Najlepsze aplikacje do nauki - poznaj je!
W dzisiejszych czasach era informacji i Internetu oferuje nam ciekawe aplikacje ułatwiające naukę. W poniższym artykule odkryjesz kilka najlepszych opcji.
Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł
Najlepsze aplikacje, które pomogą ci się lepiej uczyć
Być może już wiesz, że aplikacje to programy lub narzędzia zaprojektowane, aby pomagać użytkownikom w operowaniu na urządzeniach mobilnych. Istnieją aplikacje na prawie każdy temat – jakie tylko zapragniesz. W tym artykule omówimy niektóre z najlepszych aplikacji, które pomogą ci się lepiej i skuteczniej uczyć.
Te programy do nauki zapewniają zasoby i strategie potrzebne do zorganizowania swojego czasu i wszystkiego, czego potrzebujesz, aby skutecznie się uczyć.
Aplikacje, które pomogą ci robić notatki
Istnieje wiele aplikacji na smartfony i tablety, które mogą pomóc w robieniu notatek w szkole, a następnie organizowaniu ich i przechowywaniu. Możesz używać tych aplikacji za pomocą rysika lub tradycyjnie -palców i klawiatury.
Aplikacje takie jak Squid, Moleskine Journal, Paper, Evernote, Somnote lub Simple Note są idealne do robienia notatek. Niektóre pozwalają nawet rysować szkice, a także podpisywać dokumenty elektroniczne.
Z drugiej strony aplikacje takie jak Google Keep pomogą ci robić notatki, a także łatwo je udostępniać. Aplikacje mogą ułatwić robienie notatek przez mikrofon, konwertując twój głos na tekst. I na koniec, aplikacja Office Lens umożliwia skanowanie notatek i przekształcanie ich w pliki w różnych formatach cyfrowych.
Aplikacje, które pomogą ci wyszukiwać informacje
Aby się skutecznie uczyć, potrzebujesz nie tylko aplikacji, które pomogą ci zachować porządek w notatkach. Istnieją świetne aplikacje, które ułatwiają wyszukiwanie informacji, uczenie się czegoś nowego lub sprawdzanie znaczenia słów, których nie znasz.
Dlatego koniecznie poznaj inne aplikacje, które są przeznaczone do wspomagania nauki.
Na przykład Kahn Academy to aplikacja z samouczkami na wiele popularnych tematów. Coursera to kolejna świetna aplikacja, w której możesz zapisać się na bezpłatne kursy online. Inne aplikacje, takie jak TED, dają ci możliwość uczestniczenia w konferencjach na całym świecie. Aplikacja Curiosity (ciekawostki) oferuje miliony interesujących faktów.
Możesz także znaleźć ciekawe aplikacje, takie jak Audible, w których możesz słuchać popularnych audiobooków. Istnieją nawet aplikacje, takie jak Wuolah, które zapewniają dostęp do tysięcy notatek i podsumowań sporządzonych przez innych uczniów z całego świata.
Dlatego zawsze, gdy chcesz się czegoś nauczyć, masz do dyspozycji świetne aplikacje, które pomogą ci odszukać informacje – od tworzenia bibliografii, takich jak Mendeley, po rozwiązywanie wątpliwości językowych za pomocą aplikacji takich jak Merriam-Webster.
Aplikacje, które pomogą ci zachować porządek
Planowanie i organizacja są niezbędne, aby twój czas nauki był jak najbardziej efektywny. Śledzenie kalendarza może pomóc ci w lepszej organizacji, ale istnieją także specjalnie przeznaczone do tego aplikacje.
Na przykład Kalendarz Google lub aplikacja Studious mogą pomóc w zorganizowaniu harmonogramu i dat w kalendarzu. Pomogą zapamiętać, na kiedy trzeba przygotować dany artykuł lub nauczyć się do testu.
Z drugiej strony program Pocket to interesująca aplikacja do organizowania ważnych linków i sprawdzania ich, gdy tylko ich potrzebujesz. Możesz także tworzyć listy kontrolne za pośrednictwem aplikacji TickTick.
