wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce i razem się bawić!

Przebierz się za zabawną mamę

Dlaczego nie ubrać się w to, co masz w domu? Nie ma ograniczeń – możecie użyć wszystkiego. Myśl jak dziecko. Potem będziesz musiała i tak odłożyć wszystko, co wyjęłaś z szafy. Tata może pobawić się w sędziego i powiedzieć, kto miał najlepsze przebranie.

Malowanie na płótnie

Innym pomysłem jest wspólne malowanie obrazu na płótnie. Każdy może wybrać własne kolory i puścić wodze fantazji. Nie ma znaczenia, że się ubrudzicie, wszystko posprzątacie później. Ponadto, kiedy skończycie, dzieci mogą wybrać, gdzie chcą powiesić gotowy obraz.

Jak widać, bycie zabawną mamą nie jest takie trudne; po prostu musimy dać się ponieść naszemu wewnętrznemu dziecku. Nasza wyobraźnia może pomóc nam tak dobrze bawić się z naszymi dziećmi. Mam nadzieję, że te pomysły pomogą Ci wyjść z rutyny nudnego życia. Czas na dobrą zabawę!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.