Jak powinnaś reagować słysząc z ust innej osoby, że bicie dzieci to konieczność? Jak możesz uzasadnić swoje stanowisko, gdy nie godzisz się na karę cielesną?
Rozmowy między rodzicami często schodzą na temat wczesnego wychowania i rodzajów rodzicielstwa. Pośród rozmówców mogą również pojawić się osoby twierdzące, że bicie dzieci to dobra metoda wychowawcza.
Stając twarzą w twarz ze znajomymi bądź krewnymi, którzy uważają, że kara cielesna to najlepsza metoda wychowawcza, powinnaś wiedzieć jak pokazać, że się z tym nie zgadzasz.
Wybierając przemoc zawsze popełniamy błąd. Powinnaś nauczyć swoje dziecko, że agresywne zachowanie w żadnym przypadku jest być usprawiedliwione.
Samokontrola i dobre argumenty to najlepsze środki, które pozwolą uniknąć konfliktu i umożliwią prawdziwe rozwiązanie problemów. Nie trzeba źle traktować innych, by pokazać swoją wartość.
Pomyśl o tym przez chwilę. Czy jeśli kogoś uderzysz, staniesz się lepsza? Odpowiedź brzmi: nie. Nigdy nie będziesz lepsza zachowując się w taki sposób.
Każdy, kto twierdzi inaczej, pokazuje jedynie ogromną niepewność siebie, która zmusza go do użycia brutalnej siły, prymitywnego i nieinteligentnego narzędzia.
Być może słyszałaś, jak inni rodzice opowiadają, że bicie dzieci jest „bardzo skuteczne”. Może wydawać się to szokujące. Pamiętaj jednak, że często porównujemy się z naszymi rodzicami, przez co możemy zacząć naśladować ich przemoc i stosować ją we własnym domu, wierząc, że w ten sposób zdobywamy większy szacunek i budujemy dyscyplinę pośród dzieci.
Jedyny sposób, by wyleczyć społeczeństwo z przemocy i braku miłości to zastąpienie piramidy dominacji okręgiem równości i szacunku.
-Manitonquat-
Poniżej znajdziesz istotne informacje, które pomogą Ci przekonać innych, że bicie dzieci jest złe i pokazać, że Ty nie godzisz się na karę cielesną.
Popieranie używania siły stanowi model postępowania. Agresywne zachowanie często się powtarza. Dzieci, które były ofiarami przemocy fizycznej, częściej stają się jej sprawcami wobec innych.
Zwiększa poziom irytacji i agresywności. Dzieci nie są na tyle dojrzałe, by zrozumieć różnicę między niemożliwymi do zaakceptowania zachowaniami, które rodzice starają się stłamsić i agresywnymi środkami, którymi to czynią. Taka sprzeczność często staje się czynnikiem wywołującym agresję.
Kara cielesna jest sprzeczna z procesem rozwijania wartości etycznych i moralnych. Gdy rodzic wymaga, by dziecko zachowywało się poprawnie, fakt, że działa w poprawnym sposób, a jednocześnie wykonuje karę fizyczną sprawia, że w dziecku pojawia się konflikt wewnętrzny.
Jest oceniane z powodu złego zachowania, ale kara, którą otrzymuje, jest jeszcze gorsza od jego czynów.
Co mówić osobom popierającym karę cielesną
Bicie dziecka nie daje dobrego przykładu. Kiedy uderzasz dziecko, ono samo uczy się bicia, zwłaszcza jeśli jest małe i nie zna jeszcze wszystkich standardów społecznych.
Dziecko często naśladuje zachowania osób, które kocha i szanuje. Wierzy, że to, co robisz, jest słuszne. Bardzo możliwe, że będzie przenosiło Twoje zachowania na własne dzieci.
Bicie nie poprawia niestosownego zachowania. Tam, gdzie jest przemoc, zachowania, które nie podobają się rodzicom, często zaczynają się powtarzać. Dziecko, które otrzymuje negatywną fizyczną informację zwrotną czuje się źle i odpowiada w jeszcze gorszy sposób.
Przemoc fizyczna wywołuje złość w rodzicach i dzieciach. Chociaż zachowanie dziecka po otrzymaniu kary cielesnej nie jest dziwne, negatywne emocje mogą stać się bombą z opóźnionym zapłonem. W momencie ogromnej złości rodzice mogą użyć nadmiernej siły w stosunku do dziecka, co zapisuje się w jego pamięci emocjonalnej.
Podsumowując
Kara cielesna wywiera zły wpływ na dziecko. Sposób, w jaki postrzega samego siebie wynika z tego, jak postrzegają je inni. bez względu na to, jak bardzo starasz się okazać dziecku, że je kochasz, jeśli je uderzasz, wysyłasz sprzeczne sygnały. Klapsy i uderzenia sprawiają, że dziecko czuje się słabe i bezradne, a każdy może je wykorzystać.
Kara cielesna wywiera zły wpływ na rodzica. Pogarsza relację dziecka i rodzica. Wywołuje ogromny dystans między nimi, ponieważ stawia bardzo silne bariery emocjonalne i napięcie utrudniające komunikację.
Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko odrabiało zadanie domowe samodzielnie, pomogą Ci w tym poniższe wskazówki. Zwróć na nie uwagę! Jednym z kroków, które określają niezależność dzieci jest samodzielne odrabianie pracy domowej. Z pewnością jest to wielka odpowiedzialność, a jednocześnie ważny moment…
Ile razy powtarzałaś dziecku, że powinno posprzątać pokój i utrzymywać w nim porządek? Nie wiesz już jak nauczyć dziecko organizacji w pokoju? Dziś podzielimy się z Tobą 10 sprawdzonymi wskazówkami, które sprawią, że Twoja pociecha w końcu wyrobi sobie nawyk…
Kobiety, które z jakiegokolwiek powodu nie sprowadziły dziecka na świat, ale mają szczęście doświadczania przybycia swojej pierwszej siostrzenicy lub siostrzeńca, odkryją bezwarunkową miłość, która rośnie z każdym dniem. To właśnie bycie ciocią sprawia, że są drugą matką. Ogólnie rzecz biorąc,…
“Moje dziecko rozprasza się w szkole. Po prostu nie umie się skupić na lekcjach!” – wiele matek powtarza we frustracji te zdania i martwi się problemami dziecka z koncentracją. Brak zdolności do skupienia się na lekcjach może wpłynąć negatywnie na…
Bardzo często zdarza się, że dzieci się denerwują, gdy nie otrzymują tego, o co proszą lub w sytuacji, gdy muszą zaakceptować odmowę. W takich przypadkach najważniejsze jest to, aby skorzystać z kilku wskazówek, by powstrzymać ich napady złości. Gniew jest typową…
Uczenie dzieci posiadania poczucia własnej wartości jest jednym z najważniejszych aspektów zapewniających prawidłowy rozwój. Poniżej przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci to osiągnąć. Miłość do samego siebie to proces, który rozwija się powoli, ale może się rozpocząć już w dzieciństwie. Jest…