Ręcznie wykonane przedmioty oparte o pompony z włóczki - 5 propozycji

Dziś nauczymy Cię, jak wykonywać różne rękodzieła oparte o pompony z włóczki. Z pewnością spodobają Ci się te pomysły, które dla Ciebie mamy!
Ręcznie wykonane przedmioty oparte o pompony z włóczki - 5 propozycji

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Pompony z włóczki mogą posłużyć do wykonania różnych przedmiotów. Mogą one służyć wielu celom, od dekoracji pokoju po bycie częścią bardzo specjalnego prezentu. Ręcznie robione przedmioty, które ozdabiają pompony z włóczki, mają ogromną wartość sentymentalną, zwłaszcza gdy wykonujemy je w towarzystwie tych, których kochamy najbardziej.

Lubisz ręczne robótki i oryginalne kreacje? W takim razie nie możesz przegapić poniższych pomysłów, zwróć uwagę!

Pompony z włóczki – pięć propozycji ręcznie wykonanych przedmiotów

Przed laty babcie robiły z włóczki szaliki, skarpetki czy swetry. Ale dzisiaj możemy uratować to dziedzictwo i zaprezentować je pod postacią kilku niesamowitych kreacji.

Istnieją różne sposoby pozwalające wykonać własnoręcznie pompony z włóczki, takie jak zrobienie ich na drutach lub składanie ich za pomocą widelca. Gdy już je zgromadzisz w odpowiedniej liczbie sztuk, możesz użyć je do wykonania niektórych z zaproponowanych przez nas przedmiotów. Opiszemy je poniżej.

1. Pompony z włóczki jako zające lub króliki

Któż nie lubi zajączków i króliczków? Z pewnością masz wyjątkowe wspomnienia związane z pluszowym zwierzakiem o tym kształcie, więc pomożemy Ci przeżyć ponownie dzieciństwo dzięki tej propozycji. Zapamiętaj poniższe kroki:

  • Wybierz dwa pompony, aby stworzyć tułów i głowę (jeden mniejszy i jeden większy).
  • Zwiąż je nitką i igłą lub włóczką z pomponu.
  • Następnie przytnij wełnę tak, jakbyś strzygła futerko zwierzęcia.
  • Na koniec dodaj wykonane z filcu uszy i dwa guziki jako oczy.

2. Pompony z włóczki tworzące kurczaczki

Pompony z włóczki jako pisklęta

Te piękne małe zwierzęta hodowlane wykonane z pomponów mogą zostać przeznaczone na prezenty lub do dekoracji. Są bardzo łatwe do wykonania, więc przygotuj się na ich wykonanie razem z maluchami w jakieś deszczowe popołudnie. To dobry sposób na spędzenie z nimi wolnego czasu.

Do ich wykonania wystarczą tylko dwa pompony, ale tym razem muszą być one tej samej wielkości. Następnie połącz je lub zszyj, a na koniec przyklej kilka guzików na oczy. Dziób i nogi możesz wykonać z małych kawałków filcu i przykleić odpowiednim klejem.

3. Misie wykonane z pomponów

Te miśki są podobne do piskląt, ale musisz mieć większe pompony. Z tego powodu nitki należy rozpiąć szeroko tak, aby oba pompony z włóczki były dobrze ze sobą połączone.

Aby zrobić uszy, oczy i pyszczek, użyj filcu i przyklej je do pomponu pełniącego rolę głowy zwierzęcia.

4. Gumki do włosów

Jeśli szukasz oryginalnego akcentu na włosy, ten pomysł jest w sam raz dla Ciebie. Zobaczysz, że jest to bardzo proste i przydatne.

Weź pompon i przetnij go na pół. Następnie weź gumkę do włosów i owiń ją między pasmami włóczki. Zwiąż ze sobą kilka nitek, aby przymocować pompon i gotowe!

Jeśli podoba Ci się ten pomysł, zalecamy wypróbowanie go również z opaskami na głowę lub wstążkami. Aby to zrobić, wystarczy przykleić pompony z włóczki i poczekać, aż klej wyschnie przez noc. Oprócz tych detali możesz dodać inne rodzaje ozdób, takie jak kwiaty, liście lub zwierzątka z filcu.

5. Domowa karuzela niemowlęca z wełnianymi pomponami

Na koniec zaprezentujemy propozycję, które symbolizuje połączenie tradycji z nowoczesnością.

Jeśli masz koleżankę, która spodziewa się dziecka i chcesz jej podarować oryginalny prezent lub chcesz nadać osobisty charakter pokoju swojego dziecka, proponujemy zawiesić pompony z włóczki w różnych kolorach na drewnianym kółku i przymocować je do sufitu.

Twoi goście będą pod wrażeniem, a dziecko będzie się bawić obserwując, jak pompony kołyszą się na wietrze.

Z sufitu zwisają girlandy z pomponami.

Dziedzictwo naszych babć odkrywane jest na nowo dzięki pomponom z włóczki

Według badań opracowanych przez Colegio Nuestra Señora del Castillo, pompony z włóczki są idealnym sposobem rozwijania dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Zapraszamy do podzielenia się tymi pomysłami z rodziną i cieszenia się tą tradycją. Zabierzmy się do pracy!

To może Cię zainteresować ...
Pompony – rzeczy, jakie dzieci mogą wykonać za ich pomocą
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Pompony – rzeczy, jakie dzieci mogą wykonać za ich pomocą

Dzisiaj podzielimy się kilkoma pomysłami na prace ręczne, które Twoje dzieci mogą wykonać, jeśli tylko dostarczysz im pompony.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.