Ślubne ozdoby do włosów: romantyczny kwiatowy styl

Ślubne ozdoby do włosów: romantyczny kwiatowy styl

Ostatnia aktualizacja: 15 stycznia, 2020

Ślubne ozdoby do włosów inspirowane kwiatami są bardzo modne. W tym artykule podsuniemy Ci kilka pomysłów, abyś mogła wybrać styl, który najbardziej Ci się podoba.

Jeszcze kilka lat temu ślubne ozdoby do włosów w kształcie kwiatów były raczej rzadko widywane. Dziś kwiatowe ozdoby stają się coraz bardziej powszechne, dodając romantyczności ślubnej stylizacji.

Obecnie bardzo modne jest stosowanie kwiecistych nadruków na odzieży. Kwiatowe nadruki pojawiają się również na odzieży na specjalne okazje, takie jak wesela.

Dzięki technikom pozwalającym zachować piękno świeżych kwiatów ślubne ozdoby do włosów z kwiatowymi motywami są częściej spotykane. Wspomniana technika pozwala zachować naturalne kwiaty, które, dzięki specjalnym zabiegom pozostają nieuszkodzone. Takie kwiaty mogą zachować swoją naturalną formę przez miesiące, a nawet lata.

W tym artykule omówimy najpopularniejsze ślubne ozdoby do włosów dla panien młodych, abyś ułatwić Ci wybór stylu, który najbardziej Ci się podoba – byś mogła wyglądać i czuć się pięknie w ten wyjątkowy dzień.

Włosy puszczone w dół, spięte ozdobą w stylu broszki

Jeszcze niedawno było prawie nie do pomyślenia, aby włosy panny młodej były spuszczone w dół. Zawsze obowiązywała koncepcja, aby panna młoda miała włosy uczesane w formalny sposób. Dziś wiele narzeczonych decyduje się całkowicie puścić włosy w dół i użyć jedynie broszki, spinając je z tyłu.

Jeśli podoba Ci się ta opcja, rozważ użycie broszki z kwiatowym akcentem. W ten sposób nadasz ślubnej fryzurze wyjątkowy styl.

Kwiatowe broszki mogą być w neutralnych kolorach, a nawet w całości białe, dzięki czemu doskonale łączą się z białą suknią. Z drugiej strony, jeśli masz ochotę na przygodę, możesz użyć kwiatów o jasnych kolorach, aby ozdoba była bardziej zauważalna.

Jeden pojedynczy kwiat

Inną opcją na ten wyjątkowy dzień są ślubne ozdoby do włosów, które składają się z pojedynczego kwiatu. Ten rodzaj ozdoby jest wygodny w użyciu, jeśli zdecydujesz się zawiązać wszystkie włosy w kok. Ozdoba z jednym kwiatem może być użyta, czy to wysoko na głowie, czy też nisko przy karku.

Ślubne ozdoby do włosów

Możesz także wybrać, w którym miejscu we włosy wpiąć ozdobę. Większość panien młodych przypina taką pojedynczą ozdobę po jednej stronie koku.

Ślubne ozdoby do włosów z welonem w komplecie

Jeśli marzą Ci się ślubne ozdoby do włosów inspirowane kwiatami, ponieważ uwielbiasz wzory kwiatowe, ale chcesz również nałożyć tego dnia welon, jest to najlepsza opcja. Do wyboru masz między innymi kwieciste ozdoby z welonem u dołu. Tego rodzaju ozdoby świetnie nadaje się do ślubnej fryzury z włosami związanymi z tyłu w niskim koku lub z włosami związanymi z tyłu w warkocz.

W ten sposób możesz połączyć oba style. Możesz również zdjąć welon po ceremonii, pozostawiając we włosach jedynie kwiecistą ozdobę, która będzie dodawać Ci uroku przez całe wesele.

Ozdoby do włosów z ceramicznymi kwiatami

Inną alternatywą, używaną obecnie przez wiele panien młodych, są kwiaty ceramiczne. Te rodzaje kwiatów są bardziej odporne niż kwiaty naturalne lub jedwabne. Ponadto ułatwiają stworzenie stylizacji vintage.

Ceramiczne kwiaty szczególnie ładnie komponują się z sukienkami o prostych krojach i prostych liniach, które nie mają zbyt wielu szczegółów. To właśnie ozdoby we włosach podkreślają elegancję prostych sukien.

Korony kwiatowe lub półkorony

Spośród wszystkich możliwych ozdób z kwiatami dla narzeczonych uważamy, że pół-korona jest najczęściej stosowana. Jest to ozdoba nakładana z tyłu głowy, niezakrywająca czoła jak pełnej koronie. Półkoliste kwiatowe ozdoby pasują do fryzur, w których panna młoda ma rozpuszczone włosy lub związane nisko przy karku.

Pół-korona z kwiatowym motywem

Jeśli naprawdę chcesz, aby kwiaty i fryzura odgrywały dużą rolę w Twojej ślubnej stylizacji, powinnaś użyć pełnej korony kwiatowej. W przeciwieństwie do pół-korony, pełna korona obejmuje również czoło.

Jeśli wybierzesz pełną koronę, powinnaś poświęcić dodatkowy czas na wybór koloru i wielkości kwiatów. To bardzo ważne, aby w ten wyjątkowy dzień nie wyglądać ekstrawagancko ani nie rezygnować z elegancji.

Ślubny diadem

Na zakończenie jedna z najprostszych, ale wciąż pięknych ślubnych ozdób kwiatowych dla panien młodych – diadem. Jeśli chodzi o wesele, ten rodzaj akcesoriów nigdy nie wychodzi z mody.

Korzystając z diademu, możesz pięknie wyglądać zarówno w rozpuszczonych włosach, jak i w starannie związanych. Musisz tylko zwrócić uwagę na rozmiar, rodzaj i kolor wybranych kwiatów zdobiących Twój diadem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.