Brat jest jednym z najważniejszych mężczyzn w Twoim życiu

Brat jest jednym z najważniejszych mężczyzn w Twoim życiu
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Brat – kiedy myślisz o swoim bracie, co pierwsze przychodzi Ci do głowy? Prawdopodobnie przypominasz sobie wspomnienia z dzieciństwa, nie zawsze szczęśliwe. A może przypominasz sobie walki i kłótnie.

Ale z wiekiem zdajemy sobie sprawę, jak ważni są nasi bracia w naszym życiu. Co sprawia, że twoja relacja z bratem jest tak wyjątkowa? Warto poświęcić temu kilka chwil, aby docenić go tak bardzo, jak na to zasługuje.

“Brat dzieli z Tobą wspomnienia z dzieciństwa i marzenia o dorosłym życiu”.

-Autor Nieznany-

Twój brat staje się Twoim bohaterem

Starszy brat zapina kurtkę siostrze

Kiedy myślimy o naszych bohaterach, pierwszą osobą, która przychodzi nam na myśl może nie być Twój brat, ale Twój ojciec. Młode dziewczęta mają tendencję do idealizowania swoich ojców jako opiekunów i wzorców do naśladowania.

Z czasem jednak zaczynamy inaczej patrzeć na brata, którego wcześniej nie mogłyśmy znieść. Coś się zmieniło w Twoim życiu, gdyż widzisz rzeczy inaczej i dostrzegasz, jak ważny jest dla Ciebie brat.

Być może są to chwile nostalgii. Stopniowo zaczynamy pamiętać, jak brat nas chronił przed przemocą klasową, pomagał nam w odrabianiu zadań domowych lub wstawiał się za nami przed mamą i tatą.

W tym momencie zdajesz sobie sprawę, jak ważny jest twój brat i że stał się on jednym z Twoich najbliższych towarzyszy w życiu.

Znaczenie braci: rzeczy, które tylko brat dla Ciebie zrobi

Śmieje się z Tobą

Uświadomisz sobie, że poza rodzicami, to on najlepiej rozumie Twoje poczucie humoru. Dzielicie się tym samym wychowaniem i doświadczeniami. Dlatego możecie wspólnie śmiać się z niezapomnianych wspomnień, które dzielicie.

Podziwia Cię

Chociaż trudno uwierzyć, że Twój brat Cię podziwia, zdajesz sobie sprawę, że to robi. Prosi o radę na temat ubrań, przyjaciół i tego, czego się uczyć.

On zawsze będzie Cię bronił

Tak jak wtedy, gdy byłaś mała, twój brat zawsze będzie cię chronił. W końcu nadal postrzega Cię jako młodszą siostrę, którą musi ochraniać.

Będziecie pozostawać w kontakcie nawet wtedy, gdy jesteście daleko od siebie

Czas niestety mija, a nasi bliscy oddalają się daleko z wielu różnych powodów. Ale i tak będzie zawsze służył pomocą i wsparciem. Jeśli do niego zadzwonisz, zawsze będzie odpowiadał.

Bracia niekoniecznie muszą do siebie mówić – mogą siedzieć w pokoju, po prostu być razem i czuć się całkowicie komfortowo.

-Leonardo DiCaprio-

Rodzeństwo

Całkowita poufność

Z przyjemnością odkryjesz, że niezależnie od tego, jak wiele lat minęło, tajemnice i psoty dzieciństwa pozostają jedynie w pamięci Twojego brata. Oznacza to, że można zaufać jego dyskrecji.

Brat dołoży wszelkich starań, abyś była szczęśliwa

Ponieważ jesteś dla niego bardzo ważna, zrobi dla Ciebie wszystko. Jego siostra ma ważną rolę do odegrania w życiu i chce widzieć Cię szczęśliwą.

Ma on szósty zmysł w relacjach z partnerami

Wybierając partnera życiowego, Twój brat staje się ważnym filtrem. Nikt nie będzie wystarczająco dobry dla jego siostry, bo on wie wszystko o Tobie. Przekonasz się, że prawie zawsze ma rację.

On zignoruje Twoje słabości

Uświadomisz sobie, że Twój brat zawsze będzie Cię kochał, pomimo Twoich błędów. Będzie on w stanie je zignorować, a Ty będziesz postrzegana jako niemal doskonała, nawet w trudnych chwilach.

Fan numer jeden

Wartości takie jak szacunek i miłość pochodzą nie tylko od naszych rodziców, jak często sądzimy, ale także od naszego rodzeństwa, z którym dzielimy tak wiele wyjątkowych chwil.

Uświadom sobie, że on jest jedną z najważniejszych osób w Twoim życiu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.