Matka - 7 rzeczy, które potajemnie robi dla swoich dzieci
W tym artykule podzielimy się z wami listą siedmiu rzeczy, które Matka potajemnie robi dla swoich dzieci. Niektóre z nich na pewno Cię zaskoczą.
Matka nie waha się podejmować pewnych działań, aby czuwać nad dziećmi i zapewniać im wsparcie. Te transcendentalne gesty mają niewyobrażalną wartość. Daje z głębi serca nawet wtedy, gdy jej dzieci nie zwracają na nią uwagi.
Te gesty przynoszą matkom wiele osobistej satysfakcji. Szczęście, jakie im to przynosi, można porównać jedynie z wdzięcznością, jaką czują za to, że mogą być matkami i mieć tyle uczucia, by okazywać swoim dzieciom.
Bycie matką jest jednym z najwspanialszych doświadczeń, jakie istnieją. Dlatego matki często robią dla swoich dzieci niesamowite rzeczy, nawet nie wiedząc, że ich postępowanie pozostawia ślady miłości w ich dzieciach.
Dla matek dawanie nie jest obowiązkiem, ale raczej sposobem wyrażania tego, co mają do zaoferowania.
Dobrostan i szczęście dzieci jest celem każdej matki.
7 rzeczy, które matka potajemnie robi dla swoich dzieci
Wszystko, co matka robi dla swoich dzieci, jest odzwierciedleniem jej najlepszych intencji. Sposób, w jaki stara się wyrażać uczucia, poza uściskami, pocałunkami i przytuleniami. Gesty te często pozostają niezauważone dla nieprzeszkolonego oka.
Serce matki z dnia na dzień powiększa się dzięki czynnościom, które wykonuje. Czy kiedykolwiek o nich myślałaś?
Z pewnością zaskoczy Cię kilka z nich.
1. Magia dla jej dzieci
Matka może z wszystkiego zrobić magię. Dlaczego? Ponieważ chce, aby życie jej dzieci było jak najpiękniejsze.
Bo wykonywanie magii to jeden z tysiąca i jeden sposobów, by powiedzieć: “Dziecko, kocham cię całym sercem”.
2. Przewidywanie życzeń
Matka wyprzedza życzenia swoich dzieci. Przewiduje ich potrzeby i stara się zapewnić wszystko, czego potrzebują, by być szczęśliwymi. Proste przewidywanie okoliczności napawa ją ekscytacją i oczekiwaniami.
Pamiętasz urodziny, które Twoja matka przygotowała dla Ciebie i które były wypełnione tak wielką miłością?
I ta szkolna prezentacja, którą oboje przygotowaliście razem z kartkami papieru i innymi materiałami wizualnymi?
3. Ona zawsze obserwuje
Matki czuwają nad dziećmi przez cały czas. W chorobie i zdrowiu.
Nawet podczas jazdy samochodem, autobusem czy pociągiem nieustannie patrzy na swoje dzieci. Obserwuje, czy śpią spokojnie, gdy świeci nad nimi popołudniowe słońce.
4. Nigdy się nie poddaje
Matka nigdy się nie poddaje – nawet jeśli się boi, popełnia błąd lub napotyka na wiele trudności. Matka zawsze szuka sposobu, aby ruszyć naprzód dla siebie i swoich dzieci.
Oczywiście, matki mogą płakać, upadać i mieć gorsze momenty, jak każdy inny człowiek. Ale pod koniec dnia zawsze wiedzą, jak wstać silniejsze niż przedtem.
5. Poszukuje możliwości dla swoich dzieci
Matka zawsze szuka możliwości dla swoich dzieci. Robi to nie tylko po to, by zobaczyć, jak odnoszą sukcesy, ale także po to, by sprawiać wrażenie, że żyją pięknym życiem pełnym wspaniałych doświadczeń.
Dlatego zawsze poszukuje momentów promujących zabawę, szczęście i najlepsze cechy swoich dzieci.
6. Modli się za swoje dzieci
Niezależnie od tego, czy jest kobietą duchową, czy nie, zawsze modli się za swoje dzieci.
Robi to wielokrotnie (nie tylko przed pójściem spać). Modli się o to, by były chronione, bezpieczne i silne.
To sprawia, że jej wewnętrzny dialog rozkwita i choć jest niematerialny, ma potężne skutki.
7. Czeka, mimo że nie chce
Bardzo często w okresie dojrzewania dzieci nie chcą spędzać z matkami tak dużo czasu, jak wcześniej.
Mogą nawet odrzucać uściski i pocałunki: “Mamo, już nie jestem dzieckiem!” Po usłyszeniu tego stwierdzenia rezygnuje, choć nie chce.
Choć tęskni za dziecięcą miłością, jaką otrzymywała od swoich dzieci, które przychodziły do niej co sekundę, czeka na moment, w którym jej dzieci będą chciały do niej wrócić.
Jej miłość jest tak wielka, że decyduje się szanować pragnienia swoich dzieci, co z kolei pomaga im wzrastać…
W głębi wie, że uczucie nie zniknęło, po prostu zmieniło formę.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Aguirre Burdain, J. (2020). Emociones y Maternidad. La Educación Emocional en la mejora del bienestar de madres recientes. http://diposit.ub.edu/dspace/handle/2445/173923
- Di Stefano, D. L. (2020). Crianza con apego: nuevas recetas para viejas prescripciones. Actas de Periodismo y Comunicación Social, 6. http://sedici.unlp.edu.ar/handle/10915/113500
- Martins, G. D. F., Leal, C. L., Schmidt, B., & Piccinini, C. A. (2019). Maternidad y Trabajo: Experiencia de Mujeres con Carreras Profesionales Consolidadas. Trends in Psychology, 27, 69-84. https://www.scielo.br/j/tpsy/a/sGPJVXB4VPrKcSLWd8QWzxq/abstract/?lang=es