Przestrzeń do zabawy w domu - 5 najlepszych przykładów

W naszym dzisiejszym artykule zaprezentujemy Ci kilka świetnych pomysłów, które pozwolą Ci utworzyć atrakcyjną przestrzeń do zabawy w domu. Przeczytaj go, aby je poznać!
Przestrzeń do zabawy w domu - 5 najlepszych przykładów

Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia, 2021

Zawsze dobrze jest poszukać nowych sposobów na rozrywkę dla dzieci. Dzisiaj więc zaoferujemy Ci garść ciekawych pomysłów, które możesz wdrożyć w domu tworząc przestrzeń do zabawy dla Twoich dzieci.

Do zrealizowania pomysłów potrzebujesz tylko przedmiotów, które już masz w domu i dużo wyobraźni. Jesteś gotowa? Puść wodze fantazji!

Jak stworzyć przestrzeń do zabawy dla dzieci w domu?

Nie zawsze możemy iść z naszymi dziećmi na plażę, do kina, a nawet do parku. Jednak zawsze mamy możliwość odtworzenia tych krajobrazów w naszym domu. W jaki sposób? Jak wspomnieliśmy powyżej, wystarczy odrobina wyobraźni i kilka charakterystycznych elementów dla każdej przestrzeni.

1. Filmy

Kina cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Aby odtworzyć tę przestrzeń w domu, potrzebujesz tylko następujących elementów:

Kino domowe
  • Film dla dzieci pozwalające cieszyć się seansem wraz całą rodziną.
  • Popcorn lub żelki, które są typowymi przekąskami kinowymi.

Jeśli chcesz, aby było przytulniej i efekt końcowy zaskoczył Twoje dzieci, możesz nawet stworzyć specjalną przestrzeń do zabawy, kładąc na podłodze dywan lub koc i poduszki wokół niego, aby wywołać jeszcze lepsze wrażenie.

2. Basen czy plaża?

Wiele dzieci uwielbia bawić się w wodzie. Gdy nadejdzie ładna pogoda, tylko czekają, by wyjść na plażę i na basen. Zimą pływają nawet w podgrzewanych krytych basenachWiemy, że odtworzenie tego środowiska w całości nie jest możliwe. Jeśli jednak użyjesz swojej wyobraźni, możesz to osiągnąć.

Jeśli masz wannę w łazience, możesz napełnić ją wodą i dodać kilka zabawek. Tych, którymi Twoje dzieci najczęściej używają do zabawy w basenie. Z drugiej strony, jeśli masz w domu piasek, możesz umieścić niewielką jego ilość w odpowiednim miejscu, aby dzieci mogły się nim bawić za pomocą charakterystycznych dla plaż wiaderek i łopatek.

Inne aspekty, o których należy pamiętać, które pomogą dzieciom rozkoszować się zabawą, to

  • Rozłóż ręczniki lub koce, których zwykle używasz, aby móc przejść do tych dwóch przestrzeni na podłodze.
  • Jeśli masz parasol plażowy, nie wahaj się go użyć!
  • Ponadto, jeśli masz nadmuchiwany basen lub coś podobnego, także nie wahaj się go użyć.

3. Biblioteka, kolejna przestrzeń do zabawy dla dzieci

Ważne jest, aby promować książki i zachęcać dzieci do czytania. Musisz oferować im atrakcyjne książki, które przyciągają ich uwagę. Na przykład za pośrednictwem różnych platform cyfrowych, które oferują dzieciom różne tytuły za darmo.

Czytanie

Jeśli masz w domu wiele książek, możesz stworzyć prawdziwą bibliotekę, łącząc je wszystkie. W ten sposób stajecie się bibliotekarzami dla swoich dzieci, podczas gdy one wybierają jedną lub więcej książek do przeczytania na miejscu lub „zabierają do domu”.

4. Sport i aktywność fizyczna

Dzieci mają dużo energii. Zawsze się poruszają, zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Jako jeden ze scenariuszy do stworzenia zabawy dla dzieci proponujemy małą siłownię.

Do tego nie jest konieczne posiadanie maszyn ani sprzętu do ćwiczeń. Wystarczy założyć sportowe ubrania! Oto kilka niesamowitych pomysłów, które pozwolą Twoim dzieciom spożytkować nadmiar energii poprzez ćwiczenia fizyczne:

  • Tańce dla dzieci.
  • Zajęcia sportowe dla dzieci.
  • Małe gry, takie jak skakanie na skakance lub granie w piłkę nożną.

5. Witamy w naszym prywatnym muzeum

Rysowanie to jedno z ulubionych zajęć dzieci. Dlatego innym scenariuszem, który możesz stworzyć, aby bawić swoje dzieci w wyniku tych rysunków, jest małe muzeum.

W tym ćwiczeniu każdy członek rodziny musi wykonać jeden lub więcej różnych rysunków. Następnie musisz je wyeksponować na korytarzu lub w jednym z pomieszczeń domu. Na koniec odwiedź pokój lub dany obszar jako cała rodzina. Możecie także głosować na ulubiony rysunek, aby wybrać zwycięzcę.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.