Tworzenie drzewa genealogicznego razem z Twoim dzieckiem
Tworzenie drzewa genealogicznego jest jednym z najciekawszych zajęć, które możesz robić ze swoimi dziećmi. W tym artykule podpowiemy Ci, jak możesz to zrobić krok po kroku.
Jeśli masz ochotę zagłębić się razem z dziećmi w historię swojej rodziny, ale nie wiesz, od czego zacząć tworzenie drzewa genealogicznego, czytaj dalej!
Drzewo genealogiczne stanowi jeden z najczęstszych sposobów wizualnego dokumentowania pochodzenia. Dla dzieci jest to doskonały i przyjemny sposób na dowiedzenie się więcej o ich przodkach.
Nie ma znaczenia, jak będzie wyglądać Twoje drzewo. To piękna pamiątka, którą możesz stworzyć z dziećmi, aby upamiętnić każde pokolenie. Zaangażowanie najmłodszych w tworzenie drzewa genealogicznego nie tylko je bawi, ale także pomaga im zrozumieć ich korzenie.
Bez wątpienia tworzenie drzewa genealogicznego to interesujący projekt. Pozwala dzieciom zrozumieć, że są częścią czegoś większego niż one same: rodziny. Ponadto ułatwi im to zrozumienie historii rodziny.
Tworzenie drzewa genealogicznego: jak umieścić w nim każdą osobę?
Jak wiesz, większość drzew genealogicznych zawiera ramkę dla każdej osoby. Z kolei między tymi miniportretami poprowadzone są linie łączące krewnych, które wskazują ich relacje.
Oprócz imienia każdej osoby każda ramka może zawierać datę urodzenia, miejsce urodzenia i inne informacje, w zależności od Waszej indywidualnej wizji, jak ma wyglądać idealne drzewo genealogiczne Waszej rodziny.
Najmłodsze pokolenie rodziny umieszcza się na dole drzewa. Każda osoba otrzymuje miejsce, przy czym najstarsze dziecko znajduje się po lewej, a rodzeństwo po prawej.
Linia pozioma oznacza małżeństwo, a linia pionowa oznacza dzieci. Koła mogą reprezentować kobiety, podczas gdy kwadraty reprezentują mężczyzn. Dzieci oznacza się w drzewie genealogicznym pionową linią pochodzącą od matki lub małżeństwa.
Tworzenie drzewa genealogicznego razem z dziećmi
Zanim szczegółowo omówimy tworzenie drzewa genealogicznego z dziećmi, zastanówmy się, jakie materiały będą potrzebne, aby stworzyć ten rodzinny projekt.
Potrzebne będą między innymi kartki papieru, a także arkusz brązowego papieru i arkusz zielonego papieru. Konieczne będzie również posiadanie zdjęć członków rodziny. Oczywiście bardzo przydatne będą nożyczki, linijka, klej, ołówek, gumka i arkusze kolorowego papieru.
Oprócz imienia każdej osoby każda ramka może zawierać datę urodzenia, miejsce urodzenia i inne informacje, w zależności od Waszej indywidualnej wizji, jak ma wyglądać idealne drzewo genealogiczne Waszej rodziny.
Krok po kroku
Tworzenie drzewa genealogicznego jest bardzo proste i przyjemne. Za pomocą kilku prostych kroków możesz stworzyć drzewo genealogiczne wraz ze swoim maluszkiem. Wystarczy jedynie wykonać następujące kroki:
- Najpierw użyj brązowego arkusza i ołówka. Narysuj zarys drzewa z kilkoma gałęziami i podgałęziami, które będą reprezentować różnych członków rodziny. Jeśli nie masz brązowego papieru, możesz pokolorować go ręcznie.
- Następnie weź nożyczki i powoli wytnij kontur drzewa genealogicznego. Kiedy drzewo zostanie wycięte, naklej je na pusty arkusz.
- Narysuj liście na zielonym arkuszu i wytnij je, aby przykleić je do drzewa.
- Następnie będziesz potrzebować kolorowych arkuszy do wycięcia kilku kół, które będą reprezentować każdego członka rodziny. Jeśli chcesz, możesz również wyciąć kilka kwadratów.
- Po wycięciu kół i nadszedł czas, aby przykleić na nich zdjęcia rodzinne. Nie zapomnij, że dziadkowie powinni być tuż nad rodzicami, na szczycie drzewa, podczas gdy dzieci powinny być na dole, tuż pod rodzicami. Bracia i siostry zawsze znajdują się od lewej do prawej, w kolejności narodzin.
- Teraz nadszedł czas na udekorowanie i pokolorowanie drzewa. To kreatywny moment, w którym można rysować ptaki, zwierzęta itp.
- Jako uwieńczenie pracy umieść tytuł na drzewie genealogicznym, narysowany przez dziecko.
Zaproś swoje dziecko do zabawy podczas tego zajęcia
Teraz kiedy już wiesz, jak krok po kroku wygląda tworzenie drzewa genealogicznego, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki zachęciły Cię, by usiąść z dzieckiem i kreatywnie spędzić z nim czas.
W każdym razie jest to ćwiczenie, które pomaga dzieciom lepiej zrozumieć strukturę i historię ich rodziny. To świetny sposób na ożywienie wspomnień!