Co robić z córką - 11 świetnych pomysłów

Co robić z córką - 11 świetnych pomysłów
Ana Couñago

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Ana Couñago.

Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia, 2018

Czy zastanawiasz się, co robić z córką, żeby mile spędzić z nią czas i zapewnić jej rozrywkę? Poniżej przedstawiamy 11 przykładów tego, co robić z córką – i to nawet przez całe życie. Pomogą one utrzymać pomiędzy wami więź i sprawią, że będziecie z czułością i roztkliwieniem spoglądać w przeszłość.

Więź między mamą a córką jest wspaniałym zjawiskiem. Poza tym, że jesteś dla swojej córki rodzicielką, możesz być także koleżanką, przyjaciółką i powierniczką. Twoja obecność w życiu córki jest ważna jak żadna inna i jest warta poświęconego wysiłku i energii.

Wychowanie dziecka przynosi ogromną satysfakcję, ale nie jest wolne od omyłek. Dzieci dorastają, wyprowadzają się z domu i zakładają swoje rodziny.

Dlatego chyba nie ma większego powodu do dumy dla matki niż świadomość, że między nią a córką istnieje trwała i szczególna więź. I świadomość, że córka jest silną, szczęśliwą, pełną życia, kochającą i wartościową kobietą dzięki temu czego ją nauczyłaś. 

I że zawsze będziecie blisko i będziecie miały siebie nawzajem…

Co robić z córką – 11 doskonałych pomysłów

Rozmowa

Mówi się, że szczęśliwi małżonkowie dużo ze sobą rozmawiają. To samo tyczy się relacji matki i córki. Często rozmawiaj z córką i to o wszystkim. Bądź na bieżąco z jej życiem.

Zacznij kiedy córka jest jeszcze malutka. Okazuj szczere zainteresowanie jej sprawami, zainteresowaniami, czy zmartwieniami. Wtajemnicz ją również w swoje spraw.

Zamiast być obcymi żyjącymi pod jednym dachem, dzielcie się swoim towarzystwem i wspierajcie radami. Nie ma nic przyjemniejszego od widoku matki i córki rozmawiających jak dwie przyjaciółki. Pamiętajcie, że nie macie wobec siebie żadnych, ukrytych zamiarów. Zawsze bądźcie z sobą szczere i mówcie prosto z serca.

Mama z córką

Wymienianie się ubraniami

Pożyczaj córce swoje ubrania. Zachowaj w szafie ubrania, które wiesz, że córka lubi i będzie chciała w przyszłości nosić. Zamieniajcie się stylami i rozmawiajcie o najnowszych trendach w modzie.

Czasem ubierzcie się tak samo lub podobnie, ten sam materiał sukienki, fason czy kolor.

Wspólne zakupy

Czy może być lepszy towarzysz na długie zakupy niż córka? Możesz robić z córką zakupy jednocześnie ciesząc się jej towarzystwem i przy okazji wzajemnie wymieniając się poradami modowymi.

Wspólne hobby

Kibicowanie tej samej drużynie piłkarskiej albo uprawianie razem jakiegoś sportu. Chodzenie razem do kina, na koncerty, do teatru czy na lody. Wszystko to możesz robić z córką. Ważne, żeby znaleźć coś co obie lubicie i żeby poświęcić na robienie tego przynajmniej jeden dzień w miesiącu. Będzie to trzymać was razem przez całe życie i zapewni wiele pięknych wspomnień.

Wspólne gotowanie

Od czasu do czasu postaraj się robić z córką obiady. Wprawcie w zaskoczenie resztę rodziny. Naucz córkę swoich najlepszych przepisów i eksperymentujcie razem przy robieniu deserów i innych pyszności. Obie zdziwicie się rezultatem z takiego spędzenia czasu.

Co robić z córką - sporty zimowe

Dzień w spa

Nie ma znaczenia czy jest to spa w domu czy w salonie piękności. Naucz córkę dbania o siebie i bezstresowego cieszenia się z czasu poświęconego tylko sobie. Daj jej w prezencie karnet do spa na zabiegi masek na twarz, manicure, strzyżenia i makijażu. Niech to będzie dla niej czas na rozwijanie miłości do samej siebie.

Udział w akcji społecznej

Zachęć córkę do udziału w różnego rodzaju akcjach społecznych. Jeśli sama przynależysz do jakieś grupy społecznej czy organizacji będzie to dla niej wielką lekcją i da jej wspaniały przykład. Możecie udzielać się w takich akcjach społecznych przez całe życie.

Aktywności tego rodzaju budują empatię i solidarność i są niezwykle cenne w życiu.

Wspólne wakacje

Raz do roku zróbcie sobie razem małe wakacje. Może to być na przykład weekend nad morzem czy w górach. Będzie to czas tylko matki i córki, choć w przyszłości możesz włączyć też wnuczkę, żeby kontynuowała tę tradycję.

Świętowanie urodzin

Niech dzień urodzin nie będzie dniem jak każdy inny. Zapoczątkuj tradycję robienia sobie niespodzianek urodzinowych. Wcale nie muszą być kosztowne, chodzi tu o pokazanie, że włożyło się serce w przygotowanie prezentu. Zwykły telefon z życzeniami może mieć ogromne znaczenie.

Wizyty u lekarza

Życie to nie tylko zabawa. Zdarzają się złe chwile, których każdy oczywiście chciałby uniknąć, ale niestety nie jest to możliwe. Pokaż córce, że rodzina trwa razem na dobre i na złe. Gdy jest mała chodź z nią do doktora, gdy zajdzie taka potrzeba, a gdy dorośnie i będzie chciała, żebyś jej towarzyszyła u lekarza nie wahaj się tego uczynić. Niech i ona towarzyszy tobie w trakcie twoich wizyt lekarskich.

Wspólna zabawa

Zastanawiasz się, co robić z córką? Taniec i śpiew wyzwalają nieprawdopodobne poczucie wolności, wyobraź zatem sobie jak byście się czuły wspólnie tańcząc i śpiewając. Niech to będzie wasz ukłon w stronę przyjaźni, którą będziecie kultywować całe wasze życie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.