Ręcznie wykonane przedmioty oparte o pompony z włóczki - 5 propozycji

Dziś nauczymy Cię, jak wykonywać różne rękodzieła oparte o pompony z włóczki. Z pewnością spodobają Ci się te pomysły, które dla Ciebie mamy!
Ręcznie wykonane przedmioty oparte o pompony z włóczki - 5 propozycji

Ostatnia aktualizacja: 01 września, 2021

Pompony z włóczki mogą posłużyć do wykonania różnych przedmiotów. Mogą one służyć wielu celom, od dekoracji pokoju po bycie częścią bardzo specjalnego prezentu. Ręcznie robione przedmioty, które ozdabiają pompony z włóczki, mają ogromną wartość sentymentalną, zwłaszcza gdy wykonujemy je w towarzystwie tych, których kochamy najbardziej.

Lubisz ręczne robótki i oryginalne kreacje? W takim razie nie możesz przegapić poniższych pomysłów, zwróć uwagę!

Pompony z włóczki – pięć propozycji ręcznie wykonanych przedmiotów

Przed laty babcie robiły z włóczki szaliki, skarpetki czy swetry. Ale dzisiaj możemy uratować to dziedzictwo i zaprezentować je pod postacią kilku niesamowitych kreacji.

Istnieją różne sposoby pozwalające wykonać własnoręcznie pompony z włóczki, takie jak zrobienie ich na drutach lub składanie ich za pomocą widelca. Gdy już je zgromadzisz w odpowiedniej liczbie sztuk, możesz użyć je do wykonania niektórych z zaproponowanych przez nas przedmiotów. Opiszemy je poniżej.

1. Pompony z włóczki jako zające lub króliki

Któż nie lubi zajączków i króliczków? Z pewnością masz wyjątkowe wspomnienia związane z pluszowym zwierzakiem o tym kształcie, więc pomożemy Ci przeżyć ponownie dzieciństwo dzięki tej propozycji. Zapamiętaj poniższe kroki:

  • Wybierz dwa pompony, aby stworzyć tułów i głowę (jeden mniejszy i jeden większy).
  • Zwiąż je nitką i igłą lub włóczką z pomponu.
  • Następnie przytnij wełnę tak, jakbyś strzygła futerko zwierzęcia.
  • Na koniec dodaj wykonane z filcu uszy i dwa guziki jako oczy.

2. Pompony z włóczki tworzące kurczaczki

Pompony z włóczki jako pisklęta

Te piękne małe zwierzęta hodowlane wykonane z pomponów mogą zostać przeznaczone na prezenty lub do dekoracji. Są bardzo łatwe do wykonania, więc przygotuj się na ich wykonanie razem z maluchami w jakieś deszczowe popołudnie. To dobry sposób na spędzenie z nimi wolnego czasu.

Do ich wykonania wystarczą tylko dwa pompony, ale tym razem muszą być one tej samej wielkości. Następnie połącz je lub zszyj, a na koniec przyklej kilka guzików na oczy. Dziób i nogi możesz wykonać z małych kawałków filcu i przykleić odpowiednim klejem.

3. Misie wykonane z pomponów

Te miśki są podobne do piskląt, ale musisz mieć większe pompony. Z tego powodu nitki należy rozpiąć szeroko tak, aby oba pompony z włóczki były dobrze ze sobą połączone.

Aby zrobić uszy, oczy i pyszczek, użyj filcu i przyklej je do pomponu pełniącego rolę głowy zwierzęcia.

4. Gumki do włosów

Jeśli szukasz oryginalnego akcentu na włosy, ten pomysł jest w sam raz dla Ciebie. Zobaczysz, że jest to bardzo proste i przydatne.

Weź pompon i przetnij go na pół. Następnie weź gumkę do włosów i owiń ją między pasmami włóczki. Zwiąż ze sobą kilka nitek, aby przymocować pompon i gotowe!

Jeśli podoba Ci się ten pomysł, zalecamy wypróbowanie go również z opaskami na głowę lub wstążkami. Aby to zrobić, wystarczy przykleić pompony z włóczki i poczekać, aż klej wyschnie przez noc. Oprócz tych detali możesz dodać inne rodzaje ozdób, takie jak kwiaty, liście lub zwierzątka z filcu.

5. Domowa karuzela niemowlęca z wełnianymi pomponami

Na koniec zaprezentujemy propozycję, które symbolizuje połączenie tradycji z nowoczesnością.

Jeśli masz koleżankę, która spodziewa się dziecka i chcesz jej podarować oryginalny prezent lub chcesz nadać osobisty charakter pokoju swojego dziecka, proponujemy zawiesić pompony z włóczki w różnych kolorach na drewnianym kółku i przymocować je do sufitu.

Twoi goście będą pod wrażeniem, a dziecko będzie się bawić obserwując, jak pompony kołyszą się na wietrze.

Z sufitu zwisają girlandy z pomponami.

Dziedzictwo naszych babć odkrywane jest na nowo dzięki pomponom z włóczki

Według badań opracowanych przez Colegio Nuestra Señora del Castillo, pompony z włóczki są idealnym sposobem rozwijania dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Zapraszamy do podzielenia się tymi pomysłami z rodziną i cieszenia się tą tradycją. Zabierzmy się do pracy!

To może Cię zainteresować ...
Pompony – rzeczy, jakie dzieci mogą wykonać za ich pomocą
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Pompony – rzeczy, jakie dzieci mogą wykonać za ich pomocą

Dzisiaj podzielimy się kilkoma pomysłami na prace ręczne, które Twoje dzieci mogą wykonać, jeśli tylko dostarczysz im pompony.