Imiona dla chłopców: 9 propozycji z Asturii

Imiona dla chłopców: 9 propozycji z Asturii
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 17 marca, 2019

Asturyjskie imiona dla chłopców są związane z władzą królewską, historią i kulturą Asturii, regionu w północnej Hiszpanii. Każde imię opisuje określoną osobowość i może świetnie pasować do Twojego małego chłopca.

Wybór imienia dla syna to zadanie, którego nie należy lekceważyć. Poniżej znajdziesz imiona dla chłopców o asturyjskich korzeniach. Być może jedno z nich zainspiruje Cię i wybierzesz je dla swojego wyjątkowego małego mężczyzny!

Asturyjskie imiona dla chłopców

Księstwo Asturii, położone w północnej Hiszpanii, ma bogatą historię. Wiele osób nadal używa języka asturyjskiego podczas spotkań rodzinnych i ceremonii kulturalnych. Oczywiście język ten odzwierciedlają także imiona dla chłopców, chętnie nadawane dzieciom przez wielu rodziców.

Dlatego chcemy przedstawić Ci wybrane asturyjskie imiona dla chłopców, które możesz wybrać dla swojego dziecka. Nie martw się, chłopiec nie musi być Asturyjczykiem, żeby nosić asturyjskie imię!

1. Abundio

Abundio pojawia się także w wersje Abundiu. Oznacza to „szczodry” lub „bogaty”. Słowo to bywa też używane do określania burzy lub sycącego posiłku.

W rzeczywistości można używać tego słowa nawet do wyrażania dobrych życzeń nowożeńcom. Abundio to imię noszone przez szlachetnych, ufnych i niewinnych ludzi.

2. Adelín

To męska odmiana imienia Adelina, mająca szlachetne pochodzenie. Możesz również znaleźć wersję Adelu. To jest męska wersja imienia Adela. Niektórzy uważają, wszystkie te imiona mają te same korzenie.

3. Adrianu

W języku polskim znane jest imię Adrian (imię pochodzenia łacińskiego). Jednak Adrianu z Asturii oznacza „mieszkaniec Adrii, włoskiego miasta położonego bardzo blisko wybrzeża Adriatyku, na południe od Wenecji.

Chłopiec je obiad

4. Alifonso

Kiedy córka Dona Pelayo, postaci z asturyjskiej historii, poślubiła Alfonsa I, powstało to imię. Ten wariant imienia nadany królowi kastylijskiemu oznacza „kompetentną osobę, gotową i przygotowaną”.

5. Bras

To jedno z asturiańskich imion dla najładniejszych i najskromniejszych dzieci. To lokalna wersja Francisco i oznacza „Francuz”.

Chłopiec o imieniu Bras będzie osobą z poczuciem humoru. Ponadto będzie lojalny wobec swojej rodziny i przyjaciół, życzliwy i cieszący się życiem w chwili obecnej. Czy wiesz, że z Asturii pochodzi muzyk i kompozytor Bras Rodrigo?

6. Enol

W ten sposób ochrzczono słynne Jeziora Covadonga. Dlatego tłumaczenie imienia Enol to dosłownie „jezioro” lub „woda”. Mówi się, że jest to imię dla kogoś ambitnego, z umiejętnościami przywódczymi. To imię także dla kogoś, kto jest bardzo aktywny, dowcipny i kreatywny.

Enol może być także mężczyzną, który zbyt często ufa innym. Jednak podejmuje decyzje z „nie tracąc głowy” i uczy się na swoich błędach.

Chociaż język asturyjski nie jest językiem urzędowym wiele osób nadal używa go podczas spotkań rodzinnych i ceremonii kulturalnych. Oczywiście język ten nadal ożywiają imiona dla chłopców.

7. Nel

To imię można znaleźć również w wersji Mel lub Nelu. Wszystkie są asturyjskimi wariantami imienia Manuel. Imię to oznacza „Bóg jest z nami”. Inną opcją jest Nalu, które jest hawajskim imieniem oznaczającym „wielką falę”.

8. Selmo

Selmo to imię znane w hiszpańskiej wersji jako Anselmo. Oznacza „ten, kto jest pod boską opieką”. Dlatego wiele religijnych rodzin wybiera to imię dla swojego syna.

Selmo uważany jest za wrażliwego, słodkiego i nieco nieśmiałego mężczyznę. Ponadto kocha wolność i świetnie pracuje w zespole. Innymi cechami charakterystykami chłopca o tym imieniu są inteligencja, ciekawość i lenistwo.

Asturyjskie Imiona dla chłopców

9. Pelayo

Niewątpliwie jest to jedno z imion najbardziej kojarzonych z Księstwem Asturii. Jedną z najważniejszych postaci w historii tego miejsca był Pelayo. Mamy na myśli Dona Pelayo, pierwszego króla Asturii w VIII wieku.

Imię Pelayo oznacza „głębokie morze”. Często oznacza odważnego, upartego, wrażliwego, lojalnego, szczerego i zamyślonego mężczyznę.

Ponadto chłopcy o tym imieniu mają szczególny charakter, który może być mylony z twardością lub chłodem. Mają dużą zdolność zarządzania, dobrze się komunikują i są bezpośredni.

Jeśli nadal nie wiesz, jak nazwać swoje dziecko, przejrzyj powyższe asturyjskie imiona dla chłopców. Są proste, krótkie, łatwe do wymówienia i mają wiele odmian.

Chłopiec nie musi mieć asturyjskiego nazwiska, ponieważ przedstawione powyżej imiona dla chłopców dobrze łączą się z dowolnym nazwiskiem. Mamy nadzieję, że podobają Ci się nasze propozycje!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.