Prawdziwa miłość – kiedy mąż pozwala Ci się zdrzemnąć

Prawdziwa miłość – kiedy mąż pozwala Ci się zdrzemnąć
Elena Sanz Martín

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Elena Sanz Martín.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Prawdziwa miłość to uczucie jedyne w swoim rodzaju. W dzisiejszych czasach niektórzy mówią nawet, że jest to gatunek zagrożony wyginięciem.

Rasa ludzka – ze swoją chciwością, zainteresowaniami, egoizmem, niezadowoleniem i egocentryzmem – osiągnęła punkt, w którym dziś tylko nieliczni wiedzą, czym jest prawdziwa miłość.

Prawdziwa miłość to prostota, pasja, szacunek, altruizm, czułość i pożądanie. Współcześnie jest to bardzo rzadko spotykana mieszanka uczuć.

Jeśli więc Twój mąż mówi Ci, że to, co czuje do Ciebie to prawdziwa miłość:

Przede wszystkim powinnaś uważać się za kobietę, która ma w życiu niezwykłe szczęście.

Po drugie, musisz zakwestionować to, co przed chwilą usłyszałaś i spojrzeć poza jego słowa. Spojrzeć na jego czyny, aby zweryfikować, czy naprawdę kocha Cię, tak szczerze i głęboko, jak mówi.

Czy Twój mąż jest w stanie, na przykład zająć się dziećmi, żebyś mogła odpocząć przez kilka godzin dziennie? To fundamentalna sprawa. Jeśli tego nie robi, w rzeczywistości nie zależy mu aż tak bardzo, jak mówi.

Czytaj dalej, aby poznać lepiej nasz punkt widzenia.

Para na łące

Nie tylko Ty jesteś odpowiedzialna za Wasze dziecko

Jako matka jesteś odpowiedzialna za opiekę nad dziećmi i ich wychowanie. Powinnaś chronić je przed niebezpieczeństwami i zapewnić im bezpieczne środowisko.

Twoim obowiązkiem jest zapewnić dziecku materialne i duchowe zasoby, których potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Zasoby, które pozwolą mu być szczęśliwym oraz stać się samowystarczalnym i pewnym siebie człowiekiem.

Pod Twoim czujnym okiem i dzięki całej wiedzy, którą przekazujesz dziecku, może ono wyrosnąć na dobrze wykształconego człowieka o dobrym systemie wartości. Stać się kimś, kto wie, jak się wysławiać, jak się zachowywać. Kimś, kto potrafi dokonać najlepszego wyboru, gdy los stawia mu przeszkody na drodze.

Ale prawda jest taka, że nie tylko Ty jesteś odpowiedzialna za to wszystko.

Jako matka nosiłaś dziecko w macicy przez 40 tygodni lub dłużej, przeżyłaś dyskomfort związany z ciążą, cierpiałaś podczas porodu lub z powodu cięcia cesarskiego, karmiłaś je piersią i spałaś z nim kilka razy dziennie… oraz robiłaś mnóstwo innych rzeczy.

To nie znaczy, że jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za wychowanie dziecka.

Chociaż, oczywiście, wszystkie wymienione etapy – ciąża, poród i karmienie piersią, wraz z wynikającymi z nich wyzwaniami i poświęceniami – są w rzeczywistości prawdziwą przyjemnością dla matek.

Rodzicielstwo, które następuje po tym wszystkim jest wielką nagrodą od świata.

Ale tutaj trzeba zwrócić szczególną uwagę na pewien fakt. Nawet jeśli możliwość wychowania dziecka jest darem, a nie obowiązkiem, nie jesteś jedyną osobą, na której ciąży cała odpowiedzialność z tym związana.

Mężczyzna, który jest u Twojego boku, jako ojciec dziecka, nosi na swoich barkach połowę tego zobowiązania.

Rodzice i dziecko - prawdziwa miłość

Jego obowiązkiem jest również wstawanie wieczorami, aby dać dziecku butelkę, zmienianie pieluch w ciągu dnia. To też ułożenie dziecka do snu, karmienie go, zabawa z nim, przytulanie go, chodzenie na spacery…

Jeśli Twój mąż naprawdę kocha Ciebie i Twoje dziecko, powinien także czuć się szczęśliwy, mogąc zadbać o te potrzeby i dając Ci trochę wolnego czasu na odpoczynek.

Prawdziwa miłość Twojego męża

Prawdziwa miłość istnieje, gdy Twój mąż:

  • Nie tylko mówi „Biedactwo, wyglądasz na zmęczoną”, ale dodaje: „Kochanie, idź się zdrzemnij, zajmę się dzieckiem”.
  • Okazuje Ci dużo uczucia, nie żałuje Ci pieszczot, pocałunków i uścisków, a wzajemna atrakcyjność i pożądanie seksualne między Wami nigdy nie gasną.
  • Zapewnia jak największe bezpieczeństwo rodzinie, którą tworzycie.
  • Dzieli z Tobą obowiązki domowe i zadania związane z dziećmi. Takie obowiązki to pranie pieluch i ubrań, przygotowywanie posiłków dla dziecka itd.
  • Zapewnia pewne warunki ekonomiczne, których rodzina potrzebuje, aby móc rozwijać się w pełni i szczęśliwie. Dba, aby dziecko zawsze mogło cieszyć się spokojem, miłością, zaufaniem i schronieniem.
  • Podobnie jak Ty, poświęca siebie dla nowej istoty, którą właśnie dało Wam życie, a także jest gotowy wstać w nocy, aby zmierzyć dziecku temperaturę, uspokoić jego płacz lub opiekować się nim podczas choroby.
  • Szanuje i podziwia Cię jako człowieka i kobietę, którą jesteś.
  • Robi wszystko, aby troszczyć się o rodzinę, którą oboje stworzyliście, zawsze jest z Wami, gotów prowadzić swoje dziecko, które tak mało wie o życiu, ale które ma ojca i matkę – rodziców, którzy je chronią i uczą.

Prawdziwa miłość istnieje, gdy Twój mąż mówi, że Cię kocha i okazuje Ci to poprzez swoje czyny. Pamiętaj o tym.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.