Rodzaje śliniaczków dla niemowląt na każdą okazję

Rodzaje śliniaczków dla niemowląt na każdą okazję

Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia, 2019

Jednym z najstarszych sposobów na zapobieganie zabrudzeniu odzieży podczas jedzenia lub zabawy jest śliniaczek. Czytaj dalej, aby poznać różne rodzaje śliniaczków dla niemowląt.

Na szczęście na rynku dostępne są rozmaite rodzaje śliniaczków dla dzieci. Oprócz posiłków świetnie sprawdzają się także podczas innych zajęć, przy których dziecko może łatwo się ubrudzić.

Aby podołać wyzwaniom codziennego życia z maluchem, dobrze jest mieć pod ręką kilka przydatnych przedmiotów. Dobrze jest też dbać o ubrania w porze jedzenia, by nie mieć problemu z niepotrzebnym praniem.

Kiedy dziecko zaczyna wkładać wszystko do ust, konieczne staje się założenie mu śliniaczka. To czas, kiedy dziecko zaczyna intensywnie rozwijać swoją kreatywność. Dzięki śliniaczkom niemowlęta mogą nauczyć się jeść samodzielnie, nie brudząc się zbytnio. Śliniaczki są praktyczne i zarazem wygodne.

Różne rodzaje śliniaczków dla dzieci

Śliniaki są dostępne w różnych stylach i szerokiej gamie materiałów, aby spełnić wszystkie potrzeby. Aby wybrać właściwy, warto znanie zalety każdego dostępnego typu:

Tradycyjne śliniaki

Tradycyjne śliniaki to bez wątpienia najbardziej powszechne akcesoria dla dzieci. Są w kształcie półksiężyca z dwoma paskami po obu stronach na górze, które wiąże się wokół szyi dziecka. Są wykonane z bawełny lub tkaniny frotte. Przede wszystkim mają na celu wchłaniać ślinę niemowlęcia.

Rozmiary mogą się różnić. Ważne jest, aby znaleźć śliniaczek, który przykryje całą klatkę piersiową Twojego dziecka. W ten sposób mogą zabezpieczyć dziecko przed zimnem i wilgocią wywołanymi nadmiernym zaślinieniem. Możesz użyć tradycyjnego śliniaka także do wycierania buzi dziecka podczas picia mleka. Ogólnie rzecz biorąc, tradycyjne śliniaki są wykonane z łatwych do prania materiałów.

Bandany

dziecko grymasi przy jedzeniu

Ten rodzaj śliniaków cieszy się ogromną popularnością w dzisiejszych czasach. Jest to zaktualizowana wersja tradycyjnego śliniaka. Są jak chusteczka zawiązana wokół szyi dziecka, która łapie jego ślinę.

Są też bardzo ładne. Najczęściej są sprzedawane w zestawach zawierających kilka bandan w różnych kolorach, więc Twoje dziecko może czuć się komfortowo, a jednocześnie wyglądać słodko.

Śliniaki na czas jedzenia

Te śliniaki są przeznaczone do użytku podczas śniadania, przekąsek, obiadu lub kolacji. Zasadniczo są one wykonane z łatwych do czyszczenia materiałów, takich jak plastik, silikon, neopren lub guma. Większość z nich ma kieszonkę mającą zatrzymać jedzenie, które czasem spada, gdy dziecko je.

rodzaje śliniaczków

Doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju zajęć, podczas których ubrania Twojego dziecka mogą się zabrudzić. Na przykład doskonale sprawdzają się podczas zabawy gliną lub malowania farbami. Jak wspomnieliśmy, łatwo utrzymać je w czystości z uwagi na materiały, z których są wykonane.

Jeśli śliniak się ubrudzi, wystarczy przemyć go odrobiną wody z mydłem, a następnie powiesić, by wysechł. Dodatkowo większość z nich można suszyć w suszarce do prania – będą gotowe do użytku, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Rękaw

Śliniaki typu rękaw są świetne dla dzieci, które są nieco starsze i potrafią jeść samodzielnie. Okrywają cały tułów dziecka i zapobiegają plamieniu ubrania. Są również świetne do malowania. Ogólnie rzecz biorąc, takie rodzaje śliniaczków są wykonane z tworzywa sztucznego, chociaż w sprzedaży dostępne są też wersje z innych materiałów.

Ponczo dziecięce

Jeśli chodzi o największe rodzaje śliniaczków, z pewnością są nimi poncza. W rzeczywistości są bardziej jak fartuchy. Zakładasz je przez głowę dziecka, aby chronić jego ubrania. Dzieci mogą je nosić podczas jedzenia, malowania palcami lub zabawy gliną i tym podobnych aktywności.

Niestandardowe rodzaje śliniaczków

Kreatywne matki zawsze znajdą sposób, by wykazać się swoją pomysłowością, nawet jeśli chodzi o rodzaje śliniaczków. To świetny sposób na wykonanie wyjątkowego śliniaczka dla dziecka. Matki na ogół wybierają wygodne materiały, takie jak tkaniny z tworzyw sztucznych lub szydełkowane. Ozdabiają je wieloma różnymi akcesoriami.

Na przykład możesz użyć cekinów, dżetów, wstążek i wielu innych akcesoriów. Dodatkowo na takim spersonalizowanym śliniaczku niemal zawsze widnieje wyhaftowane imię dziecka.

Ogólnie rzecz biorąc, te niestandardowe rodzaje śliniaczków są w kształcie półksiężyca, tak jak tradycyjne śliniaki, ale wiele matek decyduje się na wykonanie i udekorowanie rękawa czy poncho. Niestandardowy, spersonalizowany śliniaczek to wspaniały prezent dla kobiety w ciąży. Jest jednocześnie wyjątkowy i bardzo przydatny.

Dzięki temu, że dostępne są tak liczne rodzaje śliniaczków dla dzieci, matki mogą dbać o czystość ubrań ich dzieci, jednocześnie ciesząc się świetnym wyglądem ich pociech. Upewnij się, że zawsze masz przy sobie śliniaczek, gdy wychodzisz z dzieckiem. Oprócz tego, że śliniaczki są urocze, pomagają dbać o higienę i zdrowie dziecka. Krótko mówiąc, jest to must-have każdej mamy.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.