Superbohaterowie walczący z rakiem dzieciństwa

Superbohaterowie walczący z rakiem dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia, 2018

Istnieją mali superbohaterowie którzy codziennie uzbrojeni w wielką siłę stawiają opór walcząc z rakiem dzieciństwa. Odważne i silne dzieci które razem ze swoimi rodzinami walczą z potężnym przeciwnikiem – rakiem dzieciństwa. Superbohaterowie o których mówię są mali z wyglądu ale mają wielkie serca pełne odwagi i nadziei. 15 Lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa.

Superbohaterowie – dzielne dzieci pełne odwagi

Znam kilku z tych małych superbohaterów. To dzielne dzieciaki które wspierane przez swoje rodziny walczą z rakiem dzieciństwa. Dzieci którego pewnego dnia obudziły się z chorobą która przyszła bez ostrzeżenia. Uzbrojone w tarczę z odwagi i siły stawiają mu czoła.

Mali superbohaterowie to niewinne dzieci. Niesforne, niecierpliwe, spokojne, pełne chęci do zabawy a czasem i nieustraszone. To w końcu nadal tylko dzieci. Każde z inna osobowością i innymi cechami, różne i unikatowe połączone jednym celem: wygrać walkę z rakiem.

Złota wstążka

Ci mali superbohaterowie walczą o każdy dzień z uśmiechem na twarzy. Gdy spojrzy się im głęboko w oczy można dostrzec jak nadzieja przyćmiewa strach mimo, że czasem można go w nich zobaczyć.

W tych momentach to właśnie rodzice, rodzina, przyjaciele rozświetlają niebo i przepędzają ciemne chmury. Razem stają na polu bitwy.

Przychodzą jednak czasy, gdy burza jest nieunikniona. Wtedy mali superbohaterowie muszą nauczyć się żyć z piorunami. Czasami choroba zamienia ich w jasne gwiazdy które potem świecą na niebie wskazując drogę tym którzy jeszcze walczą.

Mali superbohaterowie są niewielkich rozmiarów ale posiadają wielkie serce i jeszcze większa odwagę. Stoczyli walkę z bólem, strachem i niepewnością.

Dziecięcy wojownicy ze wsparciem

Uśmiechy małych superbohaterów przypominają nam, że ich walka jest stała i uporczywa. Pokazują też, że dzięki naszemu wsparciu łatwiej jest im bronić się przed trudnościami.

Nasza miłość, bliskość i bezwarunkowe wsparcie działa jak ochronna tarcza w ich walce i dodaje im sił. Tak więc, jeśli w pewnym momencie ich odporność ulega osłabieniu, dziecko może czerpać siłę z tego wszystkiego co zapewnia rodzina, przyjaciele, profesjonaliści i organizacje.

Serce z dłoni

Ci mali superbohaterowie są głównymi postaciami w swoich filmach. Nie możemy jednak zapomnieć, że my możemy też zagrać w nich swoją rolę. Całus, słowo wsparcia, uśmiech, przytulenie, inwestycja i wsparcie badań.

Wszystko jest potrzebne i ważne. Od małego gestu do wielkich czynów. Superbohaterowie potrzebują innych ludzi aby wygrać swoją walkę.

Nasza misja to towarzyszyć im, kochać ich i dodawać siły. Przypominać im stale, że pokazali już nie raz że są silniejsi niż myślą.  Bycie superbohaterem nie jest łatwe a ich walka jest tak wielka, że nie może zostać niezauważona.

Jesteśmy zjednoczeni

W tym roku wiele dzieci na całym świecie chciało podnieść głos jako akt wsparcia dla wszystkich superbohaterów którzy walczą z nowotworem dziecięcym. Dzięki inicjatywie Międzynarodowej Konfederacji Raka Dziecięcego we współpracy z Christophem Beckem, powstała piosenka „We are one”. Piosenkę tworzą dzieci z całego świata śpiewając razem:

„Jesteśmy młodzi, jesteśmy silni.
Będziemy śpiewać piosenkę razem.
Śpiewaj z nami.
Powstaniemy zjednoczeni.
Nie przestaniemy walczyć.
Do póki noc nie ustąpi dniu.”

Ten utwór to symbol wsparcia przez który płynie miłość i słowa otuchy. Miły gest który uświadamia nam, że nikt nie walczy sam a nasze działania dodają małym superbohaterom siły i otwiera na nowe możliwości. To walka w której uczestniczą wszyscy.

To dla was, dla wszystkich małych superbohaterów którzy wstają każdego dnia i czynią go wartym walki z uśmiechem na twarzy.
Dla was mali superbohaterowie którzy dajecie nam wiele lekcji życiowych i pomagacie zrozumieć wartość życia. Dla was płyną dzisiaj nasze słowa pełne miłości, wsparcia i siły.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.