Niesamowity dzień narodzin naszego dziecka

Niesamowity dzień narodzin naszego dziecka
Elena Sanz Martín

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Elena Sanz Martín.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Pewnego dnia test ciążowy przyniósł długo oczekiwane wieści, kolejny krok na drodze do spełnienia Twoich marzeń. Byłaś w ciąży. Po długich dziewięciu miesiącach nadszedł koniec oczekiwania i nerwów. Oto dzień, na który czekałaś: dzień narodzin Twojego dziecka.

Być może nie sprostał temu, co widziałaś w filmach i czytałaś w książkach. Dzień narodzin Cię zaskoczył. Może nie wszystko poszło tak, jak zaplanowaliście to z partnerem. Ale najważniejsze jest to, że Twoje dziecko nareszcie przyszło na świat.

Dzień narodzin – miłość od pierwszego wejrzenia

Prawdopodobnie dzień narodzin nie był jak z bajki. Nie wyglądałaś najlepiej i na własnej skórze doświadczyłaś tego, co wie każda mama: poród to jedno z najtrudniejszych przeżyć, jakiemu stawia czoło kobieta. Walczyłaś z czasem i bólem całego ciała.

Jednak teraz wszystkie trudy porodu to odległe wspomnienie. Gdy tylko ujrzałaś twarz swojego dziecka, owocu Waszej miłości, zrozumiałaś, że każda sekunda bólu była tego warta. W tej chwili zrozumiałaś, co znaczy miłość od pierwszego wejrzenia.

Twoje dziecko już tu jest! Nadal nie możesz w to uwierzyć. Położne jeszcze nie skończyły Cię myć, a Ty już jesteś zauroczona, obserwując każdy szczegół na twarzy Twojego dziecka.

Jesteś zafascynowana spokojem i czułością malującą się na jego twarzy. Wdychasz życie i wydychasz miłość w jej najczystszej i najszczerszej formie. Zyskałaś towarzysza na całe życie.

Oto małe i delikatne rączki Twojego dziecka. Powoli podajesz mu palec, aby go trzymało. Czujesz, jak małe paluszki chwytają Cię mocno. Jakby dziecko prosiło Cię, byś wzięła je za rękę i nigdy nie puściła…

Niemowlę trzymane na rękach - dzień narodzin dziecka

Twoje dziecko hipnotyzuje Cię każdym ruchem rączek i nóżek. Jego ruchy to muzyka dla Twoich uszu, którą słyszysz nawet w największej ciszy. To pierwsze ostrożnie ruchy kogoś, kto odkrywa otaczający go świat: powietrze, przestrzeń, czas, życie.

Nasze dziecko narodziło się po ciężkiej podróży

Dzień narodzin nie był łatwy. Poród to ciężka podróż. Potrzebowałaś całej miłości i cierpliwości, jaką dała Ci Twoja własna mama. Głodna wiedzy poszukiwałaś wszystkich dostępnych informacji.

Przygotowałaś dom pozbywając się rzeczy nieodpowiednich dla tak małego dziecka i wypełniając go wszystkim, czego maluszek może potrzebować. Wspólnie z partnerem wiele się nauczyliście i dojrzeliście idąc wyboistą drogą ku rodzicielstwu. Teraz Wasze dziecko stanie się Waszym nauczycielem wprowadzając Was w nowy etap bycia rodzicami.

Nadszedł moment na pierwszą i najbardziej znaczącą umowę w życiu dziecka. Ty będziesz zmieniać mu pieluszki, a w zamian ono zmieni cały Twój świat. Tych obietnic należy dotrzymać.

Zadbaj o to, by przeczytać wszystko, co napisano drobnym drukiem: każdy uśmiech, łza, uścisk i zabawa, którą dzielisz z dzieckiem sprawi, że zrozumiesz, że oddychasz i śnisz za dwóch.

Mama myjąca noworodka w wanience

Dzień narodzin naszego dziecka – wspomnienia na całe życie

Dzień narodzin naszego dziecka – nigdy go nie zapomnimy. Tego dnia w naszych sercach narodziła się nadzieja. Od tej pory nasze dziecko oznacza nasze odbicie, przyszłość i naukę życia.

Stała się najpiękniejsza rzecz na świecie. Cud życia objawił się tuż przed naszymi oczami.

Te łzy, które płynęły po naszych policzkach, nie były łzami wątpliwości ani strachu, mimo tego, że te emocje często towarzyszą osobom, które po raz pierwszy stają się rodzicami. Nasze łzy były wyrazem nieskończonej radości i satysfakcji z narodzin najczystszej i najprawdziwszej miłości.

A jak było u Ciebie? Co pamiętasz z dnia narodzin Twojego dziecka?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.