Istnieją inne ciekawe aplikacje do organizowania pomysłów i idei. Na przykład Simplemind może ci w tym pomóc, tworząc kolorowe i złożone mapy myśli.
Programy, które pomogą ci skupić uwagę
Jedną z najgorszych rzeczy, które mogą ci się przytrafić podczas nauki, jest walka z bodźcami rozpraszającymi. Pozostawanie skupionym na celu jest wyjątkowo trudne. Jak pewnie się domyślasz, istnieją aplikacje, które pomogą ci się odpowiednio skoncentrować.
Aplikacje takie jak Flipd, Study Helper czy Focus Lock są bardzo przydatne, ponieważ blokują powiadomienia i wyświetlanie esemesów na smartfonie. Jest nawet aplikacja o nazwie BreakFree, która śledzi ilość czasu spędzanego z telefonem.
Aby zachować koncentrację podczas nauki, dostępne są aplikacje takie jak Brain Focus. Ta aplikacja działa jako minutnik, dzięki czemu możesz ustawić odpowiedni czas nauki i wypoczynku.
Aplikacje, które pomogą Ci uczyć się w grupach
Nie zawsze musisz uczyć się w samotności. Czasami będziesz musiał uczyć się z innymi ludźmi, na przykład brać udział w projektach grupowych, wymieniać notatki lub informacje.
Jeśli tak, Trello i Dysk Google to doskonałe aplikacje do udostępniania notatek pomiędzy kilkoma osobami. Inną świetną aplikacją do tego jest Join.me, gdzie możesz z łatwością wymieniać myśli i opinie. Funkcja czatu to kolejna świetna alternatywa podczas tworzenia udostępnionych dokumentów.
Więcej świetnych aplikacji, które pomogą Ci się uczyć
Niektóre aplikacje mogą być pełniejsze lub bardziej szczegółowe niż inne, ale istnieje wiele ciekawych programów, które oferują wiele zasobów edukacyjnych. Może to być bardzo pomocne podczas robienia notatek, organizowania czasu oraz konsultowania i przechowywania informacji. Niektóre ułatwiają także udostępnianie plików i pracę w grupach.
Możesz tworzyć mapy myśli lub arkusze robocze, tworzyć kalendarze, ustawiać alerty, przypomnienia itp. Wśród tych aplikacji znajdziesz GoConqr, My Study Life, Quizlet, Microsoft OneNote lub Yammer. Ten ostatni przypomina media społecznościowe.
Oprócz aplikacji, o których przeczytałeś w tym artykule, jest wiele programów pomocnych w nauce określonego przedmiotu.
Ważną rzeczą do zapamiętania jest miejsce, w którym możesz przechowywać wszystkie potrzebne informacje i notatki. Pomoce takie jak Dropbox, Google Drive, SkyDrive czy Amazon Cloud świetnie się do tego nadają. Korzystanie z tych aplikacji może pomóc w przechowywaniu wszelkiego rodzaju informacji, pdf, książek, audiobooków i obrazów.
Istnieje wiele aplikacji mogących pomóc ci w nauce i każdego dnia powstają nowe. Dzięki temu, nauka nie musi stać się niemożliwym i nudnym zajęciem. Już teraz wykorzystaj technologię na swoją korzyść i zacznij się uczyć efektywniej i szybciej.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Celaya, J. (2014). Apps Educativas: Nuevas formas de acceder al conocimiento (Vol. 1). Dosdoce. Recuperado de https://books.google.es/books?hl=es&lr=&id=8AaMDwAAQBAJ&oi=fnd&pg=PT6&dq=apps+educativas&ots=UJ5fygczCT&sig=g_JhIDhH3Ot4s8I-xWZQCDi4wSc#v=onepage&q=apps%20educativas&f=false
- Caballero, P. y Mena, C. (2015). Aplicaciones informáticas. Editorial Macmillám Profesional.
- Montañez Muñoz, F. (2012). Aplicaciones informáticas de propósito general. Editorial McGraw Hill. Recuperado de https://www.mheducation.es/bcv/guide/capitulo/8448180690.pdf