Prezent na chrzest - poznaj 10 naprawdę świetnych i niezastąpionych propozycji!

Prezent na chrzest - poznaj 10 naprawdę świetnych i niezastąpionych propozycji!

Ostatnia aktualizacja: 17 sierpnia, 2019

Jeśli nie jesteś pewna, jaki wybrać prezent na chrzest, zwróć uwagę na te 10 propozycji.

Jeśli znalazłaś się na liście gości na chrzest i masz trudności z wyborem odpowiedniego prezentu, jesteśmy tutaj, aby Ci w tym pomóc. Dzisiaj zaoferujemy 10 propozycji tego, jaki będzie najlepszy prezent na chrzest. Te sugestie z pewnością pomogą Ci zawęzić poszukiwanie.

Prezent na chrzest – 10 najlepszych pomysłów

1. Kosmetyczka

Wśród darów na chrzest ten będzie bardzo przydatny dla matki. Może używać kosmetyczki do wygodnego transportu przyborów toaletowych swojego dziecka, takich jak mokre chusteczki, kremy, pieluchy, perfumy, i tym podobne…

2. Miękka zabawka muzyczna

Kojąca muzyka jest wspaniałym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o pomoc w usypianiu maluszków. Mając to na uwadze, szukaj maskotki, która odtwarza delikatną muzykę. W ten sposób maluch może przytulić zabawkę, gdy on lub ona dryfuje na dźwięk słodkiej kołysanki.

3. Miarka do przyklejenia na ścianę

Nic nie jest bardziej ekscytujące niż zapisywanie wyjątkowych chwil w życiu dziecka. Z tego powodu jest to podarunek, który rodzice z pewnością pokochają. Mogą użyć miarki w przyszłości, aby  śledzić rozwój malucha w pierwszych latach życia.

4. Uchwyt na smoczek

Każdy rodzic może Ci powiedzieć, że ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to zgubić ulubiony smoczek Twojego dziecka. W ten sam sposób, kiedy smoczek spada na ziemię, jego prawidłowe mycie nie zawsze jest możliwe.

Uchwyty na smoczek to idealne rozwiązanie. Składają się z wstęgi lub plastikowego łańcucha, który przyczepia się do ubrania dziecka na jednym końcu i smoczka na drugim. Dzięki temu rozwiązaniu zgubienie lub upuszczenie smoczka staje się praktycznie niemożliwa.

5. Hipoalergiczna maskotka

Innym świetnym pomysłem na prezent na chrzest jest hipoalergiczna maskotka. Wypchane zwierzęta są świetnymi towarzyszami dla najmłodszych, a także służą jako przedmioty komfortu lub obiekty przejściowe.

Dziecko z maskotką

Powinnaś upewnić się, że maskotka została certyfikowana przez Amerykańską Fundację Astmy i Alergii. Sprawdź również czy posiada certyfikat zgodności z zasadami astmy i alergii z Allergy Standards Limited (ASL).

6. Komplet telefonu komórkowego z czujnikiem

Podczas gdy mama przygotowuje butelkę z mlekiem, bierze szybki prysznic lub zajmuje się inną czynnością, najprawdopodobniej zostawi swoje maleństwo w łóżeczku. W tych chwilach telefon komórkowy zapewnia doskonałą rozrywkę, aby utrzymać spokój dziecka.

Co więcej, dziś można znaleźć telefony komórkowe wyposażone w czujniki, które wykrywają płacz dzieci. Kiedy to się dzieje, włączają się światła i muzyka, aby zwrócić uwagę niemowlęcia i uspokoić je. Bez wątpienia będzie to przydatny prezent.

7. Kosz z prezentami

Jeśli nie możesz zdecydować się w szczególności na jeden prezent, możesz podarować koszyk z prezentami. Wewnątrz można umieścić różne produkty higieniczne, ściereczki do prania i inne małe przedmioty. To świetna opcja na wspaniały prezent na chrzest w tym wielkim dniu dla dziecka.

8. Ramka na zdjęcia

Ten rodzaj prezentu jest zawsze doceniany. Rodzice mogą nawet użyć ramki, aby umieścić tam zdjęcie z chrztu i nadać mu szczególne miejsce w domu.

Ponadto możesz wybierać spośród szerokiej gamy stylów, cen i wzorów, więc nie będziesz miała problemu ze znalezieniem czegoś wspaniałego.

9. Album fotograficzny dla dzieci

Poszukaj albumu fotograficznego zaprojektowanego z okazji pierwszych 12 miesięcy życia dziecka. Rodzice będą mogli wybrać specjalne zdjęcie z każdego miesiąca do zamieszczenia w albumie. Niektóre albumy mają również miejsca na zapisywanie specjalnych wydarzeń i dat, takich jak pierwszy ząb dziecka i oczywiście chrzest!

10. Strój na chrzest

Jeśli jesteś szczególnie blisko rodziny, możesz zaoferować opiekę nad strojem na chrzest dziecka. Oczywiście porozmawiaj najpierw z rodzicami, zanim zrobisz zakupy, mając na uwadze ich gusta i zachcianki.

Tradycyjnie, dzieci noszą białe szatki w tym dniu, ale rodzice mogą życzyć sobie czegoś innego.

Ubranie do chrztu

Teraz, jeśli jesteś matką chrzestną lub ojcem chrzestnym, punkt widzenia się całkowicie zmienia. Konwencje społeczne nakazują, aby ojcowie chrzestni troszczyli się o przyniesienie napojów na imprezę.

Jeśli chodzi o matki chrzestne, zazwyczaj oczekuje się, że dadzą dziecku naszyjnik (zazwyczaj złoty) i małą pamiątkę dla kobiet uczestniczących w imprezie.

Pamiętaj jednak, że najważniejszą rzeczą, jaką możesz dać dziecku i rodzicom, jest Twoja bezwarunkowa miłość i przyjaźń.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.