Biblijne imiona dla dziewczynek i ich znaczenia – 7 przykładów

Biblijne imiona dla dziewczynek i ich znaczenia – 7 przykładów
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 25 grudnia, 2018

W tym artykule przedstawimy piękne biblijne imiona dla dziewczynek i wytłumaczymy, co oznaczają.

Wybór imienia dla dziewczynki wcale nie jest taki prosty. Chociaż wielu rodziców podąża za obecnymi trendami, część decyduje się na bardziej transcendentalne opcje. Dlatego postanowiliśmy przedstawić biblijne imiona dla dziewczynek i podać ich znaczenie.

W Biblii znajduje się ponad 1.800 różnych imion. Zachowały się przez wieki, a na ich podstawie powstały obecne biblijne imiona dla dziewczynek i chłopców. Dlatego właśnie mamy tyle opcji.

Nie są one wybierane jedynie przez osoby wierzące. Wiele z nich używamy codziennie, nie zdając sobie sprawy z ich pochodzenia.

Jeśli jesteś właśnie w trakcie trudnego i pięknego procesu dokonywania wyboru imienia dla swojego maleństwa, poznaj biblijne imiona dla dziewczynek. Podamy także ich pochodzenie, znaczenie i związane z nimi cechy charakteru.

Biblijne imiona dla dziewczynek

1. Noemi

Oryginalna wersja tego imienia to Nohemi. Pochodzi z języka hebrajskiego i składa się z dwóch części. Pierwsza z nich, no’am, oznacza “urok” lub “rozkosz”. Druga część to zaimek dzierżawczy, który uzupełnia pierwszą połowę. Wspólnie oznaczają “mój urok” lub “moja rozkosz”. Dlatego właśnie imię to było często nadawane dziewczynkom w czasach biblijnych.

To popularne imię, które było popularne w ostatnich dekadach. Chociaż przez jakiś czas było rzadziej spotykane, ostatnio znowu zaczęło się częściej pojawiać.

Imię wskazuje na stałe, kochające i pozytywne nastawienie. Kobiety je noszące są zazwyczaj inteligentne i przykładają wagę do szczegółów.

Uśmiechnięta blond dziewczynka z kręconymi włosami

2. Ruth lub Rut

To nazwa jednej z Ksiąg w Biblii – Księgi Rut. Opowiada historię odważnej i dobrej kobiety, którą Bóg pobłogosławił za jej czyny. Pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza “wiernego kompana”.

Kobiety o tym imieniu cechuje współczucie i dobroć. Są zawsze gotowe nieść pomoc innym. Cechuje je również wierność. Ponad wszystko cenią miłość i dbanie o innych. Dlatego właśnie imię to jest idealne dla córeczki.

3. Estera

To imię pochodzenia perskiego, w którym zapisuje się je stara, co oznacza “astro” lub “gwiazda”. Z czasem imię zmieniło się w Isztar, które nosiła babilońska bogini. W Biblii jest piękną kobietą, która zostaje królową Persji.

Stanowi symbol płodności, seksualności i siły. Związek z gwiazdami sprawia, że kobieta nosząca to imię wyróżnia się z tłumu, dzięki czemu w wielu przypadkach znajduje się w lepszej sytuacji.

Jeśli chodzi o osobowość, to kobiety o imieniu Estera są towarzyskie, otwarte i charyzmatyczne. Chociaż nie cechuje ich wrodzona inteligencja, to upór i chęć stawania się coraz lepszym człowiekiem sprawiają, że udaje im się osiągnąć postawione sobie cele.

4. Sara

To jedno z najbardziej popularnych imion biblijnych dla dziewczynek. Pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza “tą, która jest księżniczką”.

W Biblii Sara była żoną Abrahama. Jej piękno zachwycało i zaskakiwało każdego, kto ją ujrzał. Imię Sara kojarzy się z inteligencją i wytrwałością. Co więcej, kobietom, które je noszą, przypisuje się także silny instynkt macierzyński.

Oprócz niezależności wyróżnia je ostrożny dobór osób, które mogą przebywać w ich najbliższym otoczeniu. Jednak kiedy już je znajdą, oddają się im bez końca.

Wiele imion ma biblijny rodowód. Używamy ich codziennie, nie zdając sobie nawet z tego sprawy.

5. Abigail

W Biblii Abigail była jedną z żon króla Dawida. Imię pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza “radość ojca”.

Jest zazwyczaj kojarzone z radosną i ekstrawertyczną osobowością. Kobiety o tym imieniu są silne i mają optymistyczne nastawienie do życia.

6. Edna

Imię pochodzenia hebrajskiego, oznacza “przyjemność” lub “rozkosz” i stanowi odmianę imienia Eden. W Biblii Edna była żoną Rageula, Izraelity, który był kuzynem Tobiasza. Była również matką Sary.

Kobiety o imieniu Edna są zazwyczaj bardzo żywotne. Są urodzonymi przywódczyniami, które często cechuje szczerość i lojalność.

Uśmiechnięta dziewczynka siedząca na łące i jedząca arbiza

7. Berenice

Imię o greckich korzeniach. Znaczy “ta, która prowadzi do zwycięstwa”. Z tego powodu imię Berenice nosiło wiele egipskich księżniczek.

Kobiety noszące imię Berenice są zazwyczaj słodkie i ekspresyjne. Dlatego też często umieją przekazać i wyrazić swoje emocje, co nie zawsze działa na ich korzyść. To osoby o pozytywnym nastawieniu do życia, które dobrze dogadują się z innymi.

Biblijne imiona dla dziewczynek są piękne i niosą ze sobą głębokie przesłania. Dlatego jeśli znaczenie któregokolwiek z tych imion przypadło Ci do gustu, dowiedz się o nim więcej.

Poznaj dokładnie każde z wyżej wymienionych imion a następnie wybierz takie, które najbardziej Ci odpowiada.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.