Seriale dla małych dzieci - zestawienie 7 najlepszych propozycji

Seriale dla małych dzieci - zestawienie 7 najlepszych propozycji
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Jednym z naszych głównych zadań jako rodziców jest uszczęśliwienie naszych dzieci. Oznacza to, że oprócz zaspokojenia podstawowych potrzeb, kluczową rolę odgrywa również zabawa i rozrywka. Mając to na uwadze, przedstawiamy najlepsze telewizyjne seriale dla małych dzieci, które z pewnością zachwycą Twoje maleństwa.

Łatwo zauważyć, że urządzenia takie jak smartfony, komputery czy telewizja stają się wrogami ludzkości. To prawda, że technologia może uzależniać młodych ludzi. Jednak przy odrobinie zdrowego rozsądku i umiaru, również one mogą spełniać swoją rolę. Dostępne są dziś różnorodne filmy, seriale dla małych dzieci, gry, aplikacje i inne źródła rozrywki spełniające wymagania konkretnych odbiorców.

Seriale dla małych dzieci

Na szczęście dzieci też mają swoją niszę w świecie rozrywki, a niektóre treści pomagają przekształcić telewizję w sojusznika rodziców. Dzieci mają bardzo krótki czas uwagi, są w stanie utrzymać koncentrację przez nie więcej niż 10 do 15 minut. Historia, odcinek serialu, gra, a nawet krótka piosenka są jednak w stanie wzbudzić ich ciekawość i skupienie.

W związku z tym telewizyjne seriale dla małych dzieci opierają się zwykle na bodźcach, które są najbardziej atrakcyjne dla ich młodych odbiorców. Są zabawne i kolorowe, z krótkimi epizodami, które są proste i łatwe do zrozumienia dla maluchów. Dźwięk jest czysty, a fabuła nieskomplikowana. Może wystąpić morał lub lekcja życiowa.

Wszystko to pomaga dzieciom odkrywać otaczający ich świat w sposób atrakcyjny, przyjazny i zabawny. Wybraliśmy 6 najlepszych seriali telewizyjnych dla dzieci wraz z jednym specjalnie zaprojektowanym kanałem. Wszystkie z pewnością będą hitem dla Twojego maleństwa. Sprawdźmy, co mają do zaoferowania.

Pocoyo

“Pocoyo” wszedł w życie jako pokaz hiszpańskojęzyczny. Został przetłumaczony na wiele języków i odniósł duży sukces. Ten hitowy serial podąża za maluchem i jego zwierzęcymi przyjaciółmi, gdy odkrywają otaczający ich świat z odwagą i dowcipem. “Pocoyo” prezentuje wartości takie jak przyjaźń i autoafirmacja w świecie. Ogromnym plusem jest to, że jest prosty, kolorowy i łatwy do zrozumienia dla dzieci.

Bajka Pocoyo

Mali Einsteini

Specjalnie zaprojektowany dla niemowląt w wieku od 3 miesięcy. “Mali Einsteini” to serial oparty przede wszystkim na muzyceOferuje maluchom wstęp do świata klasycznego, tworząc kolorowe i atrakcyjne otoczenie. Zawiera instrumenty muzyczne, gry i wiele innych.

Teletubisie

“Teletubisie” to klasyczny serial telewizyjny dla dzieci. Czasami jest tematem kontrowersji, jednak mimo to te cztery postacie opracowane przez prestiżową BBC są ukochanymi towarzyszami wielu dzieci. Ich kolorowy, przyjazny dzieciom świat uczy najmłodszych znaczenia przyjaźni, solidarności i uczuć.

Świnka Peppa

Kolejny brytyjski hit. “Świnka Peppa” jest jednoznacznie faworytem wśród niemowląt i małych dzieci. Główne postacie tej bajki pomagają dzieciom uczyć się ważnych zachowań i wartości, zaczynając od chodzenia do szkoły kończąc na szanowaniu środowiska.

Tomek i przyjaciele

Kolejnym wyjątkowym serialem, który jest uwielbiany przez dzieci jest “Tomek i przyjaciele”. Dzięki prostym animacjom, przygodowym historiom i obsadzie mówiących pociągów, każdy odcinek koncentruje się na takich wartościach jak przyjaźń, hojność i przebaczenie.

Dora poznaje świat

Następnym serialem, który jest fantastyczny dla dzieci jest “Dora poznaje świat”. To historia o odważnej, małej dziewczynce, która wraz ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi odkrywa świat. Dzieci uczą się z nią, gdy podążają za jej wciągającymi przygodami.

Bajka "Dora poznaje świat"

Baby TV

Nasza ostatnia rekomendacja nie jest serialem telewizyjnym dla dzieci, ale całym kanałem stworzonym specjalnie dla nich. Baby TV powstała w Izraelu ponad 10 lat temu. Obecnie oferuje ogromną różnorodność treści, w tym muzykę, pokazy edukacyjne, zajęcia i gry.

Baby TV transmituje seriale telewizyjne, takie jak: “Concertino”, “Baby Chef” lub “Charlie and the Numbers”. Składają się na nie epizody, które trwają od 2 do 10 minut. Zostały specjalnie zaprojektowane do rozrywki, edukacji i rozwoju noworodka. Uważamy, że są to jedne z najlepszych seriali telewizyjnych dla dzieci do obejrzenia. Jednak jesteśmy pewni, że znasz ich o wiele więcej. Jeśli tak, udostępnij je nam!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